Podsumowanie testów iPhone 5S

iPhone 5S to ostatni model popularnego smartfona Apple. Urządzenie ma podwójną lampę LED, umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z prędkością 10 kl/s oraz kręcenie filmów slow-motion. Zobaczcie jak radzi sobie wbudowany aparat fotograficzny.

 

Autor: Marcin Grabowiecki

14 Marzec 2014
Artykuł na: 9-16 minut
Spis treści

 

Popularność iPhone'a leży w prostocie i intuicyjności obsługi oraz szeregu aplikacji, którym poświęciliśmy cały cykl - iPhone - przegląd aplikacji fotograficznych. Najpopularniejszą z nich jest w tej chwili prawdopodobnie Instagram. Możliwość regulacji czułości, czasu naświetlania czy zastosowanie samowyzwalacza - to byłyby zmiany, które odmieniłyby oblicze iPhone'a.

Kiedy inni produceni zwiększają ilość możliwości aparatów w smartfonach, Apple wydaje się stać w miejscu. Nie przeszkadza mu to jednak w tym, żeby tworzyć jeden z najpopularniejszych fotografujących telefonów.

Najnowszy model smartfona Apple iPhone 5S nie przynosi rewolucji. Konstrukcja nie zmieniła się. Od poprzednika różni się odrobinę lepszą jakością obrazu, funkcją filmowania slow-motion oraz trybem seryjnym.

Najsłabszym ogniwem pozostaje tradycyjnie bateria. Biorąc jednak pod uwagę, że zwykle mamy dostęp do prądu, to wystarczy tylko pamiętać o regularnym ładowaniu. Poza tym smartfon w wielu przypadkach rozładowują inne aplikacje i funkcjonalności, a nie sam aparat.

Użytkownicy iPhone'a 5 nie muszą spieszyć się z wymianą telefonu na nowy. Warto poczekać na kolejny model, który być może przyniesie bardziej rewolucyjne zmiany. Ci, którzy chcieliby dopiero zacząć swoją przygodę ze smartfonem Apple dostają najbardziej zaawansowany do tej model iPhone'a z przyzwoitym aparatem.

Porównanie starszego modelu - iPhone'a 4S z poprzednimi wersjami smartfona (3G, 3GS i 4) znajdziecie w naszym teście smartfona iPhone 4S.

+ bardzo dobra obrazu na niskich czułościach

+ tryb seryjny

+ tryb HDR

+ panoramy

+ dostęp do wielu aplikacji

+ intuicyjna i prosta obsługa

- brak wpływu na parametry fotografowania takie jak czułość, czas naświetlania

- niska wydajność baterii

- problematyczna zmiana trybów

Spis treści
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
W temacie fotografii smartfonowej Huawei jest synonimem jakości i innowacji. Najnowszy flagowiec to m.in. pierwszy tak jasny teleobiektyw,...
17
Oppo Find N2 Flip - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Oppo Find N2 Flip - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Find N2 Flip to pierwszy składany smartfon Oppo dostępny na rynku międzynarodowym. Otrzymał główny aparat z flagowca i chce zmienić podejście do fotografowania...
9
Vivo X80 Pro 5G - pierwsze zdjęcia testowe [RAW]
Vivo X80 Pro 5G - pierwsze zdjęcia testowe [RAW]
Nowy flagowiec chińskiego producenta debiutuje właśnie na polskim rynku. Przyglądamy się możliwościom modułu fotograficznego opracowanego wspólnie z renomowaną, niemiecką pracownią Carl Zeiss....
52
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)