Fujifilm X-T3 - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
9
Ergonomia:
9
Cena / Jakość:
10
Wydajność:
10
Funkcjonalność:
9
Marka:
Fujifilm
Nasza ocena:

90%

Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.

Autor: Maciej Luśtyk

14 Listopad 2018
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

Seria X-T cieszy się uznaniem użytkowników już od pierwszej generacji. Ceniona jest za wygodną, nawiązującą do analogowych konstrukcji ergonomię, przyjemną dla oka reprodukcję kolorów oraz fakt, że producent słucha użytkowników i poprawia działanie aparatu wprowadzając kolejne aktualizacji oprogramowania. I choć X-T2 był jednym z najlepiej sprzedających się aparatów producenta, w linii X-T ciągle pozostawało miejsce na ulepszenia, taki jak choćby dotykowy ekran, lepszy wizjer, doskonalszy AF, większa wydajność baterii czy bardziej rozbudowane funkcje filmowe. Większość z tych kwestii rozwiązuje pokazany we wrześniu model Fujifilm X-T3.

Aparat wyposażono w nową 26-megapikselową matrycę APS-C w technologii BSI X-Trans CMOS, wspieraną procesorem X-Processor Pro czwartej generacji, znacznie usprawniony 425-punktowy system AF, szybszy tryb seryjny (do 30 kl.s w trybie elektronicznej migawki), nowy wizjer o rozdzielczości 3,6 mln punktów, odchylany dwustronnie, dotykowy monitor i zawstydzający konkurencję tryb filmowy z 10-bitowym zapisem 4K 60 kl./s na kartę pamięci.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Aparat kusi też ceną. Body modelu X-T3 zostało wycenione na 6499 zł, czyli o 500 złotych mniej niż w przypadku poprzednika. W ostatnim czasie obserwujemy raczej windowanie cen kolejnych generacji, jest to więc bardzo miła niespodzianka.

Na rynku najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm będzie konkurował z lustrzankowymi modelami Nikon D500, Canon EOS 80D, EOS 7D Mark II i ewentualnie Pentaksem K3-II, ale  rzeczywistych rywali należałoby raczej szukać w systemach bezlusterkowych, nie tylko APS-C. Fujifilm X-T3 ze względu na swoją wszechstronność może być bowiem konkurencją zarówno dla Sony A6500, jak i dla Sony A7 III, a także dla modeli Olympus OM-D E-M1 Mark II i Panasonic GH5 czy też najnowszych pełnoklatkowych konstrukcji Canona, Nikona i Panasonica (EOS R, Nikon Z6, Panasonic S1).

W zestawie, oprócz aparatu znajdziemy:

  • pasek na ramię
  • baterię
  • ładowarkę
  • instrukcję
  • zewnętrzną lampę błyskową

Porównanie rozmiarów matrycy:

Linki:

Fujifilm X-T3 - trzecia odsłona bezlusterkowca, który wyznacza nowy kierunek

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony ZV-E10 II - pierwsze wrażenia
Sony ZV-E10 II - pierwsze wrażenia
Druga generacja vlogerskiego korpusu APS-C ma być wreszcie idealnym rozwiązaniem dla początkujących, ale ambitnych twórców internetowej rozrywki. Sony ZV-E10 II to jednak także prawie...
13
Canon EOS R5 Mark II – pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Canon EOS R5 Mark II – pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Nowa warstwowa matryca 45 Mp, wideo 8K 60p, dodatkowy procesor, który „patrzy na scenę” i oczywiście jeszcze więcej AI, które wspiera AF i wprowadza funkcje znane dotychczas tylko z zewnętrznych...
53
Pentax 17 - sprawdziliśmy najnowszy analogowy kompakt [RECENZJA]
Pentax 17 - sprawdziliśmy najnowszy analogowy kompakt [RECENZJA]
Pierwszy od ponad 20 lat zaawansowany analogowy kompakt otwiera nowy rozdział rynku fotografii analogowej. Czy jednak ma do zaoferowania coś więcej niż konstrukcje dostępne powszechnie...
54
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (17)