Panasonic Lumix DMC-GH2 - test

Lumix GH2 to druga wersja flagowego okrętu Panasonika w systemie Mikro Cztery Trzecie. Poza nową 16-megapikselową matrycą, która umożliwia nagrywanie filmów Full HD, GH2 oferuje dotykowy odchylany ekran i - jak twierdzi producent - najszybszy autofokus w swojej klasie.

Autor: Marcin Falana

28 Styczeń 2011
Artykuł na: 49-60 minut

Lumix GH2 to flagowy aparat Panasonika w istniejącym już dwa lata systemie Mikro Cztery Trzecie. Dotychczas doczekaliśmy się jedenastu aparatów w tym systemie - były cztery Olympusy: E-P1, E-P2, E-PL1, E-PL2 oraz siedem Panasoników: G1, GH1, GF1, G2, G10, GH2 oraz GF2. Obie firmy rozszerzają też listę dostępnych obiektywów.

Podobnie jak model GH1, Lumix GH2 odróżnia się od serii G zaawansowanymi funkcjami wideo. Poza tym wyposażono go w nową 16-megapikselową matrycę LiveMOS i najszybszy autofokus w swojej klasie, który według zapewnień przedstawicieli Panasonika osiąga czasy ostrzenia 0,1 s na szerokim kącie przy użyciu obiektywu 14-140 mm. Poza tym wyposażono go w dotykowy ekran oraz wizjer o rozdzielczości 1,53 miliona punktów. Poza 16-megapikselowymi zdjęciami Lumix GH2 umożliwia nagrywanie klipów wideo w rozdzielczości Full HD ze zmienną częstotliwością rejestrowania klatek i trybami manualnymi.

Właściwie trudno znaleźć bezpośredniego konkurenta, który byłby tak naszpikowany technologią jak Lumix GH2. Pod względem fotograficznym można go porównywać z innymi bezlusterkowcami jednak zaawansowane funkcje wideo przewyższają te znane z aparatów, lustrzanek i amatorskich kamer.

Test składa się z następujących części:

1. Wstęp

2. Specyfikacja

3. Ergonomia i funkcje przycisków

4. Budowa i obsługa

5. Menu i tryby odtwarzania

6. Fotografowanie

7. Jakość zdjęć

8. Osiągi matrycy

9. Podsumowanie

10. Zdjęcia do pobrania

Poprzednia

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Szósta generacja jednego z najbardziej oryginalnych aparatów na rynku wprowadza do serii stabilizowaną matrycę o wysokiej rozdzielczości 40 Mp. To nowe możliwości kadrowania i pracy ze...
18
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Druga generacja tego nie-do-końca-klasycznego tele to ważne zmiany, które przybliżają go do segmentu profesjonalnego. A pod niektórymi względami nawet je wyprzedza. Co potrafi i dla kogo jest...
39
OM System OM-1 Mark II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-1 Mark II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Druga generacja OM System OM-1 przynosi nowe funkcje i jeszcze większą wydajność. Sprawdzamy, jak najnowszy flagowy aparat systemu Micro 4/3 spisuje się w praktyce.
36
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)