doc! photo magazine, nr 10

0

Autor: Marcin Grabowiecki

16 Kwiecień 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Ukazał się dziesiąty numer doc! photo magazine. Znajdziemy w nim m.in.: fotografie Alexa Coghe i rozmowę z włoskim fotografem, prace Lincolna Schatza i Piotra Komajdy będące kolejną odsłoną cyklu poświęconego eksploracji Ameryki oraz fotografię uliczną z Portugalii.
Okładka 10. numeru doc! photo magazine ze zdjęciem Alexa Coghe.

Do pobrania jest już 10 numer internetowego miesięcznika fotografii dokumentalnej - doc! photo magazine.

Głównym bohaterem jubileuszowego numeru jest włoski fotograf od lat mieszkający i tworzący w Meksyku - Alex Coghe, z którym redakcja rozmawia nie tylko o różnicach w fotografowaniu w Europie i Ameryce, ale także o konieczności bycia sobą w tworzeniu obrazów. Alex na łamach 10. numeru doc! photo magazine prezentuje cykl "Reality remade", który dotyka ulotności życia. Choć wywodzący się z nurtu fotografii ulicznej, materiał ten w zdecydowany sposób różni się od innych zdjęć określanych jako streetowe.

Poza Alexem w 10. numerze doc! photo magazine znajdziecie również materiały, których autorami są:

  • Adam Marelli
  • Robby Cyron
  • Lincoln Schatz
  • Piotr Komajda
  • Lara Kantardjian
  • Oriol Clavera
  • Kostas Maros

Prace Lincolna Schatza oraz Piotra Komajdy są kolejną odsłoną cyklu poświęconego eksploracji Ameryki. Tym razem za sprawą oryginalnych generowanych z materiałów video portretów Lincolna Schatza (które stanowią część stałej kolekcji Smithsonian National Portrait Gallery) wkraczamy w świat polityki, natomiast Piotr Komajda zabiera nas do małych amerykańskich miasteczek.

Ten numer jest także powrotem do prezentacji narodowych galerii fotografii ulicznej prowadzonych przez The Europeans w serwisach Facebook oraz Flickr. To część obchodów 65. rocznicy wydania książki "The Europeans" autorstwa ojca współczesnej fotografii dokumentalnej - Henri Cartier-Bressona. Tym razem zawitamy do Portugalii, a swoje zdjęcia w tej części przedstawiają: Vasco Leao, Fatima Salcedo, Maria Joao Arcanjo, Mathieu Testa oraz prawdziwa legenda portugalskiej fotografii ulicznej - Rui Palha.

10. numer doc! photo magazine można pobrać ze strony: www.docphotomagazine.com

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Wyjątkowe, jubileuszowe wydanie Digital Camera Polska do kupienia w przedsprzedaży
Wyjątkowe, jubileuszowe wydanie Digital Camera Polska do kupienia w przedsprzedaży
Magazyn Digital Camera świętuje 10 lat obecności na polskim rynku. Z tej okazji powstało specjalne urodzinowe wydanie, a w nim między innymi hołd dla Helmuta Newtona, który w tym miesiącu...
5
0
NAC wydaje album poświęcony Wojciechowi Tuszko. Odkryj archiwum jednego z najważniejszych polskich teoretyków fotografii
NAC wydaje album poświęcony Wojciechowi Tuszko. Odkryj archiwum jednego z najważniejszych polskich...
„Wojciech Tuszko – fotograf” to pierwsza publikacja książkowa w całości poświęcona znanemu chemikowi i teoretykowi fotografii, który przez kilkadziesiąt lat był również czynnym fotografem.
53
0
Wrześniowy numer magazynu Digital Camera Polska już w sprzedaży
Wrześniowy numer magazynu Digital Camera Polska już w sprzedaży
Jesienna fotografia przyrody, inspirujące wywiady, testy sprzętowych nowości i kreatywne fotoprojekty. Wszystko to, i wiele więcej, znajdziecie w najnowszym numerze Digital Camera Polska
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (15)