Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Panasonic Lumix DMC-FS16, DMC-FS18, DMC-FS35 i DMC-FS37

0

Autor: Michal Grzegorczyk

6 Styczeń 2011
Artykuł na: 9-16 minut
CES 2011. Najciekawsze fotograficzne premiery firmy Panasonic na targach CES to nowe modele z serii FS - FS16, FS18, FS35 i FS37. Szczególnie dwa ostatnie, dzięki szerokokątnemu obiektywowi z 8-krotnym zoomem optycznym.

Panasoniki z serii FS to dość proste i jednocześnie dobrze wyposażone kompakty do rodzinnego fotografowania. Na tegorocznych targach CES pojawiły się w sumie cztery nowe modele.

Lumiksy FS16 i FS18 mają matryce o rozdzielczości odpowiednio 16 i 14 megapikseli. Obydwa zostały też wyposażone w nowy obiektyw sygnowany logo Leica o przyjemnym zakresie 28-112 milimetrów (4-krotny zoom) z optyczną stabilizacją obrazu. Za przetwarzanie obrazu odpowiada nowy procesor Venus Engine VI. Oczywiście obydwa aparaty mają możliwość nagrywania sekwencji wideo w rozdzielczości HD 720p. Będą dostępne w różnych kolorach: srebrnym, czarnym, różowym, fioletowym i złotym (FS18) lub srebrnym, czarnym, różowym, czerwonym i niebieskim (FS16).

Aparaty Panasonic Lumix FS35 oraz FS37 prezentują się jeszcze ciekawiej. W obydwu zastosowano 16,1-megapikselową matrycę i obiektyw Leica z 8-krotnym zoomem o zakresie 28-224 milimetry z optyczną stabilizacją obrazu. Różnica tkwi w ekranie LCD. W modelu FS35 znajduje się standardowy monitor o przekątnej 2,7 cala, natomiast w FS37 dotykowy ekran o rozmiarze 3 cali. Lumiksy FS35 i FS37 będą dostępne w kolorach srebrnym, czarnym i czerwonym, natomiast FS35 dodatkowo w niebieskim i fioletowym.

Na razie nie znamy polskiej ceny ani terminu wprowadzenia ich do sprzedaży. Poniżej prezentujemy informacje prasowe dotyczące tych modeli.

Nowe szerokokątne Lumixy DMC-FS18 i DMC-FS16

Nowe aparaty Panasonic Lumix DMC-FS18 i DMC-FS16 wyposażone są w 28-milimetrowy* obiektyw LEICA DC i tryb iA (intelligent Auto).

Warszawa, 5 stycznia 2011 r. - firma Panasonic przedstawia dwa nowe modele aparatów kompaktowych: 16,1-megapikselowy DMC-FS18 i 14,1-megapikselowy DMC-FS16 o jeszcze smuklejszym, bardziej kompaktowym i stylowym profilu. Oba modele wyposażone są w nowo opracowany, wysuwany, wysokiej jakości obiektyw LEICA DC. Ten 28-milimetrowy, szerokokątny obiektyw z czterokrotnym powiększeniem optycznym (odpowiednik zakresu ogniskowych 28-112 mm w aparatach 35 mm) ma bardzo kompaktową konstrukcję, która mieści się w smukłej obudowie aparatu.

Nowy procesor obrazu Venus Engine VI zastosowany w aparatach DMC-FS18/FS16 pod wieloma względami zwiększa ich wydajność. Technologia inteligentnej rozdzielczości optymalizuje przetwarzanie sygnałów w zależności od obszaru obrazu, aby zapewnić naturalną klarowność i szczegółowość zdjęć. 4-krotne powiększenie optyczne można zwiększyć do 5-krotnego za pomocą funkcji inteligentnego zoomu, która wykorzystuje technologię inteligentnej rozdzielczości, aby zachować wysoką jakość obrazu nawet w połączeniu z powiększeniu cyfrowym. Aparaty oferują też bardzo szybkie ustawianie ostrości i krótki czas rozruchu. W połączeniu z matrycą wysokiej rozdzielczości procesor Venus Engine VI gwarantuje wysoką jakość zdjęć robionych "na szybko".

Do trybu iA (intelligent Auto) dodano funkcje śledzenia autofokusu (AF Tracking) i inteligentnej ekspozycji (Intelligent Exposure), które uzupełniają konwencjonalny system MEGA O.I.S. (Optical Image Stabilizer) do tłumienia drżeń ręki, inteligentną kontrolę czułości ISO (uwzględniającą ruch fotografowanego obiektu), wykrywanie twarzy oraz inteligentny selektor scen. Po włączeniu trybu iA wszystkie te funkcje zaczynają działać automatycznie, aby użytkownik mógł robić zdjęcia bez modyfikowania ustawień za każdym razem, kiedy zmienią się warunki. Dzięki temu można łatwo i bez problemów robić zdjęcia w każdej sytuacji i cieszyć się czystymi, pięknymi obrazami.

Aparat umożliwia również rejestrowanie filmów w rozdzielczości 720p. Użytkownicy mogą też wykorzystać nowe narzędzie LUMIX Image Uploader, które pozwala natychmiast udostępnić obrazy w serwisie Facebook (zdjęcia) lub YouTube (filmy) za pośrednictwem dowolnego komputera PC.

Smukłe i kompaktowe aparaty DMC-FS18/FS16 oferują liczne funkcje, pozwalając użytkownikowi na robienie doskonałych zdjęć w każdych okolicznościach. Metaliczny panel z delikatną teksturą na froncie jest dostępny w kolorach srebrnym, czarnym, różowym, fioletowym i złotym (FS18) lub srebrnym, czarnym, różowym, czerwonym i niebieskim (FS16).

Smukła obudowa i obiektyw LEICA DC w nowych inteligentnych aparatach LUMIX DMC-FS37 i DMC-FS35

Nowe aparaty Lumix DMC-FS37 i DMC-FS35 to aparaty kompaktowe wyposażone w 16,1-megapikselowe matryce, wysokiej klasy obiektyw LEICA DC z 8-krotnym zoomem oraz zaawansowany tryb inteligentny iA (intelligent Auto).

Warszawa, 5 stycznia 2011 r - firma Panasonic przedstawia nowe, stylowe, 16,1-megapikselowe aparaty DMC-FS37 i DMC-FS35, które umożliwiają robienie doskonałych zdjęć dzięki 28-milimetrowemu, szerokokątnemu obiektywowi LEICA DC z 8-krotnym powiększeniem optycznym (odpowiednik zakresu ogniskowych 28-224 mm w aparatach na film 35 mm). DMC-FS37/FH27 i DMC-FS35/FH25 są wyposażone w duży, 3-calowy, inteligentny ekran LCD, który oferuje intuicyjne sterowanie dotykowe, w tym dotykowe ustawianie ostrości (Touch AF), zoom (Touch Zoom) i zwalnianie migawki (Touch Shutter).

Procesor Venus Engine VI w aparatach DMC-FS37 i DMC-FS35 wykorzystuje technologię inteligentnej rozdzielczości (Intelligent Resolution), która optymalizuje przetwarzanie sygnału w zależności od obszaru zdjęcia, aby zapewnić naturalną klarowność i dużą szczegółowość całego obrazu. Oznacza to, że 8-krotne powiększenie optyczne* można wirtualnie zwiększyć do 10-krotnego z wykorzystaniem funkcji inteligentnego zoomu (Intelligent Zoom), która zachowuje wysoką jakość obrazu nawet przy zbliżeniu cyfrowym. Rejestrowanie obrazu z rozdzielczością 16,1 megapiksela oraz bardzo szybki autofokus pozwalają każdemu użytkownikowi błyskawicznie zrobić zdjęcie wysokiej jakości, co jest zasługą sprawnie funkcjonującego połączenia między matrycą a procesorem obrazu Venus Engine VI.

Do trybu iA (intelligent Auto) dodano funkcje śledzenia autofokusu (AF Tracking) i inteligentnej ekspozycji (Intelligent Exposure), które uzupełniają konwencjonalny system MEGA O.I.S. (Optical Image Stabilizer) do tłumienia drżeń ręki, kontrolę czułości ISO uwzględniającą ruch fotografowanego obiektu, wykrywanie twarzy oraz inteligentny selektor scen. Po włączeniu trybu iA wszystkie te funkcje zaczynają działać automatycznie, aby użytkownik mógł robić zdjęcia bez modyfikowania ustawień za każdym razem, kiedy zmienią się warunki. Dzięki temu można łatwo i bez problemów robić zdjęcia w każdej sytuacji i cieszyć się klarownymi, pięknymi obrazami.

Aparat umożliwia również rejestrowanie filmów w wysokiej jakości 720p. Użytkownicy mogą też wykorzystać nowe narzędzie LUMIX Image Uploader, które pozwala natychmiast udostępnić obrazy w serwisie Facebook (zdjęcia) lub YouTube (filmy) za pośrednictwem dowolnego komputera PC.

Obudowa aparatów DMC-FS37/FS35 zbudowana jest z metalicznego panelu z delikatną teksturą na froncie, w popularnych kolorach - srebrnym, czarnym i czerwonym (FS37) lub srebrnym, czarnym, czerwonym, niebieskim i fioletowym (FS35) - przeprojektowany, dobrze leżący w dłoni uchwyt oraz cienki i stylowy profil, które zapewniają wygodę i komfort codziennego fotografowania.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony pokazuje aparat jakiego nie było - oglądaj z nami premierę online
Sony pokazuje aparat jakiego nie było - oglądaj z nami premierę online
Dołącz do wydarzenia online i zobacz, co takiego przygotowało nam dzisiaj Sony. To aparat tak tajny, że informacje o nim nie pojawiały się nawet na przedpremierowych spotkaniach dla prasy.
2
0
To już pewne - jutro zobaczymy nowy kompaktowy średni format Fujifilm. Ale to nie wszystko
To już pewne - jutro zobaczymy nowy kompaktowy średni format Fujifilm. Ale to nie wszystko
O nadchodzących, planowanych na 27 stycznia premierach Fujifilm plotkuje się już od kilku tygodni, a teraz wyciekły zdjęcia i specyfikacje nowych modeli. Zapowiada się...
0
0
Czy Sony zamierza zaatakować średni format? Nowy aparat już 26 stycznia
Czy Sony zamierza zaatakować średni format? Nowy aparat już 26 stycznia
Sony zapowiada premierę nowego aparatu. Czy zobaczymy topowy model Sony A9 III lub A9R?
9
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)