Wystawa Krzysztofa Pijarskiego i Tomasza Szerszenia

0
Marcin Grabowiecki
12 Październik 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na wystawę Krzysztofa Pijarskiego i Tomasza Szerszenia "Warszawa/ Żywoty/ Ruiny", której wernisaż odbędzie się w niedzielę, 14 października w godz. 15:00-18:00 w lokalu po antykwariacie położonym przy ul. Jagiellońskiej 54 na warszawskiej Pradze.

"Warszawa/ Żywoty/ Ruiny" to dwie opowieści o Warszawie, wizualne wykopaliska miasta. Dziś fakt, że zostało odbudowane po wojnie jako obietnica społecznej utopii jest praktycznie niewidoczny. Jego powojenne korzenie stały się hieroglifem. Krzysztof Pijarski i Tomasz Szerszeń postanowili odczytać skrytą gramatykę miasta, język, którym cicho przemawia.

"Warszawa/ Żywoty/ Ruiny" to pierwszy wspólny projekt dwóch artystów i badaczy, którzy od lat pozostają w dialogu twórczym i intelektualnym. To również owoc wspólnej fascynacji Warszawą jako mirażem - tym, co w niej skryte, potencjalne, wyobrażone.

Na wystawę składają się dwa projekty: "Starożytności warszawskie" i "Żywoty nieświętych". "Starożytności warszawskie" Tomasza Szerszenia są próbą odpowiedzi na pytanie: czy Warszawa ma swoje "starożytności"? "Żywoty nieświętych" Krzysztofa Pijarskiego są próbą przyjrzenia się kwestii burzenia pomników w okresie transformacji.

Projekt zrealizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i współfinansowany przez Biuro Kultury m. st. Warszawa. Projekt realizowany we współpracy z Fundacją Archeologia Fotografii i Wydziałem Kultury Dzielnicy Praga Północ.

Krzysztof Pijarski/ Tomasz SzerszeńWarszawa/ Żywoty/ Ruiny

Wernisaż: 14.10.2012, godz. 15:00-18:00
Termin: 14-28.10.2012, w weekend w godz. 12:00-17:00, w tygodniu na telefon: 508 143 923

Lokal po antykwariacie
ul. Jagiellońska 54, róg pl. Hallera i ul. Skoczylasa
Warszawa

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Jesteś kobietą i fotografujesz? Dzięki Female in Focus masz szansę pokazać swoje zdjęcia w Nowym Jorku
Jesteś kobietą i fotografujesz? Dzięki Female in Focus masz szansę pokazać swoje zdjęcia w Nowym...
Female In Focus to konkurs stworzony z myślą o promowaniu fotografii wykonywanej przez kobiety. Zdjęcia 20 najlepszych autorek będą przez miesiąc prezentowane na...
59
1
Iluzoryczna wolność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka. Od 16 stycznia w galerii Pop-up Ogrodowa8
Iluzoryczna wolność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka. Od 16 stycznia w galerii Pop-up Ogrodowa8
Po wakacyjnym debiucie wystawy “Zamknięte” w Leica 6x7 Gallery, projekt fotografia i podróżnika Patryka Bułhaka trafia do Łodzi. Wernisaż już w czwartek o...
28
0
Poznaliśmy zwycięzców konkursu e-oko.pl. Oto zdjęcia, które wyrwą Was ze zgiełku codzienności
Poznaliśmy zwycięzców konkursu e-oko.pl. Oto zdjęcia, które wyrwą Was ze zgiełku codzienności
Poznaliśmy wyniki kolejnej odsłony konkursu, organizowanego przez sklep fotograficznego e-oko.pl. Tym razem miał on skłonić uczestników do wyrwania się z codziennego...
31
0
Powiązane artykuły