doc! photo magazine, nr 16

Autor: Marcin Grabowiecki

9 Październik 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Ukazał się 16. numer internetowego miesięcznika fotograficznego doc! photo magazine. W październikowym wydaniu znajdziemy osiem materiałów oraz prace pięciu fotografów uczestniczących w projekcie The Europeans, który tym razem koncentruje się na Polsce. Bohaterm numeru jest Robert Walker.
Okładka październikowego wydania doc! photo magazine ze zdjęciem Roberta Walkera.

Główną postacią 16. numeru doc! photo magazine jest kanadyjski fotograf Robert Walker specjalizujący się w kolorowej fotografii ulicznej. Jego zdjęcia, to nie tylko skomplikowana mozaika reklam zaśmiecających centra współczesnych miast, ale także bezwstydne obnażenie sztuczności dzisiejszego świata. 

Używam tego przerostu wyobraźni komercyjnej, którą widać na Times Square, jako symbolu tego całego "hałasu", z którym stykamy się na co dzień, czy to z radia i telewizji, czy reklamy zewnętrznej przykrywającej niemal każdą miejską przestrzeń publiczną. On jest odczłowieczający i otępiający. By się z nim zmierzyć czy nawet sabotować go, wywracam jego oryginalny zamysł i przeinaczam według własnych kryteriów. W ten sposób mogę ogłosić moje małe osobiste zwycięstwo nad legionami korporacyjnych reklamodawców, którzy próbują kontrolować naszą psychikę- mówi Robert Walker w wywiadzie dla doc! photo magazine.

Poza Robertem Walkerem, 16. numer magazynu zawiera materiały, których autorami są:

  • Tomeu Coll
  • Romain Champalaune
  • Łukasz Gniadek
  • Francisco Mata Rosas
  • Ralf Mitsch
  • Dimitri Pilalis
  • Jeroen Staats

Październikowy numer doc! photo magazine to także kolejna odsłona projektu The Europeans, który jest hołdem dla ojca współczesnej fotografii dokumentalnej - Henri Cartier-Bressona. W ramach projektu, raz na kwartał przedstawiana jest wybrana galeria narodowa. Po Francji, Portugalii i Niemczech, przyszła kolej na Polskę, którą zilustrowały zdjęcia wykonane przez Mariusza Janiszewskiego (doc! staff photographer), Jamiego Howarda, Wojtka Krajnika, Marka Lapisa (doc! #12) i jedyną kobietę w tym towarzystwie - Magdalenę Röseler.

Magazyn doc! photo magazine można pobrać ze strony: www.docphotomagazine.com

Nowy numer doc! photo magazine oznacza także zapowiedź kolejnego spotkania z cyklu doc! talks. Gościem jego październikowego wydania (29 października, godz. 19:00) będzie Damian Chrobak, założyciel najbardziej znanego polskiego kolektywu fotografii ulicznej un-posed. Spotkanie odbędzie się 29 października o godz. 19:00 w warszawskiej klubo-księgarni Wrzenie Świata (ul. Gałczyńskiego 7).

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Bezkoniec - pierwsza publikacja uczestników Szkoły Dokumentu Pix.House
Bezkoniec - pierwsza publikacja uczestników Szkoły Dokumentu Pix.House
Pix.House inauguruje sezon 2024 premierą książki „Bezkoniec”. Razem z towarzyszącą jej wystawą stanowi podsumowanie kilkuletniej pracy słuchaczy, którzy pracowali nad realizacją...
17
Zimowe wydanie Digital Camera Polska w sprzedaży
Zimowe wydanie Digital Camera Polska w sprzedaży
Na półkach sklepowych znajdziecie zimowy numer Digital Camera Polska. To aż 150 stron fotograficznych porad i inspiracji!
1
"Notatki z Warszawy - nowy album Chrisa Niedenthala to opowieść o stolicy od lat 70. po współczesność
"Notatki z Warszawy - nowy album Chrisa Niedenthala to opowieść o stolicy od lat 70. po...
Nakładem Domu Spotkań z Historią debiutuje najnowszy album słynnego fotoreportera Chrisa Niedenthala. „Notatki z Warszawy” to 150 ujęć ukazujących miasto, które pięć dekad temu stało...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (14)