doc! photo magazine, nr 22

0

Autor: Marcin Grabowiecki

23 Kwiecień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Jest już dostępny 22. numer internetowego miesięcznika fotografii dokumentalnej - doc! photo magazine. Bohaterem numeru jest Jan Brykczyński.
Okładka kwietniowego doc! photo magazine. Autorem zdjęcia jest Jan Brykczyński.

Główną postacią 22. numeru doc! photo magazine jest Jan Brykczyński z międzynarodowego kolektywu fotograficznego Sputnik Photos. Na łamach kwietniowego wydania tego e-miesiecznika pokazuje część cyklu zrealizowanego w Karpatach Wschodnich - "Boiko". Jest to jednocześnie zapowiedz ukazującej się w maju książki pod tym samym tytułem. O swojej debiutanckiej książce Brykczyński opowiada także w wywiadzie "Kontemplacja przedmiotów":

Na pewno z jednej strony ten projekt jest zrobiony przez mieszczucha, który jest totalnie zafascynowany wsią i choć dostrzega cały ten wiejski trud i brud, to jednak nie pokazuje ich, żeby skoncentrować się na swojej bardzo wyidealizowanej wizji wsi. Ja tę wizję świadomie wzmacniam używając mocnego koloru i robiąc zdjęcia zimą i latem. Z drugiej strony chciałem odnieść się do bajkowości, ale w rozumieniu archetypicznym. Mianowicie, zostaliśmy wychowani w kulturze, w której ta wieś, czy też wiejskość, jest obecna. W głowach mamy pewne archetypy starej baby, dziada, wilka z lasu, czarów itp., które znamy z bajek. Teraz ta rzeczywistość pomału zanika, a tam u Bojków jest ciągle widoczna. Dla mnie bardzo ważne było to, żeby pokazać pewne obrazy, które będą się do tych archetypów odwoływały. Dla odbiorców nie jest to odkrycie nowego świata, tylko świata, który już znali.

Autorami pozostałych materiałów, jakie znajdziecie w tym numerze "doc! photo magazine" są:;

Andrzej Dobosz;

Bruno Seigle;

Filip Skrońc;

Kisha Bari;

Maria Oliveira;

Nadia Bseiso]Kwietniowy doc! to nie tylko fotoreportaże. To także kolejna porcja fotografii ulicznej z cyklu "The Europeans", która tym razem jest dedykowana Hiszpanii. W tej części swoje fotografie prezentują José González, Javier Martín, Carlos Prieto, Miguel Angel Rodriguez Chaparro oraz Levi Shand.

Kwietniowy numer doc! photo magazine można pobrać ze strony www.docphotomagazine.com lub przeczytać online na www.issuu.com/docphotomagazine.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
 Obszerne i pełne wakacyjnych inspiracji - nowe wydanie Digital Camera Polska już w sprzedaży
Obszerne i pełne wakacyjnych inspiracji - nowe wydanie Digital Camera Polska już w sprzedaży
Letni numer magazynu Digital Camera Polska ma aż 160 stron. Obok fotograficznych porad i inspiracji na wakacje, nie zabrakło w nim poważnych dyskusji.
0
0
„Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek” - fotografia prasowa PRL-u i okresu transformacji oczami kobiet
„Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek” - fotografia prasowa PRL-u i okresu...
Dom Spotkań z Historią zapowiada premierę wyjątkowej książki Moniki Szewczyk-Wittek, odsłaniające kulisy pracy polskich fotografek z okresu PRL-u.
193
0
„Marek Piasecki. Do wnętrza. Fotografie z lat 1954-1967” - poznaj dokumentalne oblicze artysty
„Marek Piasecki. Do wnętrza. Fotografie z lat 1954-1967” - poznaj dokumentalne oblicze artysty
Założeniem publikacji jest przybliżenie dokumentalnej twórczości Marka Piaseckiego (1935-2011) - artysty, grafika, twórcy instalacji, heliografii i miniatur, członka...
6
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (16)