Trzy złote medale DIWA dla Panasonika

Autor: Marcin Falana

1 Wrzesień 2010
Artykuł na: 4-5 minut
Międzynarodowa organizacja DIWA (Digital Imaging Websites Association) na podstawie testów wykonanych przez członkowskie serwisy internetowe i wyniki uzyskane w DIWA Labs uhonorowała trzy aparaty Panasonika Złotym medalem DIWA. Polskim członkiem DIWA jest fotopolis.pl.

DIWA przyznało trzy Złote medale aparatom Panasonika - DMC-G2, DMC-FX66, oraz DMC-TZ10. Panasonic Lumix DCM-G2 otrzymał Złoty medal w kategorii Aparat Systemowy. Jest to pierwszy aparat systemowym wyposażonym w dotykowy ekran. Ten niewielki bezlusterkowiec systemu Mikro Cztery Trzecie jest wyjątkowo poręczny przy czy oferuje zdjęcia wysokiej jakości. Poza kompaktowymi rozmiarami G2 otrzymuje Złoty medal za intuicyjną obsługę, nieprzeciętny ekran oraz wizjer elektroniczny. Nie można także nie wspomnieć o zdjęciach i filmach w wysokiej jakości.

Panasonic Lumix DMC-FX66 otrzymał Złoty medal w kategorii Mini Amatorski Aparat Cyfrowy. Członkowie DIWA docenili go za jakość zdjęć, niewielkie gabaryty i jasny szerokokątny obiektyw 25 mm f/2.8 pozwalający na fotografowanie w trudnych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo FX66 wyposażono w wydajny procesor Venus Engine V.

Panasonic Lumix DCM-TZ10 otrzymał Złoty medal w kategorii Zaawansowany Megazoom. Oferuje innowacyjne technologie oraz funkcje, które tworzą z niego uniwersalny aparat z 12-krotnym zoomem. Wystarczy wspomnieć o szerokokątnym obiektywie Leica DC z 12-krotnym zoomem zaczynającym się od 25 mm, 12,1-megapikselowej matrycy CCD, procesorze Venus Engine HD II, GPS-ie i możliwości nagrywania filmów HD w formacie AVCHD. Panasonic Lumix DCM-TZ10 wyznacza nowe standardy dla megazoomów pod względem uniwersalności i jakości zdjęć.

Kai Thon, menedżer do spraw testów DIWA Labs tak podsumowuje nagrodę: {ITL|Jeszcze niedawno Panasonic był outsiderem na rynku fotograficznym. Pod wieloma aspektami Panasonic jest obecnie liderem. Wszystkie nagrodzone aparaty mają istotne cechy wspólne jak innowacyjne myślenie, najnowsze technologie, nienaganne wykonanie oraz przyjazny design. Najważniejsze są jednak najlepsze w swojej klasie zdjęcia. Jest to zasługą współpracy Panasonika z wiodącym producentem optyki, legendarną Leicą oraz doświadczeniem w produkcji elektroniki.

O DIWA

Organizacja Digital Imaging Websites Association (DIWA) to szybko rozwijająca się grupa niezależnych internetowych publikacji specjalistycznych poświęconych cyfrowemu obrazowaniu. DIWA korzysta z talentu i doświadczenia swoich członków, aby nadawać wyróżnienia, które mają wyjątkową wartość dla konsumentów i branży. Nagrody to brązowe, srebrne i złote medale nadawane w różnych kategoriach produktów.

Oceny w testach DIWA

Nagrody DIWA dla przetestowanych produktów przyznawane są na podstawie analizy ocen testowych wielu egzemplarzy danego produktu wystawionych przez testerów DIWA. W tym celu używana jest precyzyjna ustandaryzowana procedura testowa odpowiednia dla każdej kategorii produktów. Taki system wielokrotnych równoległych i niezależnych testów zapewnia wiarygodność wyników, gdyż eliminuje potencjalne błędy wynikające na przykład z wadliwego egzemplarza, a które mogłyby wpłynąć na końcową wartości oceny. DIWA jako jedyna z niewielu organizacji nadaje nagrody przez cały rok decydując na koniec roku jedynie o medalach platynowych we wszystkich kategoriach produktów.

Członkowie DIWA:

  • Czechy: www.fotoaparat.cz
  • Niemcy: www.digitalkamera.de
  • Węgry: www.fotovilag.hu
  • Holandia: www.letsgodigital.org
  • Norwegia: www.digit.no
  • Polska: www.fotopolis.pl
  • Słowenia: www.e-fotografija.com
  • Hiszpania: www.nuevafotografia.com
  • Wielka Brytania: www.photographyblog.com
  • Portugalia: www.fotodigital-online.com

Wielojęzyczna strona internetowa DIWA

W sercu organizacji DIWA jest wielojęzyczna strona internetowa www.diwa-awards.pl, na której można znaleźć linki do najnowszych testów opublikowanych przez strony należące do DIWA. Strona archiwizuje także informacje o przyznanych nagrodach DIWA, które pomagają konsumentom w wyborze najlepszych produktów cyfrowego obrazowania. Wreszcie na stronie www.diwa-labs.com dostępne są rezultaty laboratoryjnych testów wykonanych za pomocą systemu DxO Analyzer.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Szybko poszło. Mango prezentuje kampanię modową stworzoną przez AI
Szybko poszło. Mango prezentuje kampanię modową stworzoną przez AI
Znana marka odzieżowa wystartowała z pierwszą kampanią modową stworzoną w całości przy użyciu generatorów grafiki AI. I takich sytuacji będzie coraz więcej.
16
Konkurs Magnum Photos i Polaroid - do wygrania aparat I-2, zapas filmów i opieka mentorska agencji
Konkurs Magnum Photos i Polaroid - do wygrania aparat I-2, zapas filmów i opieka mentorska agencji
Polaroid i Magnum Photos wystartowali ze wspólna kampanią, która chce podkreślić wagę opowiadania historii za pomocą fotografii. Towarzyszy jej otwarty konkurs ukierunkowany na...
9
Aparat niedostępny z powodu dużego zainteresowania? To tylko marketingowy spin
Aparat niedostępny z powodu dużego zainteresowania? To tylko marketingowy spin
W ostatnich latach producenci sprzętu fotograficznego coraz częściej informują o niedoborach poszczególnych produktów, rzekomo spowodowanych zbyt dużym zainteresowaniem. To tylko...
25
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)