contra doc!, nr 4

0

Autor: Marcin Grabowiecki

17 Styczeń 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Ukazał się kolejny numer kwartalnika contra doc!, czyli specjalnego wydania internetowego miesięcznika doc! photo magazine, w całości poświęconego fotografii innej niż dokumentalna. Głównym bohaterem numeru jest Andrzej Kramarz.
Okładka czwartego contra doc! Zdjęcie, którego autorem jest Andrzej Kramarz, pochodzi z cyklu "Pętle".

Podobnie jak w przypadku głównego tytułu, tak i contra doc! przedstawia prace 8 fotografów. W jego czwartym numerze swoje materiały prezentują:

  • Edyta Dufaj - BEGINNING OF THE END
  • Aneta Kowalczyk - LALKI
  • Joao "Limamil" Lima - LIMAMIL - OD FOTOGRAFII OBIEKTU DO OBIEKTU FOTOGRAFII
  • Nádia Maria - PRÓŻNIA
  • García de Marina - PRZEDMIOTY
  • Bartek Stadnicki - LET'S HAVE A BABY
  • Filip Wiśniewski - DIAPROJEKTY

Głównym autorem numeru jest Andrzej Kramarz, który przedstawia swój cykl RZECZY. Poza materiałem, Kramarz, który od lat mieszka na Hawajach, odpowiedział też na kilka pytań magazynu. W wywiadzie "Nie wierzę, że wszystko już było sfotografowane" mówi m.in.:

Ja dość późno w swoim życiu spotkałem fotografię i się w niej zabujałem. Wcale jej nie wybrałem. Nie umiem jej wywyższyć ponad inne formy twórczości. Pewnie zabrzmi to staroświecko, ale ja się zakochałem w tym, co fotografia sobą niesie; zarówno w sposobie pracy, jak i stronie wizualnej. W fotografii złudzenie realizmu jest tak wielkie, że niemal wierzymy, że jest objawieniem rzeczywistości, podczas gdy ma ona niewiele z nią wspólnego. Wydaje mi się, że fotografia ma więcej punktów stycznych z emocjami generowanymi przez nią przy pomocy złożonych ścieżek naszej pamięci i doświadczenia. Tak więc, choć trudny, jest to związek emocjonalny, a takie nie mają logicznych wyjaśnień.

Wewnątrz magazynu znajdziemy także zapowiedź publikacji "Debuts by doc! photo magazine and contra doc!", która zaprezentuje 100 najzdolniejszych polskich fotografów młodego pokolenia oraz wystawy "Idea-Materia. Inny potencjał fotografii" dolnośląskiego oddziału ZPAF, którą od 17 stycznia będzie można oglądać w DCF "Domek Romański". Więcej szczegółów na ich temat można znaleźć wewnątrz magazynu.

Czwarty numer contra doc! można pobrać ze strony www.docphotomagazine.com/contradoc.htm lub przeczytać online dzięki platformie Issuu.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Wyjątkowe, jubileuszowe wydanie Digital Camera Polska do kupienia w przedsprzedaży
Wyjątkowe, jubileuszowe wydanie Digital Camera Polska do kupienia w przedsprzedaży
Magazyn Digital Camera świętuje 10 lat obecności na polskim rynku. Z tej okazji powstało specjalne urodzinowe wydanie, a w nim między innymi hołd dla Helmuta Newtona, który w tym miesiącu...
5
0
NAC wydaje album poświęcony Wojciechowi Tuszko. Odkryj archiwum jednego z najważniejszych polskich teoretyków fotografii
NAC wydaje album poświęcony Wojciechowi Tuszko. Odkryj archiwum jednego z najważniejszych polskich...
„Wojciech Tuszko – fotograf” to pierwsza publikacja książkowa w całości poświęcona znanemu chemikowi i teoretykowi fotografii, który przez kilkadziesiąt lat był również czynnym fotografem.
52
0
Wrześniowy numer magazynu Digital Camera Polska już w sprzedaży
Wrześniowy numer magazynu Digital Camera Polska już w sprzedaży
Jesienna fotografia przyrody, inspirujące wywiady, testy sprzętowych nowości i kreatywne fotoprojekty. Wszystko to, i wiele więcej, znajdziecie w najnowszym numerze Digital Camera Polska
0
0
Powiązane artykuły