Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Panasonic Lumix DMC-GH2 - test

Lumix GH2 to druga wersja flagowego okrętu Panasonika w systemie Mikro Cztery Trzecie. Poza nową 16-megapikselową matrycą, która umożliwia nagrywanie filmów Full HD, GH2 oferuje dotykowy odchylany ekran i - jak twierdzi producent - najszybszy autofokus w swojej klasie.
0

Autor: Marcin Falana

28 Styczeń 2011
Artykuł na: 49-60 minut

Lumix GH2 to flagowy aparat Panasonika w istniejącym już dwa lata systemie Mikro Cztery Trzecie. Dotychczas doczekaliśmy się jedenastu aparatów w tym systemie - były cztery Olympusy: E-P1, E-P2, E-PL1, E-PL2 oraz siedem Panasoników: G1, GH1, GF1, G2, G10, GH2 oraz GF2. Obie firmy rozszerzają też listę dostępnych obiektywów.

Podobnie jak model GH1, Lumix GH2 odróżnia się od serii G zaawansowanymi funkcjami wideo. Poza tym wyposażono go w nową 16-megapikselową matrycę LiveMOS i najszybszy autofokus w swojej klasie, który według zapewnień przedstawicieli Panasonika osiąga czasy ostrzenia 0,1 s na szerokim kącie przy użyciu obiektywu 14-140 mm. Poza tym wyposażono go w dotykowy ekran oraz wizjer o rozdzielczości 1,53 miliona punktów. Poza 16-megapikselowymi zdjęciami Lumix GH2 umożliwia nagrywanie klipów wideo w rozdzielczości Full HD ze zmienną częstotliwością rejestrowania klatek i trybami manualnymi.

Właściwie trudno znaleźć bezpośredniego konkurenta, który byłby tak naszpikowany technologią jak Lumix GH2. Pod względem fotograficznym można go porównywać z innymi bezlusterkowcami jednak zaawansowane funkcje wideo przewyższają te znane z aparatów, lustrzanek i amatorskich kamer.

Test składa się z następujących części:

1. Wstęp

2. Specyfikacja

3. Ergonomia i funkcje przycisków

4. Budowa i obsługa

5. Menu i tryby odtwarzania

6. Fotografowanie

7. Jakość zdjęć

8. Osiągi matrycy

9. Podsumowanie

10. Zdjęcia do pobrania

Poprzednia

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Jak fotografuje się pełnoklatkowym kompaktem z czarno-białą matrycą 46 Mp? W nasze ręce trafił jeden z pierwszych egzemplarzy nowe Leiki Q2 Monochrome!
34
0
Fujifilm X-S10 - pierwsze wrażenia i wnioski
Fujifilm X-S10 - pierwsze wrażenia i wnioski
Pod względem możliwości to prawie X-T4. Pod względem ergonomii – wygodniejsze X-T30. Czy najnowszy X-S10 to najlepszy amatorski aparat APS-C na rynku? Na papierze...
15
5
Fujifilm X-S10 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-S10 - zdjęcia przykładowe
Najnowszy Fujifilm X-S10 ma oferować wszystko co najlepsze, ale w bardziej kompaktowym i przede wszystkim tańszym body. Zobaczcie jak prezentują się zdjęcia z tej...
11
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)