doc! photo magazine, nr 18

0
Marcin Grabowiecki
9 Grudzień 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Dzisiaj ukazał się 18. numer internetowego miesięcznika poświęconego fotografii dokumentalnej - doc! photo magazine. Wydanie w całości jest dedykowane działalności agencji Napo Images, która obchodzi 5. rocznicę istnienia.
Okładkę grudniowego doc! photo magazine ze zdjęciem Ewy Meissner.


Napo Images, w składzie Filip Ćwik, Maciej Jeziorek (doc! #15), Adam Lach, Piotr Małecki i Ewa Meissner, do uczczenia swojej rocznicy wybrało następujące materiały:
  • Filip Ćwik - 10/04/2010-18/04/2010
  • Maciej Jeziorek - Nie-ład
  • Adam Lach - Piętno
  • Piotr Małecki - Kansas
  • Ewa Meissner - Litoral
Ciekawostką tego numeru doc! photo magazine są także prezentacje projektów multimedialnych, które w Napo Images stanowią bardzo ważną część działalności. Stąd na łamach magazynu można obejrzeć produkcje:
  • "Ostatni skok" i "Inscenizacja Powstania Warszawskiego 1944" zrealizowane przez Adama Lacha
  • "Recykling dusz" i "Dojazdowicze - Historia jednego pociągu", za którymi stoi Piotr Małecki
Prezentację Napo Images uzupełniają materiały przygotowane przez członków programu mentorskiego agencji, czyli:
  • "Zaginieni" Karoliny Jonderko (doc! #1)
  • "Martwa fala" Mateusza Sarełły (doc! #2)
Całość spaja wywiad "Chcemy opowiadać historie o ludziach", którego udzieliła nam Monika Szewczyk, odpowiedzialna za reprezentowanie agencji na zewnątrz. Jak sama w nim mówi: 

[Napo Images jest] ważnym głosem fotograficznym. I nie tylko w sensie fotografii dokumentalnej, ale też takiej, która wymyka się ramom. Częścią naszej pracy jest nie tylko pokazywanie się w prasie, nie tylko produkcja krótkich form dokumentalnych, ale także wchodzenie z naszą fotografią do galerii i na karty książek. Ale bez względu na miejsce, czy to prasa, czy galeria, czy książka, cały czas chcemy za pomocą fotografii opowiadać historie o ludziach, emocjach, świecie.]

{BLD|Ten numer ma jeszcze jednego bohatera. Jest nim wieloletni fotoreporter agencji Reuters i jeden z najlepszych fotografów wojennych - Piotr Andrews, (doc! #13), który będzie gościem grudniowego spotkania z cyklu doc! talks. Z Piotrem spotkamy się już 19 grudnia w Faktycznym Domu Kultury (Warszawa, ul. Gałczyńskiego 12) tradycyjnie o godz. 19:00.


Grudniowe wydanie doc! photo magazine można pobrać ze strony www.docphotomagazine.com lub przeczytać online na platformie www.issuu.com/docphotomagazine.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Pewnego razu we wschodnim Londynie - angielska stolica lat 70. i 80. na nieznanych zdjęciach Paula Trevora
Pewnego razu we wschodnim Londynie - angielska stolica lat 70. i 80. na nieznanych zdjęciach Paula...
Paul Trevor od kilkudziesięciu lat fotografuje mieszkańców londyńskiego East Endu. Właśnie ukazała się pierwsza książka z serii poświęconej kultowej dzielnicy. Pozycja...
17
1
Portretprowincji.pl - 360-stronicowy album opowiadający o Polsce, której nie zobaczysz w telewizji
Portretprowincji.pl - 360-stronicowy album opowiadający o Polsce, której nie zobaczysz w telewizji
Trwa zbiórka na wydanie albumu „portretprowincji.pl”, niezwykłego dokumentu będącego zapisem ponad sześcioletniej podróży przez małomiasteczkową Polskę.
60
1
Szykujesz się na jesienny plener? Podbij go z nowym numerem Digital Camera Polska
Szykujesz się na jesienny plener? Podbij go z nowym numerem Digital Camera Polska
Do salonów prasowych trafiło październikowe wydanie Digital Camera Polska, a w nim m.in. porady dot. fotografii pejzażowej, wywiad z Toddem Hido oraz testy głowic...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)