Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

doc! photo magazine, nr 13

0

Autor: Marcin Grabowiecki

10 Lipiec 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Trzynastym numerem doc! photo magazine redakcja świętuje pierwszy rok istnienia magazynu. Urodzinowy numer doc! photo magazine ma delikatnie zmienioną szatę graficzną, podkreślającą wyjątkowy charakter 13. wydania. Natomiast nic nie zmieniło się w charakterze matariałów, jakie się w nim znalazły - jak zawsze jest to czysty dokument pokazujący otaczający nas świat, z jego wadami i urokami.
Okładka urodzinowego numeru magazynu ze zdjęciem autorstwa Piotra Andrewsa.

Wnętrze 13. numeru doc! photo magazine skrywa osiem materiałów, z których na pierwszy plan wybija się przekrojowy materiał poświęcony Piotrowi Andrewsowi, polskiemu fotoreporterowi pracującemu dla jednej z największych na świecie agencji informacyjnych - Reuters. Piotr Andrews 20 lat swojej kariery zawodowej spędził dokumentując konflikty zbrojne i przewroty od sąsiadującej z Polską Litwy i Rosji, poprzez całkiem bliską byłą Jugosławię, po odlegle Kongo, RPA czy Irak i Afganistan. W ciągu tych lat był świadkiem wydarzeń, które przeszły do historii, ale o których niewiele się dzisiaj pamięta. Jego zdjęcia bez ogródek pokazują okrucieństwo wojny, jej bezwzględność wobec ofiar. Ale jak sam podkreśla w udzielonym magazynowi doc! wywiadzie, zadaniem fotoreportera jest poruszać ludzi.

Urodzinowy doc! photo magazine zawiera także materiały autorstwa:

  • Afonsa Rodrigueza - o nielegalnych kopalniach złota w Burkina Faso, które powstają w wyniku przedłużającej się suszy i grożącej wizji głodu
  • Michała Przedlackiego - o Afganistanie, z perspektywy osoby odkrywającej jego kulturę
  • Jurko Diacziszina - o karpackich pasterzach
  • Piotra Idema - o życiu w małej polskiej miejscowości Sobowidz (materiał nagrodzony Grand Prix w konkursie PUOT EXPO 2013)
  • Pascala Fellonneau - o teraźniejszości mającej wpływ na przyszłość, ale natychmiast stającej się przeszłością
  • Damiana Chrobaka - o nieuchronnym przemijaniu
  • Colina Boyd Shafera - o urokach piknikowania

Dodatkowo urodzinowy doc! zawiera kolejną prezentację z cyklu "The Europeans". Tym razem jej akcja jest osadzona w niemieckich miastach, a autorami zdjęć są Georgie Jerzyna Pauwels, Björn Maletz, Fabian Schreyer, Mario Steigerwald i Roland Willaert. Lipcowy numer doc! photo magazine jak zwykle zawiera też rekomendacje wybranych najbliższych wystaw fotograficznych.

Magazyn jest dostępny do pobrania ze strony www.docphotomagazine.com oraz do przeczytania na issuu.com/docphotomagazine.

Uwaga! Ze względu na drastyczność niektórych fotografii, ten numer doc! photo magazine jest dostępny tylko dla dorosłych czytelników.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Dzieci i młodzież PRL-u na zdjęciach fotoreportera Mirosława Stankiewicza
Dzieci i młodzież PRL-u na zdjęciach fotoreportera Mirosława Stankiewicza
W książce fotograficznej „Figle-migle” zebrano 83 czarno-białe fotografie, których bohaterami są dzieci i młodzież w latach 60. ubiegłego stulecia. Ich autorem jest...
0
0
Fotografia czy antyfotografia? - co mówią nam zdjęcia Beksińskiego, Lewczyńskiego i Schlabsa 60 lat po słynnej wystawie
Fotografia czy antyfotografia? - co mówią nam zdjęcia Beksińskiego, Lewczyńskiego i Schlabsa 60...
Najnowsza publikacja Muzeum w Gliwicach podsumowuje sympozjum zorganizowane przy okazji 60. jubileuszu przełomowej wystawy „Pokaz zamknięty”, otwierając nowe pole...
0
0
Najnowszy Digital Camera Polska - dwie okładki i inspirujący Temat Miesiąca
Najnowszy Digital Camera Polska - dwie okładki i inspirujący Temat Miesiąca
Najnowszy numer Digital Camera Polska ma wyjątkowo dwie okładki. Jedna zapowiada wywiad z Wojtkiem Wieteską, druga obszerny zbiór najlepszych zdjęć konkursu ILPOTY.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)