doc! photo magazine, nr 18

0

Autor: Marcin Grabowiecki

9 Grudzień 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Dzisiaj ukazał się 18. numer internetowego miesięcznika poświęconego fotografii dokumentalnej - doc! photo magazine. Wydanie w całości jest dedykowane działalności agencji Napo Images, która obchodzi 5. rocznicę istnienia.
Okładkę grudniowego doc! photo magazine ze zdjęciem Ewy Meissner.

Napo Images, w składzie Filip Ćwik, Maciej Jeziorek (doc! #15), Adam Lach, Piotr Małecki i Ewa Meissner, do uczczenia swojej rocznicy wybrało następujące materiały:

  • Filip Ćwik - 10/04/2010-18/04/2010
  • Maciej Jeziorek - Nie-ład
  • Adam Lach - Piętno
  • Piotr Małecki - Kansas
  • Ewa Meissner - Litoral

Ciekawostką tego numeru doc! photo magazine są także prezentacje projektów multimedialnych, które w Napo Images stanowią bardzo ważną część działalności. Stąd na łamach magazynu można obejrzeć produkcje:

  • "Ostatni skok" i "Inscenizacja Powstania Warszawskiego 1944" zrealizowane przez Adama Lacha
  • "Recykling dusz" i "Dojazdowicze - Historia jednego pociągu", za którymi stoi Piotr Małecki

Prezentację Napo Images uzupełniają materiały przygotowane przez członków programu mentorskiego agencji, czyli:

  • "Zaginieni" Karoliny Jonderko (doc! #1)
  • "Martwa fala" Mateusza Sarełły (doc! #2)

Całość spaja wywiad "Chcemy opowiadać historie o ludziach", którego udzieliła nam Monika Szewczyk, odpowiedzialna za reprezentowanie agencji na zewnątrz. Jak sama w nim mówi: 

[Napo Images jest] ważnym głosem fotograficznym. I nie tylko w sensie fotografii dokumentalnej, ale też takiej, która wymyka się ramom. Częścią naszej pracy jest nie tylko pokazywanie się w prasie, nie tylko produkcja krótkich form dokumentalnych, ale także wchodzenie z naszą fotografią do galerii i na karty książek. Ale bez względu na miejsce, czy to prasa, czy galeria, czy książka, cały czas chcemy za pomocą fotografii opowiadać historie o ludziach, emocjach, świecie.]

{BLD|Ten numer ma jeszcze jednego bohatera. Jest nim wieloletni fotoreporter agencji Reuters i jeden z najlepszych fotografów wojennych - Piotr Andrews, (doc! #13), który będzie gościem grudniowego spotkania z cyklu doc! talks. Z Piotrem spotkamy się już 19 grudnia w Faktycznym Domu Kultury (Warszawa, ul. Gałczyńskiego 12) tradycyjnie o godz. 19:00.

Grudniowe wydanie doc! photo magazine można pobrać ze strony www.docphotomagazine.com lub przeczytać online na platformie www.issuu.com/docphotomagazine.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Wyjątkowe, jubileuszowe wydanie Digital Camera Polska do kupienia w przedsprzedaży
Wyjątkowe, jubileuszowe wydanie Digital Camera Polska do kupienia w przedsprzedaży
Magazyn Digital Camera świętuje 10 lat obecności na polskim rynku. Z tej okazji powstało specjalne urodzinowe wydanie, a w nim między innymi hołd dla Helmuta Newtona, który w tym miesiącu...
5
0
NAC wydaje album poświęcony Wojciechowi Tuszko. Odkryj archiwum jednego z najważniejszych polskich teoretyków fotografii
NAC wydaje album poświęcony Wojciechowi Tuszko. Odkryj archiwum jednego z najważniejszych polskich...
„Wojciech Tuszko – fotograf” to pierwsza publikacja książkowa w całości poświęcona znanemu chemikowi i teoretykowi fotografii, który przez kilkadziesiąt lat był również czynnym fotografem.
53
0
Wrześniowy numer magazynu Digital Camera Polska już w sprzedaży
Wrześniowy numer magazynu Digital Camera Polska już w sprzedaży
Jesienna fotografia przyrody, inspirujące wywiady, testy sprzętowych nowości i kreatywne fotoprojekty. Wszystko to, i wiele więcej, znajdziecie w najnowszym numerze Digital Camera Polska
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)