contra doc! - specjalny numer doc! photo magazine, nr 1

0

Autor: Marcin Grabowiecki

15 Kwiecień 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Dziś ukazał się pierwszy z serii numerów specjalnych doc! photo magazine w całości poświęconych fotografii artystycznej - contra doc! Znajdziemy w nim m.in. prace Rogera Ballena, Pawła Żaka oraz Wacława Wantucha.
Okładka pierwszego numeru contra doc! ze zdjęciem Rogera Ballena.

Twórcy doc! photo magazine postanowili rozszerzyć krąg swoich zainteresowań. Podczas prac nad kolejnymi wydaniami doc! photo magazine zaczęły do nas przychodzić materiały, których w żaden sposób nie mogliśmy opublikować, ponieważ wyłamywały się spod kategorii fotografii dokumentalnej. A że chcieliśmy je pokazać, a jednocześnie chcieliśmy pozostać wierni naszemu głównemu nurtowi, jakim jest fotoreportaż i nie wrzucać wszystkiego do jednego worka, postanowiliśmy rozpocząć wydawanie specjalnych numerów naszego magazynu w całości poświęconych fotografii artystycznej.

15 kwietnia ukazał się pierwszy numer kwartalnika contra doc! Znajdziecie w nim 8 prezentacji 8 wyjątkowych fotografów, którzy swoją fotografią demonstrują różnorodność technik oraz nieskrępowaną wyobraźnię. Oto oni:

  • Roger Ballen
  • Krzysztof Pruszkowski
  • Anita Andrzejewska
  • Paweł Żak
  • Wacław Wantuch
  • Robert MacNeil
  • Konrad Adam Mickiewicz
  • Vincci Huang

W ramach cyklu numerów specjalnych twórcy doc! photo magazine prezentować będą znanych i początkujących fotografów działających w obszarze szeroko pojętej fotografii, która wymyka się dokumentalnemu podejściu doc! photo magazine.

Specjalny numer doc! photo magazine - contra doc! - można pobrać ze strony: www.docphotomagazine.com/contradoc.htm

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Wyjątkowe, jubileuszowe wydanie Digital Camera Polska do kupienia w przedsprzedaży
Wyjątkowe, jubileuszowe wydanie Digital Camera Polska do kupienia w przedsprzedaży
Magazyn Digital Camera świętuje 10 lat obecności na polskim rynku. Z tej okazji powstało specjalne urodzinowe wydanie, a w nim między innymi hołd dla Helmuta Newtona, który w tym miesiącu...
5
0
NAC wydaje album poświęcony Wojciechowi Tuszko. Odkryj archiwum jednego z najważniejszych polskich teoretyków fotografii
NAC wydaje album poświęcony Wojciechowi Tuszko. Odkryj archiwum jednego z najważniejszych polskich...
„Wojciech Tuszko – fotograf” to pierwsza publikacja książkowa w całości poświęcona znanemu chemikowi i teoretykowi fotografii, który przez kilkadziesiąt lat był również czynnym fotografem.
53
0
Wrześniowy numer magazynu Digital Camera Polska już w sprzedaży
Wrześniowy numer magazynu Digital Camera Polska już w sprzedaży
Jesienna fotografia przyrody, inspirujące wywiady, testy sprzętowych nowości i kreatywne fotoprojekty. Wszystko to, i wiele więcej, znajdziecie w najnowszym numerze Digital Camera Polska
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (13)