Karolina Breguła, Michał Jelski, Krzysztof Pijarski - wystawa "Sztuczność" w Galerii Fundacji Archeologia Fotografii

Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na wystawę "Sztuczność". Swoje prace pokażą na niej Karolina Breguła, Michał Jelski i Krzysztof Pijarski. W swoich pracach podejmują oni dialog z istniejącymi obiektami sztuki. Wernisaż odbędzie się w czwartek, 19 kwietnia o godz. 19:00.
Michał Jelski, z serii "Warsztat leczenia traumy"

Wystawa "Sztuczność" prezentuje prace trojga artystów: Karoliny Breguły, Michała Jelskiego i Krzysztofa Pijarskiego. Każde z nich, w odmienny i specyficzny dla siebie sposób, podejmuje dialog z istniejącymi obiektami sztuki. W swoich realizacjach korzystają z fotografii, rezygnując jednak z jej podstawowej funkcji - rejestrowania i dokumentowania rzeczywistości taką, jaką jest. Na tematy swoich prac wybierają istniejące fotografie (Jelski), gesty artystyczne (Breguła) czy przestrzeń muzeum (Pijarski). Realizacje łączy to, że są zbudowane wokół już istniejących i funkcjonujących w uznanym kanonie dzieł sztuki lub wokół miejsc do celebracji sztuki przeznaczonych. "Sztuczność" nie pokazuje więc niczego z poza świata wytworzonego. Jest reakcją na ten świat, dostarcza jego nowych obrazów.

Kuratorem wystawy jest Kuba Śwircz.


Karolina Breguła, Michał Jelski, Krzysztof PijarskiSztuczność.
Wernisaż: 19.04.2012, godz. 19:00
Termin: 20.04-19.05.2012
pon-wt, czw-pt 12:00-18:00, śr 12:00-19:00
Finisaż: 19.05.2012 (Noc Muzeów)

Galeria Fundacji Archeologia Fotografii
ul. Andersa 13, klatka VII, domofon 112 (Skwer Tekli Bądarzewskiej)
Warszawa
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0