doc! photo magazine, nr 10

0

Autor: Marcin Grabowiecki

16 Kwiecień 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Ukazał się dziesiąty numer doc! photo magazine. Znajdziemy w nim m.in.: fotografie Alexa Coghe i rozmowę z włoskim fotografem, prace Lincolna Schatza i Piotra Komajdy będące kolejną odsłoną cyklu poświęconego eksploracji Ameryki oraz fotografię uliczną z Portugalii.
Okładka 10. numeru doc! photo magazine ze zdjęciem Alexa Coghe.

Do pobrania jest już 10 numer internetowego miesięcznika fotografii dokumentalnej - doc! photo magazine.

Głównym bohaterem jubileuszowego numeru jest włoski fotograf od lat mieszkający i tworzący w Meksyku - Alex Coghe, z którym redakcja rozmawia nie tylko o różnicach w fotografowaniu w Europie i Ameryce, ale także o konieczności bycia sobą w tworzeniu obrazów. Alex na łamach 10. numeru doc! photo magazine prezentuje cykl "Reality remade", który dotyka ulotności życia. Choć wywodzący się z nurtu fotografii ulicznej, materiał ten w zdecydowany sposób różni się od innych zdjęć określanych jako streetowe.

Poza Alexem w 10. numerze doc! photo magazine znajdziecie również materiały, których autorami są:

  • Adam Marelli
  • Robby Cyron
  • Lincoln Schatz
  • Piotr Komajda
  • Lara Kantardjian
  • Oriol Clavera
  • Kostas Maros

Prace Lincolna Schatza oraz Piotra Komajdy są kolejną odsłoną cyklu poświęconego eksploracji Ameryki. Tym razem za sprawą oryginalnych generowanych z materiałów video portretów Lincolna Schatza (które stanowią część stałej kolekcji Smithsonian National Portrait Gallery) wkraczamy w świat polityki, natomiast Piotr Komajda zabiera nas do małych amerykańskich miasteczek.

Ten numer jest także powrotem do prezentacji narodowych galerii fotografii ulicznej prowadzonych przez The Europeans w serwisach Facebook oraz Flickr. To część obchodów 65. rocznicy wydania książki "The Europeans" autorstwa ojca współczesnej fotografii dokumentalnej - Henri Cartier-Bressona. Tym razem zawitamy do Portugalii, a swoje zdjęcia w tej części przedstawiają: Vasco Leao, Fatima Salcedo, Maria Joao Arcanjo, Mathieu Testa oraz prawdziwa legenda portugalskiej fotografii ulicznej - Rui Palha.

10. numer doc! photo magazine można pobrać ze strony: www.docphotomagazine.com

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
 Obszerne i pełne wakacyjnych inspiracji - nowe wydanie Digital Camera Polska już w sprzedaży
Obszerne i pełne wakacyjnych inspiracji - nowe wydanie Digital Camera Polska już w sprzedaży
Letni numer magazynu Digital Camera Polska ma aż 160 stron. Obok fotograficznych porad i inspiracji na wakacje, nie zabrakło w nim poważnych dyskusji.
0
0
„Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek” - fotografia prasowa PRL-u i okresu transformacji oczami kobiet
„Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek” - fotografia prasowa PRL-u i okresu...
Dom Spotkań z Historią zapowiada premierę wyjątkowej książki Moniki Szewczyk-Wittek, odsłaniające kulisy pracy polskich fotografek z okresu PRL-u.
193
0
„Marek Piasecki. Do wnętrza. Fotografie z lat 1954-1967” - poznaj dokumentalne oblicze artysty
„Marek Piasecki. Do wnętrza. Fotografie z lat 1954-1967” - poznaj dokumentalne oblicze artysty
Założeniem publikacji jest przybliżenie dokumentalnej twórczości Marka Piaseckiego (1935-2011) - artysty, grafika, twórcy instalacji, heliografii i miniatur, członka...
6
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (15)