Panasonic Lumix DMC-FX70

0
Michal Grzegorczyk
1 Czerwiec 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Elegancka i stylowa seria Panasonic Lumix FX zyskała dziś nowego członka. Model DMC-FX70 może się pochwalić świetnym wyposażeniem - 14,1-megapikselową matrycą, jasnym obiektywem o 5-krotnym zoomie zaczynającym się od 24 milimetrów, funkcją filmowania w standardzie AVCHD oraz 3-calowym, dotykowym ekranem LCD.
Na samym wstępie należy napisać, że nie mamy potwierdzenia, czy Panasonic Lumix DMC-FX70 będzie dostępny w Polsce. Mamy nadzieję, że tak, bo aparat prezentuje się bardzo ciekawie. Elegancka i stylowa obudowa nie wyklucza na szczęście świetnego wyposażenia. Lumix FX70 został wyposażony w 14,1-megapikselową matrycę o rozmiarze 1/2,33 cala, która jest obsługiwana przez procesor Venus Engine HD II. Bardzo interesująco prezentuje się stabilizowany (Power O.I.S.) obiektyw Leica DC Vario-Summicron. Jego zakres to 24-120 milimetrów, a światłosiła na szerokim kącie to f/2,2 - w zakresie tele jest już nieco skromniej - f/5,9. Obiektyw składa się z 7 soczewek ustawionych w 6 grup, przy czym pięć powierzchni ma kształt asferyczny.

set1

Na tylnej ściance dominuje 3-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 230 000 pikseli. Producent informuje, że za jego pomocą można w łatwy sposób sterować funkcjami aparatu - dotknięcie twarzy w kadrze ma zaowocować przełączeniem się w tryb portretu, dotknięcie tła w tryb krajobrazu itd.

set1

Nowy Lumix, jak większość zaawansowanych kompaktów Panasonica, radzi sobie nie tylko ze zdjęciami, ale też filmami HD. Potrafi rejestrować sekwencje wideo o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli z prędkością 30 kl/s i kodować je w standardzie AVCHD Lite. Początkujący docenią obecność trybu iA, który automatycznie zarządzą wszystkimi funkcjami ułatwiającymi fotografowanie: stabilizacją Power O.I.S., rozpoznawaniem i rozróżnianiem twarzy, śledzeniem AF, automatycznym wyborem sceny, automatycznym wyborem czułości itd.

Jak wspomnieliśmy na początku, na razie nie wiemy czy (a jeśli tak, to kiedy) aparat trafi do sprzedaży w Polsce. Nie znamy też jego ceny.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Po tym jak Fujifilm w 2018 roku pokazało model X-T100, myśleliśmy, że firma nie będzie już oferować niższych modeli z segmentu “entry level”. Tymczasem otrzymujemy...
12
0
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon przedstawia swój pierwszy zestaw do filmowania aparatem bezlusterkowym, Nikon Z 6. Jak zapewnia producent, to komplet...
1
2
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Podczas gdy Hasseblad i Fujifilm ścigają się na bezlusterkowce, Phase One proponuje nieco odmienne podejście do tematu mobilnego aparatu średnioformatowego. I z...
19
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)