Panasonic Lumix DMC-FS33 i DMC-FS30

{BLD|CES 2010. Dwa kolejne nowe kompakty Panasonic Lumix - FS33 i FS30 - to modele bliźniacze. Wszystkie podstawowe funkcje i parametry są identyczne. Aparaty różnią się jedynie ekranem LCD. W FS33 jest dotykowy, w FS30 jest zwykły.}

W przypadku bliźniaczych aparatów tradycyjnie zaczynamy od prezentacji wspólnych dla obu modeli parametrów. A w Lumiksie FS33 i FS30 jest ich sporo. W obydwu producent zastosował 14,1-megapikselową matrycę CCD o zakresie czułości od ISO 80 do ISO 6400. Identyczny jest też obiektyw o zakresie 28 - 224 milimetry (8-krotny zoom) ze stabilizacją optyczną Mega O.I.S.. Obydwa aparaty potrafią też rejestrować filmy HD 720p oraz wspierają nowy standard kart pamięci SDXC (oczywiście stare SD/SDHC również działają).


To co odróżnia te Lumiksy od siebie, to ekrany LCD. Obydwa mają rozdzielczość 230 000 punktów, ale w FS33 ma 3 cale i jest dotykowy, a w FS30 ma 2,7 cala i jest tradycyjny.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12