Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Ladibird - duży sensor i obiektyw 50mm f/1,8 w smartfonie

0

Autor: Patryk Wiśniewski

13 Styczeń 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Ladibird to niezywkle ciekawa i innowacynja propozycja na rynku fotograficznym. Mamy do czynienia z czymś na kształt obudowy do iPhone'a, która jednocześnie jest wyposażona w sensor oraz obiektyw.

Ladibird został zaprezentowany podczas targów CES, które odbywały się w Las Vegas. Założeniem tego urządzenia jest ulepszenie możliwości fotograficznych iPhone'a. Urządzenie zostało wyposażone w sensor 7,5 razy większy niż w przypadku standardowych smartfonów. Matryca o rozmiarze znanym z bezlusterkowców współpracuje z obiektywem o ekwiwalencie 50mm i świetle f/1,8.

Nakładka Ladibird łatwo nasuwa się na iPhone'a, a przy pomocy dedykowanej aplikacji tworzy z niego nośnik pamięci. Ten ciekawy i innowacyjny projekt został wymyślony przez trzech absolwentów Uniwersytetu w Singapurze.

Twórcy zebrali pieniądze na uruchomienie produkcji na serwisie Indiegogo. Ladibird ma wejść do produkcji w drugiej połowie 2014 roku. Dla osób, które nie zdecydują się na zakup w przedsprzedaży cena ma być ustalona na około 300 dolarów.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Klatki, uchwyty i oparcia naramienne dla operatorów i fotografów marki SmallRig trafiły do oferty jednego z największych dystrybutorów sprzętu foto i wideo, firmy Focus Nordic Poland
0
0
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon często wskazywany jest jako ten, który pod względem technologii sensorów ciągle pozostaje w tyle za konkurencją. Wygląda jednak na to, że producent nie próżnuje...
1
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)