Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Panasonic Lumix DMC-FP7 i DMC-FP5

0

Autor: Michal Grzegorczyk

6 Styczeń 2011
Artykuł na: 6-9 minut
CES 2011. Kolejna para nowych kompaktów Panasonika to modele FP7 oraz FP5. Płaskie, eleganckie, z dotykowymi ekranami, a przy okazji proste w obsłudze.

Na serię Lumix FP składają się niewielkie, eleganckie kompakty z płaskimi obudowami (łamany tor optyczny) i często dotykowymi ekranami. Takiej charakterystyce odpowiadają dokładnie nowe modele FP5 oraz FP7.

Pierwszy z nich został wyposażony w 14-megapikselową matrycę oraz 3-calowy dotykowy ekran LCD (o proporcjach 3:2), drugi ma 16-megapikselowy sensor i 3,5-calowy ekran o proporcjach 16:9 - oczywiście również wrażliwy na dotyk. Obydwa aparaty mają obiektyw o łamanym torze optycznym o zakresie 35-140 milimetrów (4-krotny zoom). Brak szerokiego kąta to cena jaką się płaci za niewielkie wymiary aparatu. Lumiksy FP5 i FP7 radzą sobie z nagrywaniem sekwencji wideo w rozdzielczości HD 720p oraz są wyposażone w mechaniczną stabilizację obrazu.

Panasonic Lumix FP5 oraz FP7

Nowe lumiksy z serii FP będą dostępne w różnych kolorach. FP7 - srebrny, czarny, złoty, czerwony, różowy i niebieski. FP5 - srebrny, czarny, różowy, niebieski i zielony. Na razie nie wiemy ile będą kosztować, ani kiedy trafią do sprzedaży. Poniżej przytaczamy informację prasową producenta:

Płaskie i stylowe kompakty Panasonic DMC-FP7 i DMC-FP5

Nowe modele kompaktowych aparatów Lumix DMC-FP7 i DMC-FP5 są niezwykle łatwe w obsłudze dzięki intuicyjnemu sterowaniu poprzez duży, dotykowy ekran LCD oraz zaawansowanemu trybowi iA (intelligent Auto).

Warszawa, 5 stycznia 2011 r. - Panasonic zaprezentował dwa nowe modele z linii płaskich i stylowych cyfrowych aparatów kompaktowych LUMIX FP: 16,1-megapikselowy DMC-FP7 oraz 14,1-megapikselowy DMC-FP5. Oba aparaty są wyposażone w bardzo cienki obiektyw z łamaną ścieżką optyczną oraz 4-krotnym powiększeniem optycznym (odpowiednik zakresów 35 do 140 mm w aparatach na film 35 mm) i cechują się wyjątkową smukłością oraz futurystycznym wyglądem.]

DMC-FP7 został wyposażony w duży, 3,5-calowy ekran LCD o proporcjach 16:9 (w aparacie DMC-FP5 jest to ekran 3-calowy o proporcjach 3:2), który oferuje nie tylko szersze pole widzenia, ale również wysoką funkcjonalność. Wszystkimi funkcjami aparatu można sterować dotykowo - m.in. ustawianiem ostrości (Touch AF), zoomem (Touch Zoom) i spustem migawki (Touch Shutter), a także różnymi narzędziami odtwarzania, łącznie z nową funkcją retuszu (Beauty Retouch*).

Procesor Venus Engine VI w aparatach DMC-FP7 i DMC-FP5 wykorzystuje technologię inteligentnej rozdzielczości (Intelligent Resolution), która optymalizuje przetwarzanie sygnału w zależności od obszaru zdjęcia, aby zapewnić naturalną klarowność i dużą szczegółowość całego obrazu. Oznacza to, że 4-krotne powiększenie optyczne można wirtualnie zwiększyć do 5-krotnego z wykorzystaniem funkcji inteligentnego zoomu (Intelligent Zoom), która zachowuje wysoką jakość obrazu nawet przy zbliżeniu cyfrowym. Rejestrowanie obrazu z rozdzielczością 16,1 megapiksela (FP7) / 14,1 megapiksela (FP5) oraz bardzo szybki autofokus Sonic Speed AF pozwalają każdemu użytkownikowi błyskawicznie zrobić zdjęcie o wysokiej jakości, co jest zasługą sprawnie funkcjonującego połączenia między matrycą a procesorem obrazu Venus Engine VI.

Do trybu iA (intelligent Auto) dodano funkcje śledzenia autofokusu (AF Tracking) i inteligentnej ekspozycji (Intelligent Exposure), które uzupełniają konwencjonalny system MEGA O.I.S. (Optical Image Stabilizer) do tłumienia drżeń ręki, inteligentną kontrolę czułości ISO (uwzględniającą ruch fotografowanego obiektu), wykrywanie twarzy oraz inteligentny selektor scen. Po włączeniu trybu iA wszystkie te funkcje zaczynają działać automatycznie, aby użytkownik mógł robić zdjęcia bez modyfikowania ustawień za każdym razem, kiedy zmienią się warunki. Można łatwo i bez problemów robić zdjęcia w każdej sytuacji i cieszyć się klarownymi, pięknymi obrazami.

Aparat umożliwia również rejestrowanie filmów o rozdzielczości 720p HD. Użytkownicy mogą też wykorzystać nowe narzędzie LUMIX Image Uploader, które pozwala natychmiast udostępnić obrazy w serwisie Facebook (zdjęcia) lub YouTube (filmy) za pośrednictwem dowolnego komputera PC.

Aparty DMC-FP7 i FP5 mają błyszczący panel przedni z wykończeniem lustrzanym (FP7) / metalicznym(FP5) i przesuwną osłoną. Wyrafinowane, futurystyczne wzornictwo szczególnie dobrze prezentuje się w miejskiej przestrzeni. Modne kolory - srebrny, czarny, złoty, czerwony, różowy i niebieski (FP7) lub srebrny, czarny, różowy, niebieski i zielony (FP5) przyciągają wzrok, a szereg atrakcyjnych funkcji zyska uznanie nie tylko użytkownika, ale i otaczających go osób.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A1 - aparat jakiego nie było. Oglądaj z nami premierę online
Sony A1 - aparat jakiego nie było. Oglądaj z nami premierę online
Dołącz do wydarzenia online i zobacz, co takiego przygotowało nam dzisiaj Sony. To aparat tak tajny, że informacje o nim nie pojawiały się nawet na przedpremierowych spotkaniach dla prasy.
6
0
To już pewne - jutro zobaczymy nowy kompaktowy średni format Fujifilm. Ale to nie wszystko
To już pewne - jutro zobaczymy nowy kompaktowy średni format Fujifilm. Ale to nie wszystko
O nadchodzących, planowanych na 27 stycznia premierach Fujifilm plotkuje się już od kilku tygodni, a teraz wyciekły zdjęcia i specyfikacje nowych modeli. Zapowiada się...
0
0
Czy Sony zamierza zaatakować średni format? Nowy aparat już 26 stycznia
Czy Sony zamierza zaatakować średni format? Nowy aparat już 26 stycznia
Sony zapowiada premierę nowego aparatu. Czy zobaczymy topowy model Sony A9 III lub A9R?
9
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)