Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Panasonic Lumix DMC-G2 - test

Panasonic Lumix G2 to następca pierwszego reprezentanta systemu mikro 4/3 - Lumiksa G1. Nowością jest możliwość rejestracji filmów HD 720p kompresowanych w AVCHD Lite. Poprawiono również ergonomię aparatu - wyświetlacz LCD jest teraz czuły na dotyk, a pokrętło sterujące powędrowało pod kciuk. Oczywiście to nie wszystkie zmiany - zapraszamy do lektury pełnego testu.
0

Autor: Damian Bednarzak

25 Czerwiec 2010
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

Bez wątpienia idea kompaktowych aparatów z wymienną optyka trafiła w gusta wielu miłośników fotografii. Panasonic jako pierwszy zaprezentował korpus bazujący na matrycy o wymiarach zbliżonych do APS-C oraz umożliwiający wymianę obiektywów, był to DMC-G1. Do dnia dzisiejszego oferta aparatów w systemie mikro 4/3 zwiększyła się o jeszcze kilka modeli Panasonika oraz trzy Olympusa. Do tego Samsung zaprezentował swój pomysł na kompakt z wymienną optyką NX10, natomiast w ubiegłym miesiącu Sony oficjalnie przedstawiło system NEX, wraz z przetestowanym przez nas NEX-3. Jak widać konkurencja w tym segmencie nie jest mała, toteż z ciekawością przyjęliśmy premierę następcy udanego korpusu G1. Model G2 wnosi przede wszystkim interesujące rozwiązanie jakim jest dotykowy wyświetlacz LCD, tak więc rodzi się pytanie: czy rozwiązanie znane z telefonów komórkowych sprawdzi się w zaawansowanym aparacie fotograficznym?

set11

Test został podzielony na następujące części:

Spis treści

Poprzednia

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Jak fotografuje się pełnoklatkowym kompaktem z czarno-białą matrycą 46 Mp? W nasze ręce trafił jeden z pierwszych egzemplarzy nowe Leiki Q2 Monochrome!
34
0
Fujifilm X-S10 - pierwsze wrażenia i wnioski
Fujifilm X-S10 - pierwsze wrażenia i wnioski
Pod względem możliwości to prawie X-T4. Pod względem ergonomii – wygodniejsze X-T30. Czy najnowszy X-S10 to najlepszy amatorski aparat APS-C na rynku? Na papierze...
15
5
Fujifilm X-S10 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-S10 - zdjęcia przykładowe
Najnowszy Fujifilm X-S10 ma oferować wszystko co najlepsze, ale w bardziej kompaktowym i przede wszystkim tańszym body. Zobaczcie jak prezentują się zdjęcia z tej...
11
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)