contra doc!, nr 4

0
Marcin Grabowiecki
17 Styczeń 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Ukazał się kolejny numer kwartalnika contra doc!, czyli specjalnego wydania internetowego miesięcznika doc! photo magazine, w całości poświęconego fotografii innej niż dokumentalna. Głównym bohaterem numeru jest Andrzej Kramarz.
Okładka czwartego contra doc! Zdjęcie, którego autorem jest Andrzej Kramarz, pochodzi z cyklu "Pętle".


Podobnie jak w przypadku głównego tytułu, tak i contra doc! przedstawia prace 8 fotografów. W jego czwartym numerze swoje materiały prezentują:
  • Edyta Dufaj - BEGINNING OF THE END
  • Aneta Kowalczyk - LALKI
  • Joao "Limamil" Lima - LIMAMIL - OD FOTOGRAFII OBIEKTU DO OBIEKTU FOTOGRAFII
  • Nádia Maria - PRÓŻNIA
  • García de Marina - PRZEDMIOTY
  • Bartek Stadnicki - LET'S HAVE A BABY
  • Filip Wiśniewski - DIAPROJEKTY

Głównym autorem numeru jest Andrzej Kramarz, który przedstawia swój cykl RZECZY. Poza materiałem, Kramarz, który od lat mieszka na Hawajach, odpowiedział też na kilka pytań magazynu. W wywiadzie "Nie wierzę, że wszystko już było sfotografowane" mówi m.in.:

Ja dość późno w swoim życiu spotkałem fotografię i się w niej zabujałem. Wcale jej nie wybrałem. Nie umiem jej wywyższyć ponad inne formy twórczości. Pewnie zabrzmi to staroświecko, ale ja się zakochałem w tym, co fotografia sobą niesie; zarówno w sposobie pracy, jak i stronie wizualnej. W fotografii złudzenie realizmu jest tak wielkie, że niemal wierzymy, że jest objawieniem rzeczywistości, podczas gdy ma ona niewiele z nią wspólnego. Wydaje mi się, że fotografia ma więcej punktów stycznych z emocjami generowanymi przez nią przy pomocy złożonych ścieżek naszej pamięci i doświadczenia. Tak więc, choć trudny, jest to związek emocjonalny, a takie nie mają logicznych wyjaśnień.

Wewnątrz magazynu znajdziemy także zapowiedź publikacji "Debuts by doc! photo magazine and contra doc!", która zaprezentuje 100 najzdolniejszych polskich fotografów młodego pokolenia oraz wystawy "Idea-Materia. Inny potencjał fotografii" dolnośląskiego oddziału ZPAF, którą od 17 stycznia będzie można oglądać w DCF "Domek Romański". Więcej szczegółów na ich temat można znaleźć wewnątrz magazynu.

Czwarty numer contra doc! można pobrać ze strony www.docphotomagazine.com/contradoc.htm lub przeczytać online dzięki platformie Issuu.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Pewnego razu we wschodnim Londynie - angielska stolica lat 70. i 80. na nieznanych zdjęciach Paula Trevora
Pewnego razu we wschodnim Londynie - angielska stolica lat 70. i 80. na nieznanych zdjęciach Paula...
Paul Trevor od kilkudziesięciu lat fotografuje mieszkańców londyńskiego East Endu. Właśnie ukazała się pierwsza książka z serii poświęconej kultowej dzielnicy. Pozycja...
21
2
Portretprowincji.pl - 360-stronicowy album opowiadający o Polsce, której nie zobaczysz w telewizji
Portretprowincji.pl - 360-stronicowy album opowiadający o Polsce, której nie zobaczysz w telewizji
Trwa zbiórka na wydanie albumu „portretprowincji.pl”, niezwykłego dokumentu będącego zapisem ponad sześcioletniej podróży przez małomiasteczkową Polskę.
113
1
Szykujesz się na jesienny plener? Podbij go z nowym numerem Digital Camera Polska
Szykujesz się na jesienny plener? Podbij go z nowym numerem Digital Camera Polska
Do salonów prasowych trafiło październikowe wydanie Digital Camera Polska, a w nim m.in. porady dot. fotografii pejzażowej, wywiad z Toddem Hido oraz testy głowic...
0
0
Powiązane artykuły