Panasonic LUMIX DMC-LX3 otrzymuje Złoty medal DIWA

Autor: Michał Sułkiewicz

12 Grudzień 2008
Artykuł na: 4-5 minut
Międzynarodowa organizacja DIWA (Digital Imaging Websites Association) postanowiła przyznać aparatowi Panasonic LUMIX DMC-LX3 Złoty medal DIWA. Nagrody DIWA bazują na wynikach testów laboratoryjnych wykonanych w DIWA Labs, a także testów redakcyjnych wykonanych przez redakcje-członków DIWA oceniających ponad 200 cech testowanych aparatów. W Polsce DIWA reprezentuje fotopolis.pl.

Prezentując model LUMIX DMC-LX3 Panasonic oferuje powrót do esencji fotografii. Ten superkompaktowy aparat zaopatrzony w świetny szerokokątny zoom firmowany przez Leikę przeznaczony jest dla wymagających fotografów poszukujących optymalnej jakości obrazu i precyzyjnie zdefiniowanych parametrów zdjęcia.

Złoty medal DIWA dla Panasonic LUMIX DMC-LX3

Panasonic LUMIX LX3 łączy jakość obrazu z intuicyjną łatwością obsługi i niezliczonymi możliwościami kreowania zdjęcia umieszczone w wyjątkowo małej obudowie, co w rezultacie dało unikalny aparat cyfrowy dla poważnych entuzjastów. W centrum uwagi 10-megapikselowego Lumiksa LX3 jest niesamowity 2,5-krotny zoom Leica DC VARIO SUMMICRON. Nie tylko ze względu na osiągi szerokiego kąta, ale także na jasność na poziomie f/2.0-2.8 i możliwość ogniskowania już od 1cm. Obiektyw dodatkowo wyposażony został w sprawdzony system stabilizacji optycznej MEGA O.I.S. Godny zaufania system "Intelligent Auto" pozwala na uzyskiwanie wspaniałych ujęć. Jednak LX3 oferuje także zaawansowanym fotografom tryby ręczne, format RAW i trzy formaty kadru. Nie można też zapomnieć o możliwości wykonywania zdjęć seryjnych z szybkością 2,5 klatki na sekundę i nagrywaniu filmów w wysokiej rozdzielczości, co na pewno przyda się do utrwalenia sportu i akcji.

podsumowanie DIWA Labs

Kai Thon, menedżer do spraw testów w laboratoriach DIWA mówi: "LX3 to z pewnością aparat kompaktowy oferujący najwięcej możliwości w swojej klasie, a nawet w porównaniu z większymi aparatami. Mimo, że zastosowano obiektyw zoom z rekordowym ekwiwalentem ogniskowej 24 mm i światłem f/2.0-2.8 jakość zdjęć jest wyjątkowa. Jak większość kompaktów w klasie 10 megapikseli, szum na wysokich czułościach jest bardzo widoczny, jednak to jedyna słabość zakłócająca ogólną bardzo wysoką jakość obrazu. Mimo, że LX3 przeznaczony jest głównie dla zaawansowanych użytkowników, każdy fotografujący może zostać zaskoczony doskonałym trybem fotografowania iA. Jest naprawdę świetny i trzeba zobaczyć go w działaniu"

O DIWA

Organizacja Digital Imaging Websites Association (DIWA) to szybko rozwijająca się grupa niezależnych internetowych publikacji specjalistycznych poświęconych cyfrowemu obrazowaniu. DIWA korzysta z talentu i doświadczenia swoich członków, aby nadawać wyróżnienia, które mają wyjątkową wartość dla konsumentów i branży. Nagrody to brązowe, srebrne i złote medale nadawane w różnych kategoriach produktów.

Oceny w testach DIWA

Nagrody DIWA dla przetestowanych produktów przyznawane są na podstawie analizy ocen testowych wielu egzemplarzy danego produktu wystawionych przez testerów DIWA. W tym celu używana jest precyzyjna ustandaryzowana procedura testowa odpowiednia dla każdej kategorii produktów. Taki system wielokrotnych równoległych i niezależnych testów zapewnia wiarygodność wyników, gdyż eliminuje potencjalne błędy wynikające z na przykład z dostępności wadliwego egzemplarza, które mogłyby wpłynąć na końcową wartości oceny. DIWA jako jedyna z niewielu organizacji nadaje nagrody przez cały rok decydując na koniec roku jedynie o medalach platynowych we wszystkich kategoriach produktów.

Członkowie DIWA:

  • Czechy: www.fotoaparat.cz
  • Niemcy: www.digitalkamera.de
  • Węgry: www.fotovilag.hu
  • Holandia: www.letsgodigital.org
  • Norwegia: www.digit.no
  • Polska: www.fotopolis.pl
  • Słowenia: www.e-fotografija.com
  • Hiszpania: www.nuevafotografia.com
  • Wielka Brytania: www.photographyblog.com

Wielojęzyczna strona internetowa DIWA

W sercu organizacji DIWA jest wielojęzyczna strona internetowa www.diwa-awards.pl, na której można znaleźć linki do najnowszych testów opublikowanych przez strony należące do DIWA. Strona archiwizuje także informacje o przyznanych nagrodach DIWA, które pomagają konsumentom w wyborze najlepszych produktów cyfrowego obrazowania. Wreszcie na stronie www.diwa-labs.com dostępne są rezultaty laboratoryjnych testów wykonanych za pomocą systemu DxO Analyzer.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Stówka za relację z wypadku - Citizen pokazuje jak będzie ewoluował reportaż
Stówka za relację z wypadku - Citizen pokazuje jak będzie ewoluował reportaż
Media społecznościowe już dzisiaj wygrywają z portalami i agencjami pod względem szybkości przekazywania informacji. Aplikacja Citizen zatrudnia „etatowych streamerów”...
23
Transpłciowa modelka na okładce Sports Illustrated
Transpłciowa modelka na okładce Sports Illustrated
Po raz pierwszy w historii na okładce znanego magazynu Sports Illustrated pojawia się osoba transpłciowa. „Jeśli ci się to nie podoba, możesz pójść gdzie indziej....
36
Brakuje ci pomysłów na zdjęcia? Skorzystaj z generatora inspiracji Adobe
Brakuje ci pomysłów na zdjęcia? Skorzystaj z generatora inspiracji Adobe
Przeżywacie twórczy zastój? Dlaczego by nie sięgnąć po pomoc? The Inspiration Generator szybko podsunie ci pomysł na sesję.
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)