Spotkanie z André Rouillé w MSN w Warszawie

0
Marcin Grabowiecki
23 Listopad 2011
Artykuł na: 2-3 minuty
W piątek, 25 listopada o godz. 18:00, w ramach cyklu "Po końcu fotoreportażu. Co dalej?" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odbędzie się spotkanie z André Rouillé - autorem książki "Fotografia. Między dokumentem a sztuką współczesną". Wykład poświęcony będzie losom fotoreportażu i francuskim debatom na ten temat.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na drugie spotkanie w ramach cyklu "Po końcu fotoreportażu. Co dalej?". Gościem spotkania będzie André Rouillé.

André Rouillé znany jest w Polsce przede wszystkim jako autor książki "Fotografia. Między dokumentem a sztuką współczesną" (2007), jednej z ważniejszych publikacji teoretycznych ostatnich lat poświęconych fotografii współczesnej. Porusza w niej zagadnienie kryzysu fotografii rozumianej jako dokument i poddaje refleksji problem fotografii jako sztuki oraz sztuki jako fotografii.

Jego wykład w Warszawie, poświęcony losom fotoreportażu i francuskim debatom na ten temat, będzie kontynuacją tych rozważań. André Rouillé jest wykładowcą na wydziale sztuki, estetyki i filozofii uniwersytetu Paryż VIII, prowadzi także stronę internetową paris-art.com poświęconą kulturze artystycznej Paryża.

Spotkanie organizowane we współpracy z Akademią Sztuki w Szczecinie i Instytutem Francuskim w Warszawie.

Prowadzenie: Krzysztof Pijarski.


Spotkanie z André Rouillé
Termin: 25.11.2011, godz. 18:00

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
ul. Pańska 3
Warszawa
Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Zastanawialiście się kiedyś jak powstają studyjne portrety naszych czworonożnych przyjaciół? Zajrzyjcie za kulisy pracy Vincenta Lagrange’a, który opiera na nich swoja...
0
0
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Dzisiejszy świat jest tak przesycony zdjęciami, a uwaga oglądających tak rozproszona, że wypromowanie własnego stylu może wydawać się niemożliwe. Na szczęście takie...
0
0
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Nasza dziennikarka dołącza do Jima Cosseya, by w Parku Narodowym Brecon Beacons nauczyć się robić wspaniałe zdjęcia krajobrazowe.
21
1