Złoty medal DIWA dla rewolucyjnego Panasonika LUMIX DMC-G1

Autor: Michał Sułkiewicz

12 Grudzień 2008
Artykuł na: 4-5 minut
Organizacja DIWA (Digital Imaging Websites Association) uhonorowała aparat Panasonic LUMIX DMC-G1 Złotym medalem DIWA. Prestiżowa nagroda DIWA nadawana jest w wyniku testów naukowych wykonanych w laboratoriach DIWA Labs oraz testów redakcyjnych wykonanych przez redakcje-członków DIWA oceniających ponad 200 cech testowanych aparatów. Polskim członkiem DIWA jest Fotopolis.pl.

Rewolucyjny, ultra-kompaktowy Panasonic LUMIX G1 wyposażony w 12-megapikselową matrycę otwiera system Micro Four Thirds (Mikro Cztery Trzecie) - pierwszy cyfrowy system nie wykorzystujący lustra. W zamian otrzymujemy duży, wysokorozdzielczy elektroniczny wizjer i 3-calowy odchylany i obracany monitor LCD z systemem Live View. Dzięki temu G1 przewyższa większość obecnie oferowanych lustrzanek cyfrowych pod względem rozmiaru i wagi. Eksperci DIWA docenili także wyjątkową jakość obrazu, dopracowany design i innowacyjne możliwości.

Złoty medal DIWA dla Panasonic LUMIX DMC-G1

Wraz z zaprezentowaniem 12-megapikselowego Panasonika LUMIX DMC-G1 stworzony został nowy segment na szybko rosnącym rynku cyfrowego obrazowania. System Mikro Cztery Trzecie (Micro Four Thirds System) pozbywając się lustra zmniejsza rozmiary aparatu, a jednocześnie oferuje wygodę wymiennych obiektywów. Tradycyjny optyczny wizjer z lustrem zastąpiony został 1 400 000-punktowym elektronicznym wizjerem oraz monitorem LCD wysokiej rozdzielczości oferujący system Live View. Poza unikalną konstrukcją eksperci DIWA chwalili także małą i lekką obudowę o wadzę 385 gramów. Natomiast testy laboratoryjne pokazały, że jakość obrazu Lumiksa G1 jest na poziomie porównywalnych lustrzanek cyfrowych. Świetny system "Intelligent Auto Mode" automatycznie optymalizuje ustawienia aparatu, aby najlepiej odpowiadały danej sytuacji zdjęciowej. Wymienna optyka może być wyposażone w system stabilizacji MEGA Optical Image Stabilizer kompensujący ruchy aparatu. Obrazu świetnego aparatu dopełnia wbudowany system czyszczenia matrycy Dust Reduction System.

podsumowanie DIWA Labs

Kai Thon, menedżer do spraw testów w laboratoriach DIWA mówi: "Już zapowiedź Panasonika LUMIX DMC-G1 wywołała zainteresowanie i ciekawość, mamy więc przyjemność potwierdzić, że G1 przewyższa nawet najbardziej optymistyczne oczekiwania. Nasze testy wykonane w laboratoryjnych warunkach pokazują, że G1 daje bardzo dobrą ogólną jakość obrazu, a standardowy obiektyw LUMIX G VARIO 14-45mm F3.5-5.6 ASPH. / MEGA O.I.S przewyższa konkurencję. G1 może wygląda niepozornie, ale oferuje działanie i jakość obrazu na poziomie porównywalnym tylko z cyfrowymi lustrzankami. Jednocześnie również początkujący mogą cieszyć się doskonałymi zdjęciami dzięki zadziwiająco skutecznemu programowi automatycznemu iA, którego działanie może zadziwić nawet doświadczonych fotografujących."

O DIWA

Organizacja Digital Imaging Websites Association (DIWA) to szybko rozwijająca się grupa niezależnych internetowych publikacji specjalistycznych poświęconych cyfrowemu obrazowaniu. DIWA korzysta z talentu i doświadczenia swoich członków, aby nadawać wyróżnienia, które mają wyjątkową wartość dla konsumentów i branży. Nagrody to brązowe, srebrne i złote medale nadawane w różnych kategoriach produktów.

Oceny w testach DIWA

Nagrody DIWA dla przetestowanych produktów przyznawane są na podstawie analizy ocen testowych wielu egzemplarzy danego produktu wystawionych przez testerów DIWA. W tym celu używana jest precyzyjna ustandaryzowana procedura testowa odpowiednia dla każdej kategorii produktów. Taki system wielokrotnych równoległych i niezależnych testów zapewnia wiarygodność wyników, gdyż eliminuje potencjalne błędy wynikające na przykład z wadliwego egzemplarza, a które mogłyby wpłynąć na końcową wartości oceny. DIWA jako jedyna z niewielu organizacji nadaje nagrody przez cały rok decydując na koniec roku jedynie o medalach platynowych we wszystkich kategoriach produktów.

Członkowie DIWA:

  • Czechy: www.fotoaparat.cz
  • Niemcy: www.digitalkamera.de
  • Węgry: www.fotovilag.hu
  • Holandia: www.letsgodigital.org
  • Norwegia: www.digit.no
  • Polska: www.fotopolis.pl
  • Słowenia: www.e-fotografija.com
  • Hiszpania: www.nuevafotografia.com
  • Wielka Brytania: www.photographyblog.com

Wielojęzyczna strona internetowa DIWA

W sercu organizacji DIWA jest wielojęzyczna strona internetowa www.diwa-awards.pl, na której można znaleźć linki do najnowszych testów opublikowanych przez strony należące do DIWA. Strona archiwizuje także informacje o przyznanych nagrodach DIWA, które pomagają konsumentom w wyborze najlepszych produktów cyfrowego obrazowania. Wreszcie na stronie www.diwa-labs.com dostępne są rezultaty laboratoryjnych testów wykonanych za pomocą systemu DxO Analyzer

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
CEWE Fotojoker, renomowana marka branży fotograficznej, otworzyła nowy salon w Galerii Zielone Arkady, w sercu Bydgoszczy. Z tej okazji, na klientów czeka wiele atrakcji i specjalnie...
8
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Już niebawem na rynku pojawi się komplet chemii fotograficznej do wywoływania zdjęć analogowych Kodak Professional. W ofercie znajdą się zarówno odczynniki do negatywów czarno-białych,...
19
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Od dzisiaj nasz autorski podcast dostępny jest do posłuchania także w serwisie YouTube. To już 50 odcinków rozmów o fotografii z czołowymi przedstawicielami branży.
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)