Panasonic Lumix DMC-FX66

Panasonic przedstawił nowy model w serii kieszonkowych, eleganckich kompaktów oznaczanych symbolem FX. Lumix FX66 ma 14-megapikselową matrycę i (już tradycyjnie dla tej serii) obiektyw Leica zaczynający się od ekwiwalentu 25 milimetrów.
Panasonic zaprezentował kolejny kompakt ze stylowej, kieszonkowej serii FX. Lumix DMC-FX66 został wyposażony w ponad 14-megapikselową matrycę o rozmiarze 1/2,3 cala i znany z innych konstrukcji obiektyw Leica DC Vario-Elmar o zakresie 25-125 milimetrów (5-krotny zoom). Japoński producent był jednym z pierwszych, którzy zaczęli "poszerzać" obiektywy w kompakatach, a teraz utrzymują ten trend i praktycznie we wszystkich modelach oferuje ekwiwalent przynajmniej 28 milimetrów. Aparat jest oczywiście wyposażony w stabilizację optyczną Power O.I.S. Z tyłu obudowy znalazł się 2,7-calowy ekran LCD o rozdzielczości 230 000 punktów.


Nowy Lumix ma na pokładzie cały zestaw nowych technologii przetwarzania obrazu. Opis funkcji {ITL|Intelligent Resolution sugeruje, że jest to nowy sposób na wyostrzanie zdjęcia, Happy mode wysyca kolorystykę zdjęcia czy Cosmetic mode, który wygładza skórę sfotografowanych osób. Lumix FX66 potrafi też rejestrować sekwencje wideo w rozdzielczości HD 720p z prędkością 30 kl/s. Podobnie jak inne prezentowane ostatnio kompakty Panasonic Lumix rejestruje zdjęcia zarówno na standardowych kartach SDHC jak i nowych - SDXC.


Na razie nie znamy terminu dostępności ani ceny nowego Lumiksa.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
4
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1