Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

doc! photo magazine, nr 12

0

Autor: Marcin Grabowiecki

25 Czerwiec 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Głównym bohaterem czerwcowego numeru doc! photo magazine jest Maciej Dakowicz, który prezentuje swój nowy materiał "Sonepur Mela Girl Shows". Opróc niego w magazynie znajdziecie m.in. wstrząsający reportaż Macieja Moskwy z Syrii, materiał Amy Lyne o Coney Island, podsumowanie wyprawy Craiga Semetki przez współczesną Amerykę oraz reportaż Larrego K. Snidera z opuszczonych fabryk koncernu General Motors.

Dostępny jest 12. numer internetowego miesięcznika fotografii dokumentalnej doc! photo magazine. Jego głównym bohaterem jest Maciej Dakowicz, znany ze swojej bezkompromisowej serii "Cardiff po zmroku". Jednak na łamach magazynu Maciej prezentuje swój najnowszy, będący jeszcze w produkcji materiał "Sonepur Mela Girl Shows", którego wymowa nabiera szczególnego wydźwięku w kontekście serii brutalnych gwałtów w Indiach. "Sonepur Mela Girl Shows" to relacja ze specjalnych pokazów tańczących na scenie dziewczyn, którym towarzyszą nie tylko ogrodzenia z drutu kolczastego, ale i wyposażeni w drewniane pałki ochroniarze pilnujący porządku w kolejkach spragnionych rozrywki mężczyzn. Wszystko pokazane z przymrużeniem oka, tak typowym dla zdjęć Dakowicza.

W wywiadzie dla doc!, Maciej Dakowicz mówi nie tylko o swoich fotograficznych początkach, fascynacji zdjęciami Alexa Webba, czy też zamieszaniu wywołanym serią z Cardiff, jak również o sposobach budowania wieloplanowych, niepozowanych zdjęć oraz trudnych losach wystawcy.

Okładka czerwcowego numeru doc! photo magazine ze zdjęciem Macieja Dakowicza

Obok Macieja Dakowicza w 12. numerze doc! photo magazine można także zobaczyć:

  • wstrząsający reportaż Macieja Moskwy z Syrii "Miasta umarłych" przedstawiający uchodźców, którzy przed krwawą wojną domową skryli się w starożytnych grobowcach
  • materiał Amy Lyne "Coney Island" o kulturowym fenomenie tego wyjątkowego miejsca na mapie Nowego Jorku
  • podsumowanie wyprawy Craiga Semetki przez współczesną Amerykę w reportażu "Ameryka: E Pluribus Unum"
  • oazy spokoju w tętniącym całodobowym życiem Hongkongu w relacji Erica Rechsteinera "Hongkong SAR (pusty i pełen)"
  • reportaż Larrego K. Snidera z opuszczonych fabryk koncernu General Motors "Fabryki GM"
  • obraz przedstawiający sytuację chrześcijańskich mniejszości wyznaniowych na Bliskim Wschodzie "Wasiyyat - chrześcijańskie mniejszości Bliskiego Wschodu" w ujęciu Lindy Dorigo
  • nagrodzoną na BZ WBK Press Foto 2013 relację Marka Lapisa z zajęć muzycznych dla dzieci niesłyszących "5 zmysłów. Pauza".

W numerze także zapowiedzi najciekawszych wystaw oraz książek fotograficznych z kraju i zagranicy.

Nie mogło także zabraknąć zaproszenia na kolejne spotkanie z cyklu doc! talks, którego bohaterem w czerwcu będzie Mariusz Janiszewski. Czerwcowe doc! talks odbędzie się 25 czerwca o godz. 19:00 w warszawskim Wrzeniu Świata (ul. Gałczyńskiego 7).

12. numer doc! photo magazine można pobrać ze strony: www.docphotomagazine.com

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Najnowszy Digital Camera Polska - dwie okładki i inspirujący Temat Miesiąca
Najnowszy Digital Camera Polska - dwie okładki i inspirujący Temat Miesiąca
Najnowszy numer Digital Camera Polska ma wyjątkowo dwie okładki. Jedna zapowiada wywiad z Wojtkiem Wieteską, druga obszerny zbiór najlepszych zdjęć konkursu ILPOTY.
0
0
Powstał drugi numer Gazety Strajkowej
Powstał drugi numer Gazety Strajkowej
Ciąg dalszy zdjęć czołowych polskich dokumentalistów z protestów Strajku Kobiet znajdziemy w drugim numerze Gazety Strajkowej
32
3
Nowy numer magazynu Digital Camera Polska wszedł do sprzedaży
Nowy numer magazynu Digital Camera Polska wszedł do sprzedaży
Obszerny poradnik fotografa przyrody, inspirujący wywiad z Jędrzejem Nowickim, a także propozycje świątecznych prezentów i kreatywne fotoprojekty. Wszystko to, i wiele więcej, znajdziecie w...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (15)