Rusza nabór projektów do Grand Prix Fotofestiwal 2016 - do wygrania 10 tys. zł

Rusza nabór projektów do Grand Prix Fotofestiwal 2016 - do wygrania 10 tys. zł

Do 10 grudnia możecie przesyłać swoje projekty fotograficzne do Grand Prix Fotofestiwal 2016! Główne nagrody to 10.000 złotych, wystawa podczas 15. edycji Fotofestiwalu, pokazy slajdów oraz bezpłatny udział w międzynarodowym przeglądzie portfolio.

Rusza kolejna edycja konkursu Grand Prix Fotofestiwal, w którym nagradzani są artyści o wyjątkowej osobowości i projekty prezentujące świeże, odważne spojrzenie. Nagroda przyznawana jest już od 10 lat, a wystawa pokonkuroswa jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń Fotofestiwalu. W jury tegorocznej edycji zasiądą międzynarodowi eksperci zajmujący się współczesną fotografią, wśród nich między innymi Alison Nordström – międzynarodowy kurator, były dyrektor działu fotografii George Eastman House.

Spośród nadesłanych zdjęć jury wybierze jednego zwycięzcę i dziewięciu finalistów. Zwycięzca otrzyma nagrodę 10.000 zł, a wszystkie zdjęcia z finału konkursu będzie można zobaczyć podczas 15. edycji Fotofestiwalu w czerwcu 2016 roku. Zaproszenie skierowane jest do fotografów indywidualnych. Formuła konkursu jest otwarta i nie zakłada ograniczeń tematycznych, wiekowych ani geograficznych.

„Nagrodę Grand Prix Fotofestiwal 2012 otrzymałem w niezwykle dla mnie ważnym momencie – w tym samym roku, kiedy moje prace zostały nagrodzone World Press Photos i BWZWBK Press Photo. Umożliwiło mi to dalszy rozwój fotograficzny i pomogło w realizacji kolejnych projektów. Podczas samego festiwalu poznałem także wiele wspaniałych osób zajmujących się fotografią, a dzięki wymianie poglądów nawiązałem wiele cennych i trwałych kontaktów.” - mówi Tomasz Lazar, zdobywca Grand Prix Fotofestiwal 2012

Zgłoszenia do Grand Prix Fotofestiwal 2016 można nadsyłać do 10 grudnia 2015, elektronicznie na adres gp@fotofestiwal.com, lub pocztą tradycyjną na adres Fundacja Edukacji Wizualnej, ul.Tymienieckiego 3, 90-356 Łódź. Nadesłane zdjęcia muszą być zapisane w formacie JPEG lub TIFF, a ich łączny rozmiar nie może przekroczyć 5 MB. Mimo że konkurs ma charakter otwarty i nie zakłada żadnych ograniczeń dotyczących tematu, techniki wykonania zdjęć lub ich ilości, organizatorzy proszą o nieprzesyłanie pojedynczych zdjęć. Warunkiem udziału w konkursie jest wniesienie opłaty w wysokości 100 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie fotofestiwal.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
2
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4