Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Debuts - nowy projekt doc! photo magazine i contra doc!

Projekt "Debuts by doc! photo magazine and contra doc!" to szansa dla młodych polskich fotografów na rozpoczęcie kariery i dotarcie do najważniejszych osób i instytucji fotograficznych na świecie. W projekcie mogą wziąć udział wszyscy fotografowie, którzy zadebiutowali w ciągu trzech ostatnich lat. Zgłoszenia można przesyłać do do 31 marca 2014.
0

Autor: Marcin Grabowiecki

3 Luty 2014
Artykuł na: 4-5 minut

doc! photo magazine oraz contra doc! firmują wyjątkową publikację, której celem jest zaprezentowanie 100 najbardziej utalentowanych polskich fotografów młodego pokolenia. Książka DEBUTS ukaże się na początku lipca 2014, czyli na drugie urodziny e-miesięcznika doc!

Do tego czasu przed nami bardzo dużo pracy - mówi Grzegorz Kosmala, redaktor naczelny obu publikacji i pomysłodawca DEBUTS. Uruchomiliśmy już specjalny adres internetowy, na który osoby zainteresowane udziałem w tym przedsięwzięciu mogą nadsyłać swoje portfolia. Następnie ze wszystkich zgłoszeń wybierzemy 100 najbardziej utalentowanych osób, które w naszej ocenie zasługują na uwagę i promocję w świecie. Książka trafi do 100 najbardziej liczących się w świecie galerii, muzeów, festiwali oraz kolekcjonerów działających w obszarze fotografii.

W projekcie mogą wziąć udział wszyscy fotografowie, którzy zadebiutowali w ciągu trzech ostatnich lat, przy czym debiut jest w tym przypadku rozumiany bardzo szeroko: od ukończenia szkoły fotograficznej, po pierwszą wystawę (także grupową), pierwszą publikację w mediach, jak również - udział w festiwalu fotograficznym.

Zgłoszenia do DEBUTS w postaci 8-zdjęciowego portfolio należy nadesłać na adres debuts@docphotomagazine.com do 31 marca br. włącznie.

Długość krótszego boku każdego zdjęcia powinna wynosić 1500 pikseli, a jego waga nie może przekroczyć 3 MB. Zdjęcia należy zapisać w formacie JPG. Portfolio powinno być uzupełnione o kilka słów na temat autora (imię i nazwisko, rocznik, nazwa ukończonej uczelni fotograficznej, rok debiutu, najważniejsze osiągnięcie fotograficzne oraz adres strony internetowej, na której można obejrzeć więcej zdjęć danej osoby).

Spośród wszystkich zgłoszeń wybranych zostanie 100 najbardziej utalentowanych fotografów, którzy zostaną zaproszeni do książki. Każda osoba, której profil znajdzie się w książce, zostanie zaprezentowana na 4 stronach.

Choć udział w projekcie jest bezpłatny, pojawienie się w książce wiąże się już z koniecznością uiszczenia opłaty partycypacyjnej w wysokości 450 złotych, która zostanie wykorzystana na pokrycie kosztów druku DEBUTS. Część tej kwoty wróci do debiutantów w postaci 2 egzemplarzy książki o łącznej wartości rynkowej 230 złotych. Wszyscy debiutanci mogą też liczyć na specjalne miejsce wewnątrz doc! photo magazine oraz contra doc!

Postęp prac nad DEBUTS można śledzić na specjalnie założonym profilu w serwisie Facebook pod adresem www.facebook.com/debutsbydoc.

Więcej informacji na temat "Debuts by doc! photo magazine and contra doc!" udziela:

Grzegorz Kosmala

telefon: 502 121 781

e-mail: grzegorz.kosmala@docphotomagazine.co

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Monochrome Awards 2020 - Polacy na podium
Monochrome Awards 2020 - Polacy na podium
Wśród nagrodzonych i wyróżnionych w tegorocznej edycji Monochrome Awards znalazło się wielu fotografów z Polski. Oto najlepsze czarno-białe zdjęcia Polaków.
26
1
Aktualne problemy świata - znamy projekty finalistów Open Call Fotofestiwal 2021
Aktualne problemy świata - znamy projekty finalistów Open Call Fotofestiwal 2021
Program Otwarty Fotofestiwalu pozwala na przegląd aktualnych zjawisk w fotografii i na przyjrzenie się tematom, które interesują twórców. Oto 6 finalistów, których...
1
0
Oto najlepsze zdjęcia uliczne minionego roku - wyniki 10. Leica Street Photo
Oto najlepsze zdjęcia uliczne minionego roku - wyniki 10. Leica Street Photo
Ponad 2500 zgłoszeń i 10 tys. zdjęć z całego świata. Poznaliśmy wyniki pierwszej międzynarodowej edycji konkursu fotografii ulicznej, organizowanego przez Leica...
281
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)