Panasonic Lumix DMC-FS10 i DMC-FS11

{BLD|CES 2010. Wśród nowości na targach CES nie mogło zabraknąć nowych kompaktów koncernu Panasonic. Ich prezentację zaczynamy od dwóch prostych Lumiksów: FS10 i FS11.}

Panasonic Lumix DMC-FS10 i DMC-FS11 należą do grupy stosunkowo prostych i tanich kompaktów. W tym przypadku nie oznacza to jednak słabego wyposażenia. Obydwa mają taki sam, szerokokątny obiektyw o zakresie 28-140 milimetrów (5-krotny zoom) i światłosile f/2,8 - 6,9 z modułem stabilizacji Mega O.I.S. W obydwu znalazł się procesor Venus Engine IV oraz 2,7-calowy ekran o rozdzielczości 230 000 punktów. Aparaty różnią się matrycą. Do FS10 trafił 12-megapikselowy sensor, natomiast do FS11 14-megapikselowy. Obydwa aparaty będą dostępne w kilku różnych wersjach kolorystycznych.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12