Ergonomia i wykonanie iPhone'a 5S

iPhone 5S to ostatni model popularnego smartfona Apple. Urządzenie ma podwójną lampę LED, umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z prędkością 10 kl/s oraz kręcenie filmów slow-motion. Zobaczcie jak radzi sobie wbudowany aparat fotograficzny.

 

Autor: Marcin Grabowiecki

14 Marzec 2014
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

 

Pod względem konstrukcji iPhone 5S jest taki sam jak jego poprzednik iPhone 5. Oszczędny i minimalistyczny projekt nie zestarzał się. Obudowa jest wytrzymała i sprawia wrażenie solidnie wykonanej.

Aparat umiejscowiony jest na tylnej ściance smartfona, w lewym, górnym rogu. Obok niego znalazła swoje miejsce nowa lampa błyskowa True Tone. Przednią ściankę zajmuje prawie w całości wyświetlacz, pod nim znalazł się przycisk początkowy, a nad nim głośnik oraz przednia kamera.

Po bokach umiejscowiono wszystkie przyciski (regulacja głośności i przejście w tryb cichy) oraz wejścia (słuchawkowe i ładowania), a także mikrofon.

Obsługa wbudowanego aparatu jest bardzo prosta. Migawka wyzwalana jest za pomocą ikonki w dolnej części ekranu, bądź też przy użyciu przycisków regulacji głośności. Ostrość ustawiamy poprzez dotknięcie wybranego fragmentu ekranu.

Fotografować możemy przy użyciu jednej ręki, jednak stabilniejszy chwyt zapewniają obie dłonie (szczególnie podczas komponowania poziomych kadrów).

Spis treści
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
W temacie fotografii smartfonowej Huawei jest synonimem jakości i innowacji. Najnowszy flagowiec to m.in. pierwszy tak jasny teleobiektyw,...
17
Oppo Find N2 Flip - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Oppo Find N2 Flip - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Find N2 Flip to pierwszy składany smartfon Oppo dostępny na rynku międzynarodowym. Otrzymał główny aparat z flagowca i chce zmienić podejście do fotografowania...
9
Vivo X80 Pro 5G - pierwsze zdjęcia testowe [RAW]
Vivo X80 Pro 5G - pierwsze zdjęcia testowe [RAW]
Nowy flagowiec chińskiego producenta debiutuje właśnie na polskim rynku. Przyglądamy się możliwościom modułu fotograficznego opracowanego wspólnie z renomowaną, niemiecką pracownią Carl Zeiss....
52
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)