doc! photo magazine, nr 15

0
Patryk Wiśniewski
12 Wrzesień 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Ukazał się 15. numer internetowego miesięcznika poświęconego fotografii dokumentalnej "doc! photo magazine". Bohaterem numeru jest Maciek Nabrdalik jeden z najbardziej znanych w świecie polskich fotoreporterów. Oprócz wywiadu w numerze znajdziecie m.in. zdjęcia Macieja Jeziorka, Adama Pańczuka, pary Marilene Coolens & Lisa De Boeck czy Jiwei Hana.

Od 15 miesięcy, każdego 9. dnia miesiąca ukazuje się nowy numer internetowego miesięcznika fotografii dokumentalnej - doc! photo magazine. Jak się można domyślać - wrzesień nie jest od tej reguły wyjątkiem.

Na stronie www.docphotomagazine.com jest już dostępny wrześniowy numer magazynu. 8, choć w sumie 10, autorów przedstawia swoje materiały reprezentujące odmienne podejście do fotografii dokumentalnej.

  • Odeta Catana - "Rodzina Luców"
  • Sarale Gur-Lavy - "Ziemia okrążana: od poniedziałku do poniedziałku"
  • Jiwei Han (ZUMA Press) - "Pralnia samoobsługowa"
  • Maciej Jeziorek (NAPO Images) - "Warszawskie getto"
  • Marilene Coolens & Lisa De Boeck (memymom) - "Żyła pępkowa"
  • Adam Pańczuk (Sputnik Photos) - "Karczeby"
  • Nicolas Axelrod & Thomas Cristofoletti (RUOM) - "Wewnątrz ruchu 969 - birmańscy radykałowie buddyjscy"


Bez wątpienia autorem wydania jest Maciek Nabrdalik (VII Photo). W wywiadzie "Nie robię zdjęć dla pięknych kadrów", jeden z najbardziej znanych w świecie polskich fotoreporterów mówi nie tylko o swoich początkach, ale także o znaczeniu formy w przedstawianiu różnych tematów i planach na przyszłość:

"Nie opuszcza mnie świadomość, że jako fotograf mam jeszcze wiele do odkrycia. Pracuję nad kilkoma tematami, które są dla mnie bardzo ważne i wiele mnie uczą. Moja praca nigdy zresztą nie ograniczała się do satysfakcji z wykonanego zlecenia. Fotografując odkrywam rzeczywistość dla mnie świeżą i poznaję ją od pierwszych liter alfabetu, często bez oszałamiających postępów, bo - jak wynika z moich doświadczeń - w fotografii, nic co dobre nie dzieje się szybko" - powiedział Maciek Nabrdalik.

W wywiadzie nie mogło także zabraknąć wątku książki "Nieodwracalne", nad którą Maciek wraz z żoną Agnieszką pracował przez 4 lata.

Poza wywiadem, wrześniowy numer doc! photo magazine zawiera także materiał Maćka z ubiegłorocznych wyborów Miss Trans - "Transphere".

Co więcej, Maciek Nabrdalik będzie też gościem pierwszego po wakacyjnej przerwie spotkania z cyklu doc! talks, które odbędzie się 30 września o godzinie 19:00 tradycyjnie w warszawskim Wrzeniu Świata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Fotografia zmienia świat przynajmniej na 6 sposobów. Druga część “Kruchego Medium” Macieja Frąckowiaka
Fotografia zmienia świat przynajmniej na 6 sposobów. Druga część “Kruchego Medium” Macieja...
Czym właściwie jest dzisiaj fotografia i jak zmienia nasze życie? Tego próbował dowiedzieć się Maciej Frąckowiak podczas pracy nad drugą odsłoną “Kruchego Medium”. W...
10
3
Igor Kostin - fotograf z Czarnobyla
Igor Kostin - fotograf z Czarnobyla
26 kwietnia 1986 roku, kilka godzin po wybuchu reaktora nr 4, nad elektrownią jądrową w Czarnobylu zawisa śmigłowiec. Już podczas lotu z Kijowa podróżujący nim...
212
5
Wspólne doświadczanie izolacji - Spitsbergen według Anny Musiałówny
Wspólne doświadczanie izolacji - Spitsbergen według Anny Musiałówny
Próba przeczekania wiatru, to nowa publikacja Fundacji Archeologia Fotografii, w której zawarto selekcję zdjęć Anny Musiałówny, wykonanych podczas jej trzymiesięcznego pobytu w krainie...
110
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (14)