PhotoPills - Zaplanuj swoje zdjęcia w każdym szczególe

0
Maciej Luśtyk
28 Listopad 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Na rynku pojawia się coraz więcej aplikacji, które mają za zadanie wspomóc pracę fotografów. Niewiele z nich jednak może pochwalić się takim bogactwem funkcji, jak aplikacja PhotoPills.
Czy kiedykolwiek zdarzyło wam się być we właściwym miejscu o niewłaściwej porze? W fotografii plenerowej podlegamy kaprysom natury i często, aby uzyskać pożądane oświetlenie trzeba spędzić na miejscu wiele godzin, a czasem nawet i dni. Niewiele osób może pozwolić sobie na taki komfort, tym samym wiele wspaniałych zdjęć nigdy nie zostaje zrobionych. Co jednak gdybyśmy mogli dostosować warunki oświetleniowe w plenerze do własnych potrzeb i szczegółowo zaplanować wszystkie elementy składające się na zdjęcie? Dzięki programistom aplikacji PhotoPills, w pewnym sensie staje się to możliwe.
Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

PhotoPills pozwala między innymi dowiedzieć się kiedy słońce, księżyc i inne ciała niebieskie znajdą się w pożądanym przez nas położeniu. Jeśli więc zastanawiacie się, którego dnia w roku promienie słońca będą najlepiej uwydatniały piękno fotografowanej sceny, lub kiedy Wielki Wóz znajdzie się dokładnie w 1/3 wymarzonego kadru, wystarczy zainstalować aplikację, pozwolić obliczyć jej właściwy moment i w odpowiednim czasie wybrać się na miejsce. Aplikacja oferuje też rozbudowany kalkulator ekspozycji pozwalający szczegółowo określić charakterystykę głębi ostrości dla poszczególnych obiektywów, ogniskowych i przysłon. Łatwo obliczymy też czas naświetlania potrzebny do wykonania wymarzonego zdjęcia w wymarzonych warunkach.

Dzięki opcji geolokalizacji, nasze plany zdjęciowe przypiszemy do mapy, a organizator zadba o to żebyśmy o niczym nie zapomnieli. Aplikacja umożliwia tez dzielenie się swoimi planami z innymi użytkownikami. Wszystko to za jedyne 10 dolarów. Niestety aplikacja jest dostępna na razie jedynie na urządzenia z systemem iOS. Nie wiemy kiedy aplikacja będzie dostępna dla systemów Android i Windows Phone. Uzytkowników Iphone’ów ucieszy natomiast fakt, że dzisiaj, z okacji tzw. Black Friday, aplikacja dostępna jest za połowę ceny.

Poniżej prezentujemy klip obrazujący działanie aplikacji.Więcej informacji znajdziemy na stronie PhotoPills.com

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
108 megapikseli, duża matryca i 5 obiektywów - Xiaomi chce zrewolucjonizować fotografię mobilną
108 megapikseli, duża matryca i 5 obiektywów - Xiaomi chce zrewolucjonizować fotografię mobilną
Smartfony chińskiej marki przez długi czas kusiły klientów raczej ceną niż dobrą jakością zdjęć, współpraca z Samsungiem i nowa, przełomowa matryca mają to zmienić. DxO Mark już dał się...
32
11
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Wytarty frazes, mówiący o tym że najlepszy jest aparat, który mamy przy sobie, Google stara się przekuć w rzeczywistość, po raz kolejny przenosząc software'ową magię na nowy poziom.
0
3
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
Co robi lepsze zdjęcia? Najnowszy smartfon czy aparat za 50 tys. złotych? Odpowiedź wcale nie jest tak prosta, jak myślisz.
99
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)