Fotofestiwal 2014: Przegląd portfolio

Przegląd portfolio podczas Fotofestiwalu w Łodzi odbędzie się w niedzielę, 8 czerwca 2014. Zgłoszenia można przesyłać do 26 maja 2014.


Przeglądy portfolio są obecnie jedną z najważniejszych form promocji, która umożliwia fotografom indywidualne i bezpośrednie spotkania z kuratorami, krytykami, dziennikarzami, wydawcami książek i magazynów oraz właścicielami galerii. Przegląd Portfolio podczas Fotofestiwalu przeznaczony jest dla studentów i absolwentów fotografii, fotografów profesjonalnych lub takich, którzy posiadają już w swoim dorobku co najmniej jedną wystawę lub publikację.

Recenzenci:
Emma Bowked / Financial Times FT Weekend Magazine / Wielka Brytania
Anna Maria Teresa Salvati / Slide Luck Plotshow / Wielka Brytania
Zuzana Lapitkova / kurator niezależny / Słowacja
Anna-Kaisa Rastenberger / Fińskie Muzeum Fotografii / Finlandia
Joanna Kinowska / Leica Gallery / Polska
Agata Ubysz / LookOut Gallery / Polska
Marika Zamojska / Galeria Starter / Polska
Karol Hordziej / Miesiąc Fotografii w Krakowie / Polska
Grażyna Saniuk / fotoedytorka, "Twój Styl" / Polska

Informacje zamieszczone w biografiach recenzentów pomogą wam wybrać osoby, z którymi spotkanie będzie dla was najbardziej wartościowe.

Fotografowie chcący wziąć udział w przeglądzie portfolio zobowiązani są przesłać do 26 maja 2014 r. wypełniony formularz oraz 10 swoich zdjęć (JPG) na adres mailowy: s.ciebiada@fotofestiwal.com.

Lista zakwalifikowanych do przeglądu zostanie opublikowana na stronie Fotofestiwalu najpóźniej 29 maja 2014 r. Na przegląd zakwalifikują się osoby wyłonione na podstawie przesłanych zdjęć i formularzy.

Po zakwalifikowaniu się do przeglądu uczestnik zobowiązany jest do uiszczenia opłaty za udział w wysokości 80zł do dnia 5 czerwca 2014.

Po zakwalifikowaniu się do przeglądu uczestnik otrzyma login oraz hasło do systemu zapisów do odpowiedniego recenzenta. Uczestnik sam wybiera recenzenta oraz godzinę spotkania - decyduje kolejność zgłoszeń do systemu. Uczestnicy będą mieli możliwość spotkania się z 4 wybranymi ekspertami.

Każde spotkanie z recenzentem trwa 20 minut. Sesja zaczyna się o godzinie 10.30, a kończy o 16:30; w tym czasie przewidziane są dwie przerwy.


Przegląd portfolio na Fotofestiwalu w Łodzi
Termin: niedziela, 8 czerwca 2014, godz. 10:30-16:30

Art_Inkubator
Tymienieckiego 3
Łódź
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0