Sony NEX-3 - test, część 1

NEX-3 jest jednym z dwóch pierwszych aparatów systemowych z wymienną optyką koncernu Sony. Zwraca na siebie uwagę dzięki nowoczesnej, bardzo smukłej linii oraz atrakcyjnemu wyposażeniu. Znajdziemy w nim 14-megapikselową matrycę APS-C, duży odchylany wyświetlacz LCD oraz charakterystyczne dla Sony tryby ekspozycji. W tym tygodniu publikujemy pierwszą część testu poświęconą budowie i ergonomii.

Autor: Damian Bednarzak

28 Maj 2010
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

Na aparat systemowy z wymienną optyką firmy Sony czekaliśmy już od kilku miesięcy. Dokładniej - od kiedy Sony na targach PMA 2010 przedstawiło prototyp swojego "bezlusterkowca".

NEX-3 oraz NEX-5 oprócz ciekawego designu zaskakują dużą matrycą (crop 1,5x). Jest to jedna z najczęściej wymienianych przez japońskiego producenta zalet tych urządzeń. I faktycznie, w porównaniu do systemu mikro 4/3 możemy się spodziewać większej kontroli nad głębią ostrości oraz teoretycznie lepszej jakości obrazu.

set11

NEX-3 powinien być udanym połączeniem lustrzanki i kompaktu. Domeną tych pierwszych jest duża matryca oraz możliwość dobierania obiektywu wg własnych potrzeb. Z kompaktów natomiast NEX czerpie małe gabaryty, Live View oraz uproszczoną do granic możliwości obsługę. Jak wiadomo, lustrzanki Sony pozbawione są funkcji rejestracji filmów, tym bardziej cieszy, że w NEX-3 mamy możliwość rejestracji wideo HD 720p z dźwiękiem stereo. Nie można zapomnieć także o ciekawych funkcjach i trybach ekspozycji, np. Rozległa panorama czy Korekcja drgań.

Aparat został pierwotnie dostarczony z obiektywem Sony E 16 mm f/2,8, który jak się później okazało nie był w finalnej wersji. Z tego względu test zostanie opublikowany w dwóch częściach: pierwszej dotyczącej obsługi i ergonomii oraz drugiej, w której skupimy się na jakości zdjęć.

Test został podzielony na następujące części:

Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R8 - test aparatu
Canon EOS R8 - test aparatu
Najnowsza kompaktowa pełna klatka Canona przełamuje schemat tego, co może oferować aparat dla amatorów. Specyfikacja zapożyczona z wyższego modelu R6 Mark II i przystępna cena...
33
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Szósta generacja jednego z najbardziej oryginalnych aparatów na rynku wprowadza do serii stabilizowaną matrycę o wysokiej rozdzielczości 40 Mp. To nowe możliwości kadrowania i pracy ze...
24
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Druga generacja tego nie-do-końca-klasycznego tele to ważne zmiany, które przybliżają go do segmentu profesjonalnego. A pod niektórymi względami nawet je wyprzedza. Co potrafi i dla kogo jest...
40
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)