doc! photo magazine, nr 22

0

Autor: Marcin Grabowiecki

23 Kwiecień 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Jest już dostępny 22. numer internetowego miesięcznika fotografii dokumentalnej - doc! photo magazine. Bohaterem numeru jest Jan Brykczyński.
Okładka kwietniowego doc! photo magazine. Autorem zdjęcia jest Jan Brykczyński.

Główną postacią 22. numeru doc! photo magazine jest Jan Brykczyński z międzynarodowego kolektywu fotograficznego Sputnik Photos. Na łamach kwietniowego wydania tego e-miesiecznika pokazuje część cyklu zrealizowanego w Karpatach Wschodnich - "Boiko". Jest to jednocześnie zapowiedz ukazującej się w maju książki pod tym samym tytułem. O swojej debiutanckiej książce Brykczyński opowiada także w wywiadzie "Kontemplacja przedmiotów":

Na pewno z jednej strony ten projekt jest zrobiony przez mieszczucha, który jest totalnie zafascynowany wsią i choć dostrzega cały ten wiejski trud i brud, to jednak nie pokazuje ich, żeby skoncentrować się na swojej bardzo wyidealizowanej wizji wsi. Ja tę wizję świadomie wzmacniam używając mocnego koloru i robiąc zdjęcia zimą i latem. Z drugiej strony chciałem odnieść się do bajkowości, ale w rozumieniu archetypicznym. Mianowicie, zostaliśmy wychowani w kulturze, w której ta wieś, czy też wiejskość, jest obecna. W głowach mamy pewne archetypy starej baby, dziada, wilka z lasu, czarów itp., które znamy z bajek. Teraz ta rzeczywistość pomału zanika, a tam u Bojków jest ciągle widoczna. Dla mnie bardzo ważne było to, żeby pokazać pewne obrazy, które będą się do tych archetypów odwoływały. Dla odbiorców nie jest to odkrycie nowego świata, tylko świata, który już znali.

Autorami pozostałych materiałów, jakie znajdziecie w tym numerze "doc! photo magazine" są:;

Andrzej Dobosz;

Bruno Seigle;

Filip Skrońc;

Kisha Bari;

Maria Oliveira;

Nadia Bseiso]Kwietniowy doc! to nie tylko fotoreportaże. To także kolejna porcja fotografii ulicznej z cyklu "The Europeans", która tym razem jest dedykowana Hiszpanii. W tej części swoje fotografie prezentują José González, Javier Martín, Carlos Prieto, Miguel Angel Rodriguez Chaparro oraz Levi Shand.

Kwietniowy numer doc! photo magazine można pobrać ze strony www.docphotomagazine.com lub przeczytać online na www.issuu.com/docphotomagazine.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
NAC wydaje album poświęcony Wojciechowi Tuszko. Odkryj archiwum jednego z najważniejszych polskich teoretyków fotografii
NAC wydaje album poświęcony Wojciechowi Tuszko. Odkryj archiwum jednego z najważniejszych polskich...
„Wojciech Tuszko – fotograf” to pierwsza publikacja książkowa w całości poświęcona znanemu chemikowi i teoretykowi fotografii, który przez kilkadziesiąt lat był również czynnym fotografem.
49
0
Wrześniowy numer magazynu Digital Camera Polska już w sprzedaży
Wrześniowy numer magazynu Digital Camera Polska już w sprzedaży
Jesienna fotografia przyrody, inspirujące wywiady, testy sprzętowych nowości i kreatywne fotoprojekty. Wszystko to, i wiele więcej, znajdziecie w najnowszym numerze Digital Camera Polska
0
0
„List do chłopca z latarką” - niepełnosprawność dziecka w osobistym projekcie fotografa
„List do chłopca z latarką” - niepełnosprawność dziecka w osobistym projekcie fotografa
Grzegorz Dembiński powraca z kolejną książką. Tym razem jest to osobista opowieść, w której główną rolę kreuje jego niepełnosprawny syn. Premiera już 2 września w...
188
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (16)