Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Panasonic Lumix DMC-GH3 - test

Panasonic Lumix GH3 to trzecia wersja flagowego aparatu japońskiego producenta w systemie Mikro Cztery Trzecie. Lumix GH3, poza 16-megapikselową matrycą, oferuje magnezowy korpus, szybki autofokus, wbudowany wizjer i lampę błyskową. Przekonajcie się jak Panasonic GH3 wypadł w naszym teście.
0

Autor: Marcin Falana

4 Marzec 2013
Artykuł na: 38-48 minut

5. Menu i tryby odtwarzania

Menu

Zasadniczo menu GH3 nie zmieniło się w porównaniu z poprzednikiem. Nadal mamy do dyspozycji pieć części, które tym razem rozwijają się góra/dół. Po menu możemy się poruszać za pomocą nawigatora i dotykowego ekranu. Do dyspozycji mamy kilka kolorów tła.

menu

Menu w większości nie nastręcza problemów, chociaż odczytanie niektórych skrótów nie jest łatwe. W końcu mamy do czynienia z zaawansowanym aparatem, który oferuje do dyspozycji użytkownika dużo funkcji.

menu nagrywania
menu film
menu własne
menu konfiguracji
menu odtwarzania

Odtwarzanie zdjęć

Pod względem odtwarzania zdjęć GH3 oferuje wszystko co niezbędne. Do dyspozycji mamy informacje, histogram, alarm prześwietlenia i przewijanie powiększeń. Poza tym możemy powiększać zdjęcia i wyświetlić miniatury i kalendarz. Po powiększonym zdjęciu poruszamy się za pomocą nawigatora lub dotyku. Dotykiem możemy też obsługiwać powiększanie zdjęć i ich przewijanie.

zmiana wyświetlanej informacji przycisk DISP.
wyświetlanie miniatur i powiększnaie zdjęć

Podsumowanie

Menu GH3 jest dość dobrze zaprojektowane i pozwala na szybką obsługę mimo dużej liczby parametrów. Trudno też narzekać na odtwarzanie zdjęć. Panasonic GH3 oferuje wszystko co niezbędne: alarm prześwietlenia, informacje, miniaturki i powiększenia. Dodatkowo podczas odtwarzania możemy korzystać z dotykowego ekranu.

Jedynym minusem, który udało nam się stwierdzić jest niepełne ładowanie powiększeń podczas ich przewijania.

+ przewijanie powiększeń

+ alarm prześwietleń

+ dotykowa obsługa odtwarzania

- niepełne ładowanie powiększeń przy ich przewijaniu

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica SL2-S - pierwsze wrażenia i wnioski
Leica SL2-S - pierwsze wrażenia i wnioski
Rok po premierze modelu SL2 na rynek trafia jego tańsza i bardziej uniwersalna wersja. Sensor o mniejszej rozdzielczości i dużo wydajniejszy bufor mają tworzyć tandem,...
6
8
Leica SL2-S - pierwsze zdjęcia przykładowe
Leica SL2-S - pierwsze zdjęcia przykładowe
Leica SL2-S to szybsza i tańsza wersja zaprezentowanego przed rokiem modelu SL2. Co oferuje 24-milionowy sensor CMOS BSI, który umieszczono w tym pancernym...
9
0
Canon EOS R6 - test aparatu
Canon EOS R6 - test aparatu
Choć to EOS R5 zgarnął całą uwagę fotografów podczas lipcowych premier, dużo ciekawszym i bardziej praktycznym aparatem może okazać się mniej zaawansowany model EOS R6. Czy to wreszcie...
9
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)