Panasonic LUMIX DMC-LX3 otrzymuje Złoty medal DIWA

Międzynarodowa organizacja DIWA (Digital Imaging Websites Association) postanowiła przyznać aparatowi Panasonic LUMIX DMC-LX3 Złoty medal DIWA. Nagrody DIWA bazują na wynikach testów laboratoryjnych wykonanych w DIWA Labs, a także testów redakcyjnych wykonanych przez redakcje-członków DIWA oceniających ponad 200 cech testowanych aparatów. W Polsce DIWA reprezentuje fotopolis.pl.
Prezentując model LUMIX DMC-LX3 Panasonic oferuje powrót do esencji fotografii. Ten superkompaktowy aparat zaopatrzony w świetny szerokokątny zoom firmowany przez Leikę przeznaczony jest dla wymagających fotografów poszukujących optymalnej jakości obrazu i precyzyjnie zdefiniowanych parametrów zdjęcia.

Złoty medal DIWA dla Panasonic LUMIX DMC-LX3

Panasonic LUMIX LX3 łączy jakość obrazu z intuicyjną łatwością obsługi i niezliczonymi możliwościami kreowania zdjęcia umieszczone w wyjątkowo małej obudowie, co w rezultacie dało unikalny aparat cyfrowy dla poważnych entuzjastów. W centrum uwagi 10-megapikselowego Lumiksa LX3 jest niesamowity 2,5-krotny zoom Leica DC VARIO SUMMICRON. Nie tylko ze względu na osiągi szerokiego kąta, ale także na jasność na poziomie f/2.0-2.8 i możliwość ogniskowania już od 1cm. Obiektyw dodatkowo wyposażony został w sprawdzony system stabilizacji optycznej MEGA O.I.S. Godny zaufania system "Intelligent Auto" pozwala na uzyskiwanie wspaniałych ujęć. Jednak LX3 oferuje także zaawansowanym fotografom tryby ręczne, format RAW i trzy formaty kadru. Nie można też zapomnieć o możliwości wykonywania zdjęć seryjnych z szybkością 2,5 klatki na sekundę i nagrywaniu filmów w wysokiej rozdzielczości, co na pewno przyda się do utrwalenia sportu i akcji.

podsumowanie DIWA Labs
Kai Thon, menedżer do spraw testów w laboratoriach DIWA mówi: "LX3 to z pewnością aparat kompaktowy oferujący najwięcej możliwości w swojej klasie, a nawet w porównaniu z większymi aparatami. Mimo, że zastosowano obiektyw zoom z rekordowym ekwiwalentem ogniskowej 24 mm i światłem f/2.0-2.8 jakość zdjęć jest wyjątkowa. Jak większość kompaktów w klasie 10 megapikseli, szum na wysokich czułościach jest bardzo widoczny, jednak to jedyna słabość zakłócająca ogólną bardzo wysoką jakość obrazu. Mimo, że LX3 przeznaczony jest głównie dla zaawansowanych użytkowników, każdy fotografujący może zostać zaskoczony doskonałym trybem fotografowania iA. Jest naprawdę świetny i trzeba zobaczyć go w działaniu"

O DIWA
Organizacja Digital Imaging Websites Association (DIWA) to szybko rozwijająca się grupa niezależnych internetowych publikacji specjalistycznych poświęconych cyfrowemu obrazowaniu. DIWA korzysta z talentu i doświadczenia swoich członków, aby nadawać wyróżnienia, które mają wyjątkową wartość dla konsumentów i branży. Nagrody to brązowe, srebrne i złote medale nadawane w różnych kategoriach produktów.

Oceny w testach DIWA
Nagrody DIWA dla przetestowanych produktów przyznawane są na podstawie analizy ocen testowych wielu egzemplarzy danego produktu wystawionych przez testerów DIWA. W tym celu używana jest precyzyjna ustandaryzowana procedura testowa odpowiednia dla każdej kategorii produktów. Taki system wielokrotnych równoległych i niezależnych testów zapewnia wiarygodność wyników, gdyż eliminuje potencjalne błędy wynikające z na przykład z dostępności wadliwego egzemplarza, które mogłyby wpłynąć na końcową wartości oceny. DIWA jako jedyna z niewielu organizacji nadaje nagrody przez cały rok decydując na koniec roku jedynie o medalach platynowych we wszystkich kategoriach produktów.

Członkowie DIWA:
  • Czechy: www.fotoaparat.cz
  • Niemcy: www.digitalkamera.de
  • Węgry: www.fotovilag.hu
  • Holandia: www.letsgodigital.org
  • Norwegia: www.digit.no
  • Polska: www.fotopolis.pl
  • Słowenia: www.e-fotografija.com
  • Hiszpania: www.nuevafotografia.com
  • Wielka Brytania: www.photographyblog.com


Wielojęzyczna strona internetowa DIWA
W sercu organizacji DIWA jest wielojęzyczna strona internetowa www.diwa-awards.pl, na której można znaleźć linki do najnowszych testów opublikowanych przez strony należące do DIWA. Strona archiwizuje także informacje o przyznanych nagrodach DIWA, które pomagają konsumentom w wyborze najlepszych produktów cyfrowego obrazowania. Wreszcie na stronie www.diwa-labs.com dostępne są rezultaty laboratoryjnych testów wykonanych za pomocą systemu DxO Analyzer.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
0
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0