FotoSwipe - łatwa wymiana zdjęć między systemami iOS i Android

FotoSwipe - łatwa wymiana zdjęć między systemami iOS i Android
Producenci smarfonów prześcigają się w ulepszaniu aparatów dostępnych w ich urządzeniach. Ciągle jednak przesyłanie zdjęć pomiędzy telefonami stwarza pewne trudności. FotoSwipe ma zamiar to zmienić.
Dzięki aplikacji FotoSwipe nie będzie już konieczności używania maila, ani uciążliwego parowania urządzeń w celu przesłania zdjęć osobie stojącej obok. Okaże się to szczególnie przydatne w przypadku urządzeń obsługiwanych przez inne systemy operacyjne, które nie zawsze chcą ze sobą współpracować. Poza tym, nowa aplikacja znacznie skraca cały proces, a także umożliwia hurtowe przesyłanie zdjęć.

Aby przesłać zdjęcia pomiędzy urządzeniami, wystarczy na obu telefonach zainstalować wspomnianą aplikację, włączyć przesyłanie danych i zwyczajnie przeciągnąć palcem wybrane zdjęcie na drugi telefon. Aplikacja działa też w przypadku gdy telefon podłączony jest do internetu za pośrednictwem Wi-Fi. Cały proces przesyłania zdjęć odbywa się dzięki usłudze w chmurze, co może rodzić pytania odnośnie bezpieczeństwa naszych zdjęć, jednak producent zapewnia, że po przesłaniu zdjęcia natychmiast są kasowane.

Aplikację możemy pobrać z serwisów Apple Store i Google Play.

Poniżej przedstawiamy filmik obrazujący działanie aplikacje. Przyznamy, że wygląda to ciekawie.Więcej informacji odnośnie aplikacji znajdziemy na stronie fotoswipe.com

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12