Fotofestiwal 2014: Przegląd portfolio

Przegląd portfolio podczas Fotofestiwalu w Łodzi odbędzie się w niedzielę, 8 czerwca 2014. Zgłoszenia można przesyłać do 26 maja 2014.


Przeglądy portfolio są obecnie jedną z najważniejszych form promocji, która umożliwia fotografom indywidualne i bezpośrednie spotkania z kuratorami, krytykami, dziennikarzami, wydawcami książek i magazynów oraz właścicielami galerii. Przegląd Portfolio podczas Fotofestiwalu przeznaczony jest dla studentów i absolwentów fotografii, fotografów profesjonalnych lub takich, którzy posiadają już w swoim dorobku co najmniej jedną wystawę lub publikację.

Recenzenci:
Emma Bowked / Financial Times FT Weekend Magazine / Wielka Brytania
Anna Maria Teresa Salvati / Slide Luck Plotshow / Wielka Brytania
Zuzana Lapitkova / kurator niezależny / Słowacja
Anna-Kaisa Rastenberger / Fińskie Muzeum Fotografii / Finlandia
Joanna Kinowska / Leica Gallery / Polska
Agata Ubysz / LookOut Gallery / Polska
Marika Zamojska / Galeria Starter / Polska
Karol Hordziej / Miesiąc Fotografii w Krakowie / Polska
Grażyna Saniuk / fotoedytorka, "Twój Styl" / Polska

Informacje zamieszczone w biografiach recenzentów pomogą wam wybrać osoby, z którymi spotkanie będzie dla was najbardziej wartościowe.

Fotografowie chcący wziąć udział w przeglądzie portfolio zobowiązani są przesłać do 26 maja 2014 r. wypełniony formularz oraz 10 swoich zdjęć (JPG) na adres mailowy: s.ciebiada@fotofestiwal.com.

Lista zakwalifikowanych do przeglądu zostanie opublikowana na stronie Fotofestiwalu najpóźniej 29 maja 2014 r. Na przegląd zakwalifikują się osoby wyłonione na podstawie przesłanych zdjęć i formularzy.

Po zakwalifikowaniu się do przeglądu uczestnik zobowiązany jest do uiszczenia opłaty za udział w wysokości 80zł do dnia 5 czerwca 2014.

Po zakwalifikowaniu się do przeglądu uczestnik otrzyma login oraz hasło do systemu zapisów do odpowiedniego recenzenta. Uczestnik sam wybiera recenzenta oraz godzinę spotkania - decyduje kolejność zgłoszeń do systemu. Uczestnicy będą mieli możliwość spotkania się z 4 wybranymi ekspertami.

Każde spotkanie z recenzentem trwa 20 minut. Sesja zaczyna się o godzinie 10.30, a kończy o 16:30; w tym czasie przewidziane są dwie przerwy.


Przegląd portfolio na Fotofestiwalu w Łodzi
Termin: niedziela, 8 czerwca 2014, godz. 10:30-16:30

Art_Inkubator
Tymienieckiego 3
Łódź
 
Komentarze
Polecane artykuły
Margaret Mitchell: „Fotografia może umożliwić opowiadanie historii, które normalnie są ukryte"
16 Lip 2018
Ponad dwadzieścia lat od sfotografowania dzieci swojej siostry, Margaret Mitchell ponownie odwiedza rodzinę z aparatem. Zadaje pytania o wpływ środowiska, w jakim przyszło nam dorastać, na nasze dalsze życie. Szkocka fotografka, działającą głównie w rejonach fotografii dokumentalnej i portretowej, jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych nagród, w tym Sony World Photography Awards.
0
“Zacząłem fotografować, bo bałem się zapomnieć”. Projekt Johna-Davida Richardsona to uniwersalna opowieść o dorastaniu
3 Lip 2018
- Pamiętam dzień, w którym skończyłem trzynaście lat. Obudziłem się tego ranka, spodziewając się, że w jakiś sposób zmieniłem się w mężczyznę tej nocy - mówi nam amerykański fotograf, który od dwóch lat realizuje projekt o dorastaniu chłopców z pobliskiego skateparku.
0
Majestat oceanu, zdjęcia z powietrza i nieziemskie scenerie - wyniki National Geographic Travel Photographer of the Year 2018
29 Cze 2018
Jury jednego z największych konkursów fotografii podróżniczej zaprezentowało jego tegorocznych laureatów. Zobaczcie galerię zwycięskich prac z ostatniej odsłony National Geographic Travel Photographer of the Year.
0
„Stambuł Story” z Panasonic Lumix G9
26 Cze 2018
Jak nowy superszybki korpus Panasonic sprawdza się w fotografii ulicznej? Zapytaliśmy o to reportażystę National Geographic Mikołaja Nowackiego.
3