Panasonic Lumix DMC-G2 - test

Panasonic Lumix G2 to następca pierwszego reprezentanta systemu mikro 4/3 - Lumiksa G1. Nowością jest możliwość rejestracji filmów HD 720p kompresowanych w AVCHD Lite. Poprawiono również ergonomię aparatu - wyświetlacz LCD jest teraz czuły na dotyk, a pokrętło sterujące powędrowało pod kciuk. Oczywiście to nie wszystkie zmiany - zapraszamy do lektury pełnego testu.
Bez wątpienia idea kompaktowych aparatów z wymienną optyka trafiła w gusta wielu miłośników fotografii. Panasonic jako pierwszy zaprezentował korpus bazujący na matrycy o wymiarach zbliżonych do APS-C oraz umożliwiający wymianę obiektywów, był to DMC-G1. Do dnia dzisiejszego oferta aparatów w systemie mikro 4/3 zwiększyła się o jeszcze kilka modeli Panasonika oraz trzy Olympusa. Do tego Samsung zaprezentował swój pomysł na kompakt z wymienną optyką NX10, natomiast w ubiegłym miesiącu Sony oficjalnie przedstawiło system NEX, wraz z przetestowanym przez nas NEX-3. Jak widać konkurencja w tym segmencie nie jest mała, toteż z ciekawością przyjęliśmy premierę następcy udanego korpusu G1. Model G2 wnosi przede wszystkim interesujące rozwiązanie jakim jest dotykowy wyświetlacz LCD, tak więc rodzi się pytanie: czy rozwiązanie znane z telefonów komórkowych sprawdzi się w zaawansowanym aparacie fotograficznym?
set11


Test został podzielony na następujące części:


Komentarze
Polecane artykuły
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0