Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Olympus Stylus Smart VR-370 i VG-180

0

Autor: Patrycja Tuszyńska

30 Styczeń 2013
Artykuł na: 9-16 minut
CP+ 2013 Na japońskich targach Olympus pokazał dwa nowe aparaty konsumenckie z serii Stylus Smart - kompakty VR-30 i VG-180. Obydwa charakteryzują się kieszonkowymi rozmiarami, prostotą obsługi i na pewno przypadną do gustu początkującym użytkownikom.

Dwa nowe kompakty z serii Stylus Smart pokazane przez Olympusa na targach CP+ w Japonii charakteryzują się łatwością obsługi, wszechstronnością, kieszonkowymi wymiarami i kompatybilnością z kartami Eye-Fi. Model VR-370 został wyposażony w szerokokątny obiektyw z 12,5-krotnym zoomem optycznym o odpowiedniku ogniskowej 24-300 mm oraz 16-megapikselową matrycę CCD, która posiada podwójną stabilizację obrazu. Film będzie można nakręcić w Full HD. Z tyłu kompaktu znajdziemy 3-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 460 tys. punktów.

Z kolei tańszy VG-180 zaoferuje ten sam sensor, ale już inny obiektyw - jedynie z 5-krotnym optycznym zoomem o zakresie ogniskowych 26-130 mm. Aparat filmuje jedynie w jakości VGA, co jest dosyć zaskakującym rozwiązaniem, gdyż HD jest już standardem wśród niskobudżetowych kompaktów. VG-180 wyposażony został w 2,7-calowy kolorowy ekran LCD o rozdzielczości 230 tys. punktów.

Aparaty trafią do sprzedaży na początku kwietnia. VR-370 będzie dostępny w kolorze czarnym, srebrnym, czerwonym oraz niebieskim. Z kolei VG-180 przygotowano w czerwonej i czarnej kolorystyce.

Informacja prasowa:

Dwa nowe aparaty Olympus pełne technologicznych nowinek

Superszerokie spojrzenie i wyjątkowo smukły korpus.
Kompaktowe modele Smart VR-370 oraz VG-180, to aparaty na każdą okazję

Warszawa, 30 styczeń 2013 - Czy istnieje dobry aparat fotograficzny zaawansowany technologicznie, który idealnie zmieści się w Twojej kieszeni? Odpowiedzią jest nowa generacja eleganckich i smukłych aparatów STYLUS Smart zaprojektowanych przez Olympus: VR-370 oraz VG-180. Nowy, stylowy VR-370 wygląda jak prosty w obsłudze kompaktowy aparat fotograficzny ale wyróżniający go 12.5-krotny optyczny zoom oraz superszerokokątne możliwości ogniskowej 24mm* sprawiają, że model ten staje się czymś więcej. Zastosowany obiektyw oznacza, że będziesz uzyskiwać lepsze zdjęcia i filmy HD. Podwójna Stabilizacja Obrazu eliminuje niepożądane poruszenie zdjęć, a Ty możesz wzbogacać je o specjalne efekty 10 Magicznych Filtrów, takich jak np. Miniatura, która nada ujęciom fascynujący wygląd miniaturowego świata modeli. Przy jeszcze niższym wydatku można sięgnąć po atrakcyjny VG-180 z jego wyjątkowym szerokokątnym obiektywem będącym 5-krotnym zoomem optycznym (26-130mm*). Inne doskonałe właściwości tego modelu obejmują 16-megapikselowy sensor CCD, dziewięć Magicznych Filtrów dla zdjęć oraz tryb i-Auto, który rozpoznaje różne typy scen i automatycznie dobiera najlepsze ustawienia dla zdjęcia. Aparat VR-370 będzie dostępny począwszy od kwietnia, a przygotowano go w czarnej, srebrnej, czerwonej oraz niebieskiej kolorystyce, VG-180 przygotowano w czerwonej i czarnej tonacji.

Wspaniały świat przez obiektyw
Seria aparatów fotograficznych Smart zawsze zwracała na siebie uwagę atrakcyjnym designem i łatwością obsługi. Ale nie każdy wie, że aparaty te dysponują wspaniałym potencjałem zoomu - a także szerokokątnym obiektywem. Przy zakresie ogniskowych 24-300mm*, aparat VR-370 udostępnia niezwykle zróżnicowaną perspektywę do komponowania ujęć bez potrzeby zmiany ustawień czy obiektywu, jak ma to miejsce w znacznie droższych aparatach fotograficznych. Jeśli chcesz zmieścić na zdjęciu dużą grupę osób, a fotografujesz z niewielkiej odległości, wówczas VR-370 zapewni Ci szeroką perspektywę. Znane pomniki, rozległe krajobrazy lub po prostu cały pokój dzieciaków - każdy z tych motywów możesz z łatwością zmieścić w kadrze bez potrzeby cofania się choćby o krok. Podobnie ma się rzecz z 12.5-krotnym zoomem optycznym. Sprawia on, że możesz znaleźć się znacznie bliżej wydarzeń uzyskując bardziej interesujące i silniej przemawiające do odbiorcy zdjęcia oraz materiały filmowe. Dzięki temu VR-370 jest idealny do spontanicznych ujęć, jakich nie zapewnią żadne inne kompaktowe aparaty fotograficzne w tej cenie. Wraz z 16 megapikselami, automatycznymi ustawieniami, dziesiątką Magicznych Filtrów oraz Podwójną Stabilizacją Obrazu eliminującą poruszenie zdjęć jest to naprawdę doskonały, wszechstronny aparat.
Dwa przemyślane rozwiązania zasługują na szczególną uwagę, również dlatego, że nie są one typowe dla tej klasy sprzętu. Pierwsze, to kompatybilność z Eye-Fi, która pozwala na bezprzewodowy transfer danych do komputera osobistego lub Internetu poprzez opcjonalną kartę Eye-Fi. Drugie, to elegancka metalowa krawędź na przednim panelu aparatu VR-370. Ułatwia ona wyjęcie aparatu z kieszeni, zwłaszcza w pośpiechu, i sprawia, że aparat nie wyślizgnie się tak łatwo z ręki.

Po prostu fantastyczne zdjęcia
Jeśli kupujesz elegancko wyglądający ale tani aparat, jakość obrazu jest zwykle pierwszym rozczarowaniem, jakie Cię spotyka. Nasze propozycja w postaci modelu VG-180 zdecydowanie zrywa z tym stereotypem. Nowy aparat ma na tyle dobry obiektyw, że za każdym razem możesz uzyskiwać wspaniałe zdjęcia i filmy wideo - z wyrazistością, jaką daje 16-megapikseli. Otrzymujesz ponadto precyzyjny 5-krotny zoom optyczny pozwalający na tworzenie ostrych zbliżeń i ciekawych szerokich ujęć od ogniskowej 26mm* - co sprawdza się zwłaszcza w przypadku zdjęć grupowych, fotografii architektury i krajobrazów. Podobnie jak VR-370, aparat VG-180 sam zajmuje się wszystkimi ustawieniami wykorzystując do tego tryb i-Auto. Jeśli rzeczywiście tego potrzebujesz, możesz także cyfrowo zwiększyć zakres powiększenia z 5- do 20-krotnego. Po zrobieniu zdjęć z łatwością dodasz do nich efekty specjalne korzystając z jednego spośród dziewięciu Magicznych Filtrów. Nowy filtr Miniatury przekształca, za jednym dotknięciem przycisku, zwykłe sceny w czarujący miniaturowy świat wzbogacając kontrast, kolorystykę oraz zawężając głębię ostrości. Także wszystko inne w naszych aparatach fotograficznych z serii Smart jest równie proste.

Najważniejsze cechy i funkcje:

Superszerokokątny obiektyw będący 12.5-krotnym zoomem optycznym (24-300mm*) dla wygodnego kadrowania zbliżeń i ujęć szerokokątnych
(VG-180: 5-krotny szerokokątny zoom optyczny, 26-130mm*)
Filmowanie 720 HD z dźwiękiem dla rejestrowania filmów z jakością HD (VG-180: filmowanie VGA z dźwiękiem)
16 megapikselowy sensor CCD dla wysokiej jakości pełnowymiarowych filmów, zdjęć i odbitek
Podwójna stabilizacja obrazu redukująca poruszenie obrazu na zdjęciach (VG-180: Cyfrowa stabilizacja obrazu)
3 calowy kolorowy ekran LCD (460,000 punktów) dla wygodnego kadrowania ujęć oraz przeglądania i prezentowania zdjęć (VG-180: 2.7 calowy kolorowy ekran LCD 230,000 punktów)
10 Magicznych Filtrów dla dodawania kreatywnych efektów do filmów HD i/lub zdjęć (VG-180: 9 Magicznych Filtrów tylko dla zdjęć)
Kompatybilność z kartą Eye-Fi dla automatycznego bezprzewodowego ładowania zdjęć na strony internetowe i do komputera osobistego

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm pragnie wejść na rynek specjalistycznej fotografii średnioformatowej. Nowy model GFX100 IR pozwoli na wykonywanie zdjęć w podczerwieni nawet w rozdzielczości...
8
0
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Najnowsza kamera Sony FX6, będąca bezpośrednią konkurencją dla takich konstrukcji jak Canon C70 czy Red Komodo, ma zamiar stać się pierwszym wyborem dla twórców...
9
0
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Na ten dzień czekało pewnie wielu fanów fotografii czarno-białej. Na rynku debiutuje pełnoklatkowa Leica Q2 w wersji Monochrom, z 47-megapikselową matrycą. Zobaczcie...
29
7
Powiązane artykuły