Fotofestiwal 2015

0
Maciej Luśtyk
22 Kwiecień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
28 maja w Łodzi startuje tegoroczna, czternasta już edycja Fotofestiwalu. Pojawią się nowe wystawy i wydarzenia, a stałe punkty programu zostaną jeszcze bardziej rozwinięte. W tym roku festiwal potrwa do 7 czerwca.
W centrum festiwalowym Art Inkubator zobaczymy osiemnaście wystaw. Dziesięć spośród nich prezentuje projekty finalistów Grand Prix, w tym nagradzany na całym świecie “Swell” Mateusza Sarełło, projekt Anny Grzelewskiej o dorastaniu córki “Julia wannabe” i demoniczny projekt Cyrila Costilhe o Diego Suarez na Madagaskarze. Towarzyszyć im będzie między innymi, kreacyjny projekt Patricka Willocqa o rytuałach plemiennych Demokratycznej Republiki Konga czy reportaż Sarkera Proticka z planów zdjęciowych Dhallywood.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

W drugim centrum festiwalowym, OFF Piotrkowska, będzie można zobaczyć cztery projekty rezydentów włoskiego centrum badawczego FABRICA oraz wystawę angielskiego reportażysty Dougiego Wallace’a. Zobaczymy też drugą edycję projektu DEBUTS, w ramach którego zaprezentowane zostaną prace debiutujących polskich fotografów.

W ramach festiwalu pojawi się nowy blok programowy DISCOVERY SHOW prezentujący fotografie młodych, godnych uwagi twórców. W tym roku będzie to wystawa Mario Macilau, trzydziestolatka z Mozambiku. Zobaczymy też wystawę podsumowującą 25 lat działalności fotograficznej Twojego Stylu, wystawę grupową studentów Szkoły Filmowej w Łodzi, a także projekty zwycięzców Leica Oskar Barnack Award: Martina Kollara i Alejandro Cegarra.

„Widoki. Krajobraz w polskiej fotografii” to tytuł wystawy, która zakończy się aukcją Fotografii Kolekcjonerskiej. Tegoroczny temat aukcyjny nawiązuje do kolejnej festiwalowej nowości: dwudniowego cyklu spotkań i paneli dyskusyjnych poświęconych fotografii podróżniczej: HIT THE ROAD. Cykl ten został przygotowany przez dyrektor programową Fotofestiwalu: Alison Nordstrom, która zaprosiła do dyskusji zarówno wybitnych fotografowów: Simona Norfolka, Carla de Keyzera, Christophera Rauschenberga jak i krytyków i specjalistów z dziedziny fotografii: W.M. Hunt, Celina Lunsford i Christina Capetillo. Dyskusje te będą wstępem to głównej kuratorskiej wystawy Fotofestiwalu w 2016 roku.

Tradycyjnie też w ramach Fotofestiwalu odbędą się liczne wystawy i imprezy towarzyszące, organizowane przez galerie w całej Łodzi. Między innymi będą to spotkania autorskie, premiery photobooków, pokazy zdjęć i imprezy klubowe.
Fotofestiwal 2015 odbędzię się w dniach 28.04-07.05 w Łodzi. Pełen program tegorocznej edycji festiwalu znajdziemy na stronie fotofestiwal.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Rusza najnowsza promocja cashback na aparaty Sony. Do 2 lutego można uzyskać zwrot części pieniędzy wydanych na poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzętu....
49
2
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Malarz, rysownik, performer, tworzył też obiekty i instalacje, fotografując wykreowaną przez siebie rzeczywistość. W 10. rocznicę śmierci Mikołaja Smoczyńskiego będziemy mieli możliwość...
0
0
Rusza zimowy cashback Fujifilm - można oszczędzić nawet 1720 zł
Rusza zimowy cashback Fujifilm - można oszczędzić nawet 1720 zł
Jesień i początek zimy będzie doskonałym czasem na zakup aparatów i obiektywów Fujifilm. W ramach najnowszej promocji cashback możemy otrzymać zwrot części pieniędzy wydanych na aparat.  W akcji...
4
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)