Muzeum Historii Fotografii

Wszystkie artykuły z tagiem: "Muzeum Historii Fotografii" w serwisie fotopolis.pl:
“Szkice do portretu”, czyli nieco inne spojrzenie na historię fotografii
Krakowskie Muzeum Historii Fotografii zaprasza na spotkania wokół nowej książki “Szkice do portretu”, badającej zmieniające się relacje pomiędzy fotografem, a fotografowanym. Start w najbliższą niedzielę o 12:00.
5 Mar 2019
Redakcja Fotopolis
0
Najlepsi przedstawiciele polskiego “czarnego reportażu" na nowej wystawie Muzeum Historii Fotografii
Nadchodząca wystawa krakowskiego MHF przedstawia zdjęcia jedenastu reporterów skupionych wokół tygodnika studenckiego “itd”. Choć ich prace można porównać z najlepszymi przykładami fotografii humanistycznej, nie są dość dobrze znani szerokiej publiczności. Wernisaż w sobotę 15 lipca.
26 Cze 2017
Maciej Luśtyk
0
“Niemożliwość obecności” - niecodzienne spojrzenie na archiwa Muzeum Historii Fotografii
Muzeum Historii Fotografii zaprasza do Krakowa na wystawę “Niemożliwość obecności”, na której wybrane prace z muzealnego archiwum pomogą zobrazować relacje Tadeusza Kantora i jego twórczości z fotografią. Wystawa potrwa do 31 grudnia 2015 roku.
29 Paź 2015
Maciej Luśtyk
0
Sdiełano w SSSR - wystawa radzieckich aparatów fotograficznych
Muzeum Historii Fotografii zaprasza do Krakowa na wystawę radzieckich aparatów fotograficznych z lat 1934-1991. Ekspozycję będzie można oglądać od 3 lipca do 4 października 2015 roku.
9 Cze 2015
Maciej Luśtyk
0
Emigracyjne fotografie Stanisława Cata Mackiewicza
W Muzeum Historii Fotografii trwa fascynująca wystawa angielskich zdjęć Stanisława Cata Mackiewicza, którym towarzyszą fragmenty z polsko-angielskich rozmówek, wydanych na potrzeby powojennej emigracji. Oprócz praktycznych zwrotów dużo jest w nich goryczy i nostalgii.
25 Lis 2014
Marcin Grabowiecki
0
Kolekcja fotografii legionowych w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie
W Muzeum Historii Fotografii w Krakowie zostanie zaprezentowana wystawa "Legionowe Kadry". Cenną kolekcję fotografii legionowych z czasów I wojny światowej oraz okresu międzywojennego będzie można zobaczyć już w sierpniu. Muzeum zaprasza również na wystawę plenerową i ogłasza konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży.
12 Cze 2014
Piotr Wroniewicz
0
Krzysztof Gierałtowski w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie
Zapraszamy na wernisaż wystawy Krzysztofa Gierałtowskiego, który odbędzie się 9 kwietnia o godz. 18:00 w Muzeum Historii Fotografii. W Krakowie artysta pokaże 55 charakterystycznych dla swojej twórczości portretów wybitnych osobowości ze świata nauki, sztuki, polityki - w tym: Stanisława Lema, Józefa Tischnera, Leopolda Tyrmanda, Andrzeja Wajdy, Erny Rosentstein, Krzysztofa Zanussiego, Jerzego Jarockiego i Stefana Gierowskiego.
8 Kwi 2014
Marcin Grabowiecki
0
"Stany graniczne" Arkadiusza Goli w MHF w Krakowie
Muzeum Historii Fotografii w Krakowie zaprasza na wystawę Arkadiusza Goli. W piątek, 3 lutego zostanie otwarta prezentacja, na której zobaczycie 50 czarno-białych fotografii, podsumowujących 20 lat pracy autora.
27 Sty 2012
Marcin Grabowiecki
0
Thomas Lüttge w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie
"Człowiek" to tytuł wystawy fotografii Thomasa Lüttge, która zostanie otwarta w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie w piątek, 14 października 2011 o godzinie 18:00. Bezpośrednio po wernisażu czeka nas spotkanie z artystą. Ekspozycja czynna będzie do 27 listopada 2011.
10 Paź 2011
Marcin Grabowiecki
0
Fotografie Leona Barszczewskiego w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie
Zapraszamy do Krakowa na wystawę Leona Barszczewskiego - polskiego fotografa dziewiętnastowiecznej Azji Środkowej, który z zamiłowania był archeologiem, podróżnikiem, etnografem i przyrodnikiem. Wernisaż w czwartek, 2 czerwca o godz. 18:00 w Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie.
31 Maj 2011
Marcin Grabowiecki
0