Panasonic Lumix DMC-G2 - test

Panasonic Lumix G2 to następca pierwszego reprezentanta systemu mikro 4/3 - Lumiksa G1. Nowością jest możliwość rejestracji filmów HD 720p kompresowanych w AVCHD Lite. Poprawiono również ergonomię aparatu - wyświetlacz LCD jest teraz czuły na dotyk, a pokrętło sterujące powędrowało pod kciuk. Oczywiście to nie wszystkie zmiany - zapraszamy do lektury pełnego testu.
0
Damian Bednarzak
25 Czerwiec 2010
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści
Bez wątpienia idea kompaktowych aparatów z wymienną optyka trafiła w gusta wielu miłośników fotografii. Panasonic jako pierwszy zaprezentował korpus bazujący na matrycy o wymiarach zbliżonych do APS-C oraz umożliwiający wymianę obiektywów, był to DMC-G1. Do dnia dzisiejszego oferta aparatów w systemie mikro 4/3 zwiększyła się o jeszcze kilka modeli Panasonika oraz trzy Olympusa. Do tego Samsung zaprezentował swój pomysł na kompakt z wymienną optyką NX10, natomiast w ubiegłym miesiącu Sony oficjalnie przedstawiło system NEX, wraz z przetestowanym przez nas NEX-3. Jak widać konkurencja w tym segmencie nie jest mała, toteż z ciekawością przyjęliśmy premierę następcy udanego korpusu G1. Model G2 wnosi przede wszystkim interesujące rozwiązanie jakim jest dotykowy wyświetlacz LCD, tak więc rodzi się pytanie: czy rozwiązanie znane z telefonów komórkowych sprawdzi się w zaawansowanym aparacie fotograficznym?
set11


Test został podzielony na następujące części:


Spis treści

Poprzednia

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Najnowszy Canon EOS M6 Mark II, to obok modelu 90D jedyny na rynku aparat z matrycą APS-C o rozdzielczości 32 Mp. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
8
0
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Najnowsza lustrzanka Canona, jako pierwsza w segmencie APS-C oferuje matrycę o rozdzielczości 32 Mp. Jak nowy sensor radzi sobie w praktyce? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
10
0
Sony A6600 + Sony E 16-55 mm f/2.8 G - zdjęcia przykładowe
Sony A6600 + Sony E 16-55 mm f/2.8 G - zdjęcia przykładowe
Wczoraj Sony zaprezentowało nowe korpusy i obiektywy z segmentu APS-C. Sprawdziliśmy, jak radzą sobie w praktyce.
3
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)