Panasonic Lumix DMC-FP1, DMC-FP2, DMC-FP3

{BLD|CES 2010. Seria stylowych Lumiksów FP została właśnie powiększona o trzy nowe modele: FP1, FP2 i FP3. Wspólnym mianownikiem całej trójki jest niewysuwający się, stabilizowany obiektyw o 4-krotnym zoomie.}
Panasonic Lumix DMC-FP1

Panasonic powiększył serię płasich i eleganckich Lumiksów FP o trzy kolejne modele. Wszystkie mają taki sam, niewysuwający się obiektyw o budowie peryskopowej z modułem stabilizacji obrazu Mega O.I.S. Jego zakres, z racji braku szerokiego kąta, raczej nie przekonuje: 35-140 milimetrów. FP3 i FP2 zostały wyposażone w 14,1-megapikselowe matryce o rozmiarze 1/2,3 cala z maksymalną czułością ISO 6400. FP1 dostał równie czuły sensor, tyle że o rozdzielczości 12 megapikseli.

Panasonic Lumix DMC-FP3

Lumiksem FP3 jako jedynym z całej trójki można sterować za pomocą 3-calowego ekranu dotykowego o rozdzielczości 230 000 punktów. Do pozostałej dwójki trafiły trafiły monitory nieco mniejsze - o rozmiarze 2,7 cala. Cała trójka potrafi nagrywać filmy w rozdzielczości HD 720p (30 kl/s) oraz wspiera standard kart pamięci SDXC.

Panasonic Lumix DMC-FP3
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12