Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Olympus PEN E-PL5 - Menu i tryby odtwarzania

Olympus PEN E-PL5 to kolejna odsłona bezlusterkowca z bagnetem Mikro Cztery Trzecie. Tym razem aparat został wyposażony w system obrazowania znany z flagowego modelu - OM-D E-M5. Oprócz tego E-PL5 został tradycyjnie wyposażony w stabilizację matrycy, szybki system ustawiania ostrości oraz filtry artystyczne. Zobaczcie jak Olympus E-PL5 wypada na tle konkurencji.

0

Autor: Patryk Wiśniewski

1 Marzec 2013
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

Menu

Menu E-PL5 zostało dość logicznie podzielone na sześć części. W menu ustawień możemy je zredukować o menu własne i portu akcesoriów - mamy wtedy do dyspozycji cztery zakładki. Menu główne pozwala nam bez najmniejszych problemów dostosować aparat do naszych potrzeb. Dużą zaleta jest wcześniej wspomniane menu podręczne. Użytkownicy, którzy mieli już styczność z aparatami serii PEN, poczująsię jak w domu, ponieważ menu jest spójne z całą linią.

Tryby odtwarzania

Pod względem odtwarzania zdjęć E-PL5 nic nie brakuje. Oferuje swoim użytkownikom wszystko co niezbędne, a nawet dużo więcej. Po wciśnięciu przycisku Info do dyspozycji mamy między innymi histogram, obszary prześwietlone, punkt AF i informacje. W menu aparatu możemy dostosować ilość wyświetlanej informacji, a nawet liczbę miniatur. E-PL5 umożliwia też przewijanie powiększeń.

zmiana wyświetlanej informacji
powiększanie zdjęć i wyświetlanie miniatur

Podsumowanie

Menu E-PL5 zostało logicznie podzielone i nie nastręcza większych problemów. Jeżeli chodzi o odtwarzanie zdjęć PEN Lite oferuje wszystko co niezbędne, a do tego mamy wpływ na liczbę wyświetlanych informacji i liczbę miniatur. Jedyne czego zabrakło do pełni szczęścia to możliwość wywoływania RAW-ów z możliwością ich edycji.

+ przejrzyste menu

+ alarm prześwietleń

+ przewijanie powiększeń

+ szeroki możliwości personalizacji odtwarzania

+ histogram / histogram RGB

Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R6 - test aparatu
Canon EOS R6 - test aparatu
Choć to EOS R5 zgarnął całą uwagę fotografów podczas lipcowych premier, dużo ciekawszym i bardziej praktycznym aparatem może okazać się mniej zaawansowany model EOS R6. Czy to wreszcie...
6
5
Nikon D780 - test aparatu
Nikon D780 - test aparatu
Nikon nie rezygnuje jeszcze ostatecznie z lustrzanek. Sprawdźmy co oferuje długo wyczekiwany następca, jednej z najpopularniejszych pełnych klatek na rynku.
22
6
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Jak fotografuje się pełnoklatkowym kompaktem z czarno-białą matrycą 46 Mp? W nasze ręce trafił jeden z pierwszych egzemplarzy nowe Leiki Q2 Monochrome!
34
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (10)