"Jeden dzień z życia miasta" - siódma edycja

Już po raz siódmy Muzeum Historii Fotografii zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym na cykl "Jeden dzień z życia miasta". Zadaniem uczestników konkursu będzie wykonanie projektu fotograficznego w dniu 19 kwietnia 2008 roku o Krakowie.

Autor: Marta Sinior

3 Kwiecień 2008
Artykuł na: 4-5 minut

Idea konkursu jest bardzo ciekawa, a projekty przesłane przez uczestników mogą złożyć się na interesujący portret jednego dnia z życia Krakowa. Pomysł na realizację zdjęć tylko w tym dniu, oczywiście podnosi poprzeczkę konkursu, bowiem nie zawsze może wydarzyć się coś ciekawego, wartego zdokumentowania. Przy tak krótkim czasie realizacji cyklu, autorzy muszą wykazać się pomysłowością oraz dużą umiejętnością obserwacji. Poza tym Zachęcamy do poszukiwań własnej, oryginalnej formy wypowiedzi. - napisali organizatorzy konkursu.

Regulamin konkursu

1. Tematem konkursu jest jeden dzień z życia miasta Krakowa - 19 kwietnia 2008.

2. Uczestnicy mają zupełną dowolność w wyborze tematu zdjęć.

3. W konkursie może wziąć udział tylko cykl zdjęć (3-6), będących spójną wypowiedzią autorską. Zdjęcia pojedyncze nie będą zakwalifikowane.

4. Jedna osoba może zgłosić do konkursu jeden cykl.

5. Na pierwszej klatce dowolnego negatywu lub na pierwszym zdjęciu na nośniku cyfrowym należy sfotografować tytułową stronę Gazety Wyborczej z dnia 19 IV 2008. Wymóg ten powstał w celu uwiarygodnienia materiału.

6. Po wykonaniu tego pierwszego, obowiązkowego zdjęcia można zacząć realizować swój własny materiał, zgodny z założeniami konkursu.

7. Jeden naświetlony film lub nośnik cyfrowy zawierający do 36 zdjęć należy dostarczyć do firmy Sauer Studio (Kraków, ul. Łobzowska 12) najpóźniej do godziny 24.00, dnia 19 IV 2008. Tam zostanie wywołany film (na koszt firmy) i wykonany fotoindex (na koszt uczestnika: 7zł), co umożliwi autorowi wybór zdjęć, z których będzie się składał cykl. Wyboru należy dokonać jeszcze tego samego dnia. Autor wypełnia również kartę uczestnictwa w konkursie.

8. Wybrane zdjęcia zostaną powiększone do formatu 20x30 (na koszt uczestnika, cena jednej odbitki: 5zł). Zgłoszenia zostaną przekazane w ręce jury, składającego się z wybitnych krakowskich fotografików, które oceni prace i przyzna nagrody i wyróżnienia.

9. Wszystkie prace biorące udział w konkursie, zostaną zaprezentowane na wystawie plenerowej (16-18 maja), podczas której oglądający drogą głosowania wybiorą cykl zwycięski w kategorii "Głos Publiczności".

10. Prace nagrodzone i wyróżnione przez jury oraz w Głosie Publiczności zostaną zawieszone w Magistracie podczas Dnia Otwartego Magistratu 8 czerwca 2008. Wtedy też zostaną wręczone nagrody.

11. Po konkursie nagrodzone i wyróżnione prace zawisną na ścianach Sauer Studio.

12. Nagrodzone i wyróżnione prace przechodzą na własność Muzeum Historii Fotografii.

Nagrody w konkursie: - 2000 PLN (fundator: Sauer Studio)

Uczestnictwo w kursie fotograficznym w Akademii Fotografii

Album Fotograficzny (fundator: Wydawnictwo "Biały Kruk")

Album Fotograficzny Gazety Wyborczej;

II Nagroda - 1000 PLN (fundator: Sauer Studio)

Album Fotograficzny (fundator: Wydawnictwo "Biały Kruk")

Album Fotograficzny Gazety Wyborczej;

III Nagroda - 500 PLN ( fundator: Sauer Studio)

Album Fotograficzny (fundator: Wydawnictwo "Biały Kruk"

Album Fotograficzny Gazety Wyborczej] oraz wyróżnienia w postaci albumów fotograficznych ( fundator: Wydawnictwo "Biały Kruk", albumy fotograficzne Gazety Wyborczej i Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie.

Autor, którego zestaw zdobędzie uznanie publiczności otrzyma Nagrodę publiczności w skład której wejdą:

  • Akcesoria fotograficzne (fundator: Firma MILSO)
  • Album Fotograficzny (fundator: Wydawnictwo "Biały Kruk")
  • Album Fotograficzny Gazety Wyborczej

Organizatorzy konkursu: Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie, Sauer Studio, Wydawnictwo Biały Kruk, Firma MILSO.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Sony World Photography Awards 2024 - Juliette Pavy fotografką roku
Sony World Photography Awards 2024 - Juliette Pavy fotografką roku
Za nami gala finałowa konkursu SWPA 2024. Główną nagrodę otrzymała Juliette Pavy, której projekt dokumentalny bada skutki kampanii przymusowej sterylizacji grenlandzkich kobiet w XX...
24
World Press Photo 2024 rozstrzygnięte - oto zdjęcie, reportaż i projekty dokumentalne roku
World Press Photo 2024 rozstrzygnięte - oto zdjęcie, reportaż i projekty dokumentalne roku
Poznaliśmy laureatów największego konkursu fotografii prasowej na świecie. W tym roku główną nagrodę zdobył Mohammed Salem za przejmujące zdjęcie dokumentujące konflikt w Strefie...
31
Prowincja jest wielowymiarowa: zabawna, piękna, a czasem zwyczajnie paskudna - Marcin Urbanowicz
Prowincja jest wielowymiarowa: zabawna, piękna, a czasem zwyczajnie paskudna - Marcin Urbanowicz
Po paru latach podróży, podczas których przemierzył tysiące kilometrów i sfotografował około 500 prowincjonalnych miejscowości, Marcin Urbanowicz kończy swoją prace nad książką fotograficzną...
26
Powiązane artykuły