iPhone 5S - Jakość zdjęć

iPhone 5S to ostatni model popularnego smartfona Apple. Urządzenie ma podwójną lampę LED, umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z prędkością 10 kl/s oraz kręcenie filmów slow-motion. Zobaczcie jak radzi sobie wbudowany aparat fotograficzny.

 

Autor: Marcin Grabowiecki

14 Marzec 2014
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

 

Zdjęcia zarejestrowane aparatem wbudowanym w smartfon iPhone 5S są bardzo dobrej jakości. W dobrych warunkach oświetleniowych otrzymujemy realistyczne obrazy. Barwy są nasycone (może odrobinę za bardzo) i intensywne.

Na niskich czułościach nawet drobne szczegóły są rozpoznawalne i czytelne, a barwy oddane w naturalny sposób i przyjemny dla oka sposób.

W przypadku wyższych czułości pojawia się delikatny szum, jednk na ISO 400 jest on nieduży i nie psuje zdjęcia. Problem pojawia się na ISO 2500, gdzie zaszumienie jest juz wyraźne.

iPhone'a 5S należy pochwalić za automatyczny balans bieli oraz pomiar światła, który działa tak jak powinien.

Nie mogliśmy narzekać na działanie lampy błyskowej. Jest ona bardzo prosta, jednak daje wystarczającą ilość światła do oświetlenia bliskiego motywu. Światło rozkłada się w miarę równomiernie.

ISO 40

Aby wykonać panoramę należy przesuwać płynnie urządzenie w prawą stronę, pamiętając o zachowaniu poziomego ustawienia aparatu. Nie mieliśmy problemu z rejestracją panoram tą metodą. Przy ich tworzeniu należy jednak pamiętać o tym, aby unikać obiektów położonych blisko obiektywu, ponieważ mogą one zostać źle złożone.

1/2415 s, f/2.2, ISO 32, ogniskowa: 30 mm (ekwiwalent dla pełnej klatki)

Filmowanie jest bardzo proste. Przykładowy film prezentujemy poniżej.

Tryb HDR nie działa na szczęście zbyt agresywnie. Cienie są rozjaśnione delikatnie, a w światłach pojawiaj się szczegóły. Dzięki temu zdjęcie nadal wygląda naturalnie.

HDR

Niezbyt dobrze wygląda sprawa z odblaskami. Wpadające światło może niestety zepsuć nam zdjęcie, co widać na zdjęciach poniżej.

Tryb seryjny polega na dłuższym przytrzymaniu migawki. Trzeba przyznać, że szybkość z jaką iPhone rejestruje obrazy robi wrażenie. 10 zdjęć na sekundę to prędkość nie osiągalna przez inne smartfony.

 

Spis treści
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
W temacie fotografii smartfonowej Huawei jest synonimem jakości i innowacji. Najnowszy flagowiec to m.in. pierwszy tak jasny teleobiektyw,...
17
Oppo Find N2 Flip - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Oppo Find N2 Flip - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Find N2 Flip to pierwszy składany smartfon Oppo dostępny na rynku międzynarodowym. Otrzymał główny aparat z flagowca i chce zmienić podejście do fotografowania...
9
Vivo X80 Pro 5G - pierwsze zdjęcia testowe [RAW]
Vivo X80 Pro 5G - pierwsze zdjęcia testowe [RAW]
Nowy flagowiec chińskiego producenta debiutuje właśnie na polskim rynku. Przyglądamy się możliwościom modułu fotograficznego opracowanego wspólnie z renomowaną, niemiecką pracownią Carl Zeiss....
52
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)