doc! photo magazine, nr 22

0
Marcin Grabowiecki
23 Kwiecień 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Jest już dostępny 22. numer internetowego miesięcznika fotografii dokumentalnej - doc! photo magazine. Bohaterem numeru jest Jan Brykczyński.
Okładka kwietniowego doc! photo magazine. Autorem zdjęcia jest Jan Brykczyński.


Główną postacią 22. numeru doc! photo magazine jest Jan Brykczyński z międzynarodowego kolektywu fotograficznego Sputnik Photos. Na łamach kwietniowego wydania tego e-miesiecznika pokazuje część cyklu zrealizowanego w Karpatach Wschodnich - "Boiko". Jest to jednocześnie zapowiedz ukazującej się w maju książki pod tym samym tytułem. O swojej debiutanckiej książce Brykczyński opowiada także w wywiadzie "Kontemplacja przedmiotów":

Na pewno z jednej strony ten projekt jest zrobiony przez mieszczucha, który jest totalnie zafascynowany wsią i choć dostrzega cały ten wiejski trud i brud, to jednak nie pokazuje ich, żeby skoncentrować się na swojej bardzo wyidealizowanej wizji wsi. Ja tę wizję świadomie wzmacniam używając mocnego koloru i robiąc zdjęcia zimą i latem. Z drugiej strony chciałem odnieść się do bajkowości, ale w rozumieniu archetypicznym. Mianowicie, zostaliśmy wychowani w kulturze, w której ta wieś, czy też wiejskość, jest obecna. W głowach mamy pewne archetypy starej baby, dziada, wilka z lasu, czarów itp., które znamy z bajek. Teraz ta rzeczywistość pomału zanika, a tam u Bojków jest ciągle widoczna. Dla mnie bardzo ważne było to, żeby pokazać pewne obrazy, które będą się do tych archetypów odwoływały. Dla odbiorców nie jest to odkrycie nowego świata, tylko świata, który już znali.

Autorami pozostałych materiałów, jakie znajdziecie w tym numerze "doc! photo magazine" są:;
Andrzej Dobosz;
Bruno Seigle;
Filip Skrońc;
Kisha Bari;
Maria Oliveira;
Nadia Bseiso]Kwietniowy doc! to nie tylko fotoreportaże. To także kolejna porcja fotografii ulicznej z cyklu "The Europeans", która tym razem jest dedykowana Hiszpanii. W tej części swoje fotografie prezentują José González, Javier Martín, Carlos Prieto, Miguel Angel Rodriguez Chaparro oraz Levi Shand.

Kwietniowy numer doc! photo magazine można pobrać ze strony www.docphotomagazine.com lub przeczytać online na www.issuu.com/docphotomagazine.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Pewnego razu we wschodnim Londynie - angielska stolica lat 70. i 80. na nieznanych zdjęciach Paula Trevora
Pewnego razu we wschodnim Londynie - angielska stolica lat 70. i 80. na nieznanych zdjęciach Paula...
Paul Trevor od kilkudziesięciu lat fotografuje mieszkańców londyńskiego East Endu. Właśnie ukazała się pierwsza książka z serii poświęconej kultowej dzielnicy. Pozycja...
23
2
Portretprowincji.pl - 360-stronicowy album opowiadający o Polsce, której nie zobaczysz w telewizji
Portretprowincji.pl - 360-stronicowy album opowiadający o Polsce, której nie zobaczysz w telewizji
Trwa zbiórka na wydanie albumu „portretprowincji.pl”, niezwykłego dokumentu będącego zapisem ponad sześcioletniej podróży przez małomiasteczkową Polskę.
168
1
Szykujesz się na jesienny plener? Podbij go z nowym numerem Digital Camera Polska
Szykujesz się na jesienny plener? Podbij go z nowym numerem Digital Camera Polska
Do salonów prasowych trafiło październikowe wydanie Digital Camera Polska, a w nim m.in. porady dot. fotografii pejzażowej, wywiad z Toddem Hido oraz testy głowic...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (16)