Fotoprezentacje: Karolina Gembara i Krzysztof Pijarski

0
Marcin Grabowiecki
5 Grudzień 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Zapraszamy w najbliższy poniedziałek, 9 grudnia na godz. 19:00 do baru Studio w Warszawie na premierę książki Karoliny Gembary "Przymierzalnie", będącej efektem jej współpracy z Krzysztofem Pijarskim w ramach projektu Fotoprezentacje.
Karolina Gembara


O projekcie "Przymierzalnie" opowiada Karolina Gembara:

Warunek: mąż/żona, stały związek, dzieci, psy, koty, dom, mieszkanie, kredyt.

Niekoniecznie wszystko naraz, ale elementy świadczące o "stabilizacji" musiały pojawić się w jakiejś konfiguracji. No i wiek: +/- 30 lat. Tyle co ja.

O tym jak funkcjonuje rodzina, o której kąpie się dzieci, jaki bank daje nie najgorzej oprocentowany kredyt, gdzie na wakacje, cesarka czy poród naturalny, ile kosztują szczepionki na pneumokoki wiem z drugiej ręki. I pewnie jeszcze długo sama na własnej skórze się nie przekonam, bo na pytanie gdzie mieszkam odpowiadam zazwyczaj, że w samochodzie - tam spędzam najwięcej czasu.

Wprosiłam się do nich, aby na chwilę przymierzyć obce życie. Ją poprosiłam o zdjęcie: z jej mężem, chłopakiem, z jej dzieckiem, w jej łóżku. Na chwilę stałam się nią. A raczej próbowałam, bo jak to w przymierzalni: czasem wymarzony fason nie leży tak jak byśmy chcieli.


Czytaj także:Fotoprezentacje: Olga Świątecka i Monika Redzisz

Karolina Gembara


Karolina Gembara ('81). Absolwentka Stosunków Międzynarodowych i Dziennikarstwa na UW oraz Studium Fotografii Kwadrat. Uczestniczka programu mentorskiego Sputnik Photos 2012/2013 z Rafałem Milachem. Od 4 lat mieszka i pracuje w Polsce i Indiach.

Krzysztof Pijarski ('80). Artysta posługujący się medium fotografii, historyk sztuki, tłumacz. Wykłada w Łódzkiej Szkole Filmowej. Interesuje go sztuka współczesna, teoria i historia fotografii, afektywna i polityczna moc obrazów oraz narracyjne możliwości abstrakcji. W ramach działalności artystycznej przeważnie realizuje prace podejmujące problem losu obrazów i przedmiotów w (po)nowoczesnym świecie - w muzeach, archiwach i innych "machinach reprezentacji". W roku 2010 nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego ukazała się antologia tekstów Allana Sekuli w jego przekładzie. Publikował w "Camera Austria", "Tekstach Drugich", "Kulturze Współczesnej", "Obiegu". Redaktor tomu "Świat jako archiwum" (2011). Uczestnik programu Talents w C/O Berlin. W wydawnictwie Szkoły Filmowej ukazały się właśnie jego "(Po)Nowoczesne losy obrazów. Allan Sekula / Thomas Struth" (Łódź 2013).
www.pijarski.art.pl

Karolina Gembara


Projekt graficzny: Ania Nałęcka / Tapir Book Design
Koordynator Fotoprezentacji: Krzysztof Pacholak
Projekt plakatu: Franciszek Cieślak

Fotoprezentacje powstają w ramach projektu Animatornia - biuro działań społeczno-kulturalnych realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę". Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.


Premiera książki "Przymierzalnie" Karoliny Gembary
Termin: 9.12.2013, godz. 19:00

barStudio
pl. Defilad 1
Warszawa


Karolina Gembara

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Nadchodzi festiwal “W ramach Sopotu”. Przygotujcie się na fotografię w najlepszym wydaniu
Nadchodzi festiwal “W ramach Sopotu”. Przygotujcie się na fotografię w najlepszym wydaniu
Już po raz piąty początek września upłynie pod znakiem festiwalu “W ramach Sopotu”. Zobaczymy najnowsze projekty czołowych polskich fotografów, a także wystawy tegorocznych rezydentów...
2
0
Blok wschodni lat 70. i 80. w obiektywie jednego z najbardziej cenionych czeskich fotografów - Vladimír Birgus w Pix.House
Blok wschodni lat 70. i 80. w obiektywie jednego z najbardziej cenionych czeskich fotografów -...
Przedstawianie człowieka w smutnej rzeczywistości bloku wschodniego stało się dla niego niemalże obsesją. To opowieść o esencji istnienia, która nie ma ani początku,...
227
0
Ostatnie dni promocji na aparaty i obiektywy Sony. Upusty do 25% na wybrane modele
Ostatnie dni promocji na aparaty i obiektywy Sony. Upusty do 25% na wybrane modele
Z okazji Światowego Dnia Fotografii popularne modele Sony A7R Mark II, A6500, kompakty z serii RX100 oraz ciekawe jasne stałki możecie kupić z rabatem sięgającym 25%...
21
0
Powiązane artykuły