Panasonic Lumix DMC-GH3 - test

Panasonic Lumix GH3 to trzecia wersja flagowego aparatu japońskiego producenta w systemie Mikro Cztery Trzecie. Lumix GH3, poza 16-megapikselową matrycą, oferuje magnezowy korpus, szybki autofokus, wbudowany wizjer i lampę błyskową. Przekonajcie się jak Panasonic GH3 wypadł w naszym teście.

Autor: Marcin Falana

4 Marzec 2013
Artykuł na: 38-48 minut

5. Menu i tryby odtwarzania

Menu

Zasadniczo menu GH3 nie zmieniło się w porównaniu z poprzednikiem. Nadal mamy do dyspozycji pieć części, które tym razem rozwijają się góra/dół. Po menu możemy się poruszać za pomocą nawigatora i dotykowego ekranu. Do dyspozycji mamy kilka kolorów tła.

menu

Menu w większości nie nastręcza problemów, chociaż odczytanie niektórych skrótów nie jest łatwe. W końcu mamy do czynienia z zaawansowanym aparatem, który oferuje do dyspozycji użytkownika dużo funkcji.

menu nagrywania
menu film
menu własne
menu konfiguracji
menu odtwarzania

Odtwarzanie zdjęć

Pod względem odtwarzania zdjęć GH3 oferuje wszystko co niezbędne. Do dyspozycji mamy informacje, histogram, alarm prześwietlenia i przewijanie powiększeń. Poza tym możemy powiększać zdjęcia i wyświetlić miniatury i kalendarz. Po powiększonym zdjęciu poruszamy się za pomocą nawigatora lub dotyku. Dotykiem możemy też obsługiwać powiększanie zdjęć i ich przewijanie.

zmiana wyświetlanej informacji przycisk DISP.
wyświetlanie miniatur i powiększnaie zdjęć

Podsumowanie

Menu GH3 jest dość dobrze zaprojektowane i pozwala na szybką obsługę mimo dużej liczby parametrów. Trudno też narzekać na odtwarzanie zdjęć. Panasonic GH3 oferuje wszystko co niezbędne: alarm prześwietlenia, informacje, miniaturki i powiększenia. Dodatkowo podczas odtwarzania możemy korzystać z dotykowego ekranu.

Jedynym minusem, który udało nam się stwierdzić jest niepełne ładowanie powiększeń podczas ich przewijania.

+ przewijanie powiększeń

+ alarm prześwietleń

+ dotykowa obsługa odtwarzania

- niepełne ładowanie powiększeń przy ich przewijaniu

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Szósta generacja jednego z najbardziej oryginalnych aparatów na rynku wprowadza do serii stabilizowaną matrycę o wysokiej rozdzielczości 40 Mp. To nowe możliwości kadrowania i pracy ze...
18
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Druga generacja tego nie-do-końca-klasycznego tele to ważne zmiany, które przybliżają go do segmentu profesjonalnego. A pod niektórymi względami nawet je wyprzedza. Co potrafi i dla kogo jest...
39
OM System OM-1 Mark II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-1 Mark II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Druga generacja OM System OM-1 przynosi nowe funkcje i jeszcze większą wydajność. Sprawdzamy, jak najnowszy flagowy aparat systemu Micro 4/3 spisuje się w praktyce.
36
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)