Pokaż się! Rusza 3. edycja projektu DEBUTS

Autor: Maciej Luśtyk

14 Styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Właśnie ruszyła trzecia odsłona projektu DEBUTS, którego celem jest wsparcie utalentowanych, debiutujących polskich fotografów. Podobnie jak w zeszłym roku, końcowym efektem projektu będą album oraz wystawa podczas łódzkiego Fotofestiwalu. Składające się z ośmiu zdjęć portfolia można nadsyłać do 29 lutego 2016 roku.

Projekt DEBUTS już po raz trzeci da możliwość pokazania się szerszej publiczności najbardziej utalentowanym, wschodzącym polskim fotografom. Wybrane prace zostaną wydane w formie albumu, który zaprezentowany zostanie najważniejszym galeriom, muzeom i kolekcjonerom ze świata fotografii. Zdjęcia pokazane zostaną także na wystawie zbiorowej podczas tegorocznej edycji Fotofestiwalu w Łodzi. W programie mogą wziąć udział fotografowie, którzy zadebiutowali w okresie od 1 stycznia 2013 roku do 31 grudnia roku 2015. Za debiut uważa się pierwszą autorską publikację w mediach, pierwszą wystawę (zbiorową lub indywidualną), lub ukończenie szkoły fotograficznej bądź kierunku fotograficznego.

Nadesłane portfolia zostaną poddane ocenie przez międzynarodowe jury, w którego składzie zasiądą: Grzegorz Kosmala, pomysłodawca DEBUTS, redaktor naczelny “doc! photo magazine”, Petra Leene, założycielka i właścicielka Amstel Gallery z siedzibami w Amsterdamie i Nowym Jorku, Calin Kruze, wydawca magazynu “dienacht” oraz właściciel wydawnictwa dienacht Publishing, Mads Nissen, członek agencji Panos Pictures, laureat nagrody World Press Photo of the Year 2014 oraz Moshe Rosenzveig, dyrektor Head On Photo Festival, czołowego festiwalu fotograficznego w Australii.

 

Aby zgłosić swój udział, należy do 29 lutego 2016 roku na adres debuts@docphotomagazine.com przesłać ośmiozdjęciowe portfolio wraz dodatkowymi informacjami o autorze. Ich szczegółowy wykaz oraz regulamin projektu znajdziecie na stronie docphotomagazine.com.

]

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Pamięć „W” kadrze 2021 - rusza kolejna edycja konkursu Muzeum Powstania Warszawskiego
Pamięć „W” kadrze 2021 - rusza kolejna edycja konkursu Muzeum Powstania Warszawskiego
Startuje doroczny konkurs fotograficzny związany z obchodami rocznicy Powstania Warszawskiego. Celem konkursu jest uchwycenie ich w jak najbardziej atrakcyjny sposób....
17
#Patrzinaczej - ruszyły zapisy na wyjątkowy FOTOspacer i warsztaty z Przemkiem Chudkiewiczem
#Patrzinaczej - ruszyły zapisy na wyjątkowy FOTOspacer i warsztaty z Przemkiem Chudkiewiczem
Jak w codziennym pędzie nauczyć się patrzeć inaczej? Tego i wiele więcej dowiesz się podczas wakacyjnych fotospacerów i warsztatów z Przemkiem Chudkiewiczem. Na mapie...
41
Skorzystaj z letnich promocji na produkty Canon w sklepie Fotoforma.pl
Skorzystaj z letnich promocji na produkty Canon w sklepie Fotoforma.pl
Zebraliśmy dla Was letnie promocje na sprzęt fotograficzny marki Canon w sklepie Fotoforma.pl. W okresie wakacyjnym taniej kupicie korpusy, obiektywy i drukarki. Ofert jest wiele, warto przejrzeć...
33
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)