Olympus PEN E-PL5 - test

Olympus PEN E-PL5 to kolejna odsłona bezlusterkowca z bagnetem Mikro Cztery Trzecie. Tym razem aparat został wyposażony w system obrazowania znany z flagowego modelu - OM-D E-M5. Oprócz tego E-PL5 został tradycyjnie wyposażony w stabilizację matrycy, szybki system ustawiania ostrości oraz filtry artystyczne. Zobaczcie jak Olympus E-PL5 wypada na tle konkurencji.
0
Patryk Wiśniewski
1 Marzec 2013
Artykuł na: 29-37 minut
Na targach Photokina 2012 w Kolonii Olympus pokazał nie tylko nowy kompakt, czyli Olympusa XZ-2, odświeżył także linię swoich bezlusterkowców. Olympus PEN E-PL5 to właśnie jedna z tych propozycji. Aparat wprowadza tylko kosmetyczne zmiany są one jednak bardzo znaczące.

Olympus E-PL5 z obiektywem Olympus M.Zuiko Digital 45mm f/1.8

Producent zdecydował się na wyposażenie bezlusterkowca w tandem znany z flagowego modelu - OM-D. 16.1-megapikselowa matryca oraz procesor obróbki obrazu True PIC VI mają zapewnić użytkownikowi jakość porównywalną z lustrzankami amatorskimi. Poprawiono także chwyt, w nowej wersji mamy wymienny grip. Jeżeli dodamy do tego wbudowaną stabilizację oraz szeroki system szkieł, to mamy do czynienia z niezwykle ciekawą propozycją.

Przy cenie około 3000 z obiektywem nowy PEN będzie rywalizował z takimi bezlusterkowcami jak Panasonic Lumix GX1, Sony NEX-5R, Sony NEX-3N, Samsungiem NX20 oraz Canonem EOS M. Jak sobie poradzi na tle swoich konkurentów?

Test został podzielony na następujące części:


Poprzednia

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Najnowszy Canon EOS M6 Mark II, to obok modelu 90D jedyny na rynku aparat z matrycą APS-C o rozdzielczości 32 Mp. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
8
0
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Najnowsza lustrzanka Canona, jako pierwsza w segmencie APS-C oferuje matrycę o rozdzielczości 32 Mp. Jak nowy sensor radzi sobie w praktyce? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
10
0
Sony A6600 + Sony E 16-55 mm f/2.8 G - zdjęcia przykładowe
Sony A6600 + Sony E 16-55 mm f/2.8 G - zdjęcia przykładowe
Wczoraj Sony zaprezentowało nowe korpusy i obiektywy z segmentu APS-C. Sprawdziliśmy, jak radzą sobie w praktyce.
3
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (10)