Olympus OM-D E-M1 - Menu i tryby odtwarzania

OM-D E-M1 to nowy, flagowy aparat Olympusa, który według producenta jest propozycją nie tylko dla zaawansowanych amatorów ale także dla profesjonalistów. Dzięki detekcji fazy na matrycy, nowy OM-D wspiera obiektywy systemu 4/3 dając z nimi szybki autofokus i poszerzając liczbę dostępnych, i w pełni użytecznych obiektywów. Czy Olympus OM-D E-M1 spełni duże oczekiwania? Przekonajcie się czytając nasz test.

Autor: Marcin Falana

27 Wrzesień 2013
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

Menu

Menu E-M1 zostało dość logicznie podzielone na sześć części. W menu ustawień możemy je zredukować o menu własne i portu akcesoriów - mamy wtedy do dyspozycji cztery zakładki. Menu główne pozwala nam bez najmniejszych problemów dostosować aparat do naszych potrzeb. Dużą zaleta jest wcześniej wspomniane menu podręczne. Użytkownicy, którzy mieli już styczność z aparatami serii PEN, poczują się jak w domu, ponieważ menu jest spójne z całą linią.

Odtwarzanie zdjęć

Pod tym względem E-M1 oferuje wszystko co niezbędne, a dodatkowo w menu możemy zdefiniować jakie informacje będą wyświetlane. Poza zdefiniowanym zestawem: tylko obraz, obraz z informacją możemy dodać histogram, światła/cienie i stykówkę. Najnowszy OM-D umożliwia także przewijanie powiększeń i poruszanie się po nich za pomocą dotykowego ekranu.

zmiana wyświetlanej informacji
powiększanie zdjęć i wyświetlanie miniatur

Podsumowanie

Menu E-M1 zostało logicznie podzielone i nie nastręcza większych problemów. Jeżeli chodzi o odtwarzanie zdjęć najnowszy OM-D oferuje wszystko co niezbędne, a do tego mamy wpływ na liczbę wyświetlanych informacji w menu. Warto także wspomnieć o możliwość wywoływania RAW-ów z możliwością ich edycji.

+ przejrzyste menu

+ alarm prześwietleń

+ przewijanie powiększeń

+ szeroki możliwości personalizacji odtwarzania

+ histogram / histogram RGB

+ wywoływanie RAW-ów

Spis treści
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica SL3 - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
Leica SL3 - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
Ta sama niemiecka precyzja, ale teraz z 60 Mp na pokładzie, szybszym autofokusem i odchylanym wyświetlaczem. Sprawdziliśmy, jak Leica SL3 spisuje się w praktyce.
24
Canon EOS R8 - test aparatu
Canon EOS R8 - test aparatu
Najnowsza kompaktowa pełna klatka Canona przełamuje schemat tego, co może oferować aparat dla amatorów. Specyfikacja zapożyczona z wyższego modelu R6 Mark II i przystępna cena...
41
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Szósta generacja jednego z najbardziej oryginalnych aparatów na rynku wprowadza do serii stabilizowaną matrycę o wysokiej rozdzielczości 40 Mp. To nowe możliwości kadrowania i pracy ze...
42
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (16)