Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Od malowideł z Lascaux po billboardy Apple - spotkanie online z Wojtkiem Wieteską

0

Autor: Redakcja Fotopolis

12 Listopad 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Już w najbliższy piątek, 13 listopada 2020 roku, fotograf, reżyser i doktor sztuk wizualnych Wojtek Wieteska będzie gościem transmisji Muzeum Fotografii w Krakowie, która zabierze nas w podróż przez historię obrazów.

Jak wystawia się dziś fotografię? Czy pokazywanie odbitek oprawionych w ramy, na ścianie, w przestrzeni galerii, ma wciąż sens? Przed jakimi alternatywami stoją współcześni artyści i kuratorzy?  Co ma większą wartość: wirtualna projekcja czy odbitka vintage? Czy tęsknimy za analogowością świata czy marzymy o cyfrowej rzeczywistości?

Dalej Rama, czyli przegląd przygód, jakie przeżywają obrazy

To niektóre z pytań, jakie powstają w głowach osób odwiedzających zagraniczne galerie, czytających o współczesnych technologiach rejestrowania obrazu czy pracujących w dziedzinie współczesnej kultury. Ale nie tylko! Niezależnie czy zdajemy sobie sprawę z tego czy nie, kwestie prezentowania obrazów w otaczającej nas przestrzeni dotyczą każdego. Z fotografiami mamy do czynienia na co dzień: korzystając z telefonu, idąc do sklepu po bułki, jadąc do pracy, wybierając miejsce wypoczynku na weekend.

Wojtek Wieteska / wojtekwieteska.pl

Spotkanie „Dalej Rama" jest autorskim przeglądem przygód, jakie przeżywają obrazy (w tym fotograficzne) w przestrzeniach galeryjnych (i jak potrafią wędrować poza ich granice). Podczas godzinnej prezentacji prowadzący Wojtek Wieteska zabierze słuchaczy w podróż przez historię obrazów - od grot Lascaux po billboardy akcji reklamowej MacBooka Pro.

Kiedy i gdzie?

Spotkanie online z Wojtkiem Wieteską odbędzie się już w najbliższy piątek, 13 listopada 2020 roku o godz. 18.00. Spotkanie będzie transmitowane na żywo na Facebooku oraz koncie YouTube Muzeum Fotografii w Krakowie (MuFo).

Więcej informacji na stronie facebookowej wydarzenia.

Wojtek Wieteska

Wojtek Wieteska – (ur. 1964, w Warszawie) artysta, reżyser, doktor sztuk wizualnych. Komponuje zdjęcia, prowadzi wizualne konwersacje, konstruuje powieści oraz szkicuje eseje. Jak twierdzi: „To lepsze niż pisanie, bo fotografie są szybsze od słów.” Studiował na Wydziale Operatorskim i Realizacji TV w PWSFTviT w Łodzi a także historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Sorbona IV w Paryżu. W roku 2015 obronił doktorat z dziedziny sztuk wizualnych, specjalizacja (a jakże!): fotografia.

Ma 17-letnie doświadczenie jako uniwersytecki wykładowca. Fotografuje od 13 roku życia, a jego cykle były wystawiane w miejscach takich, jak: Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (Kraków), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Warszawa), Yours Gallery (Warszawa), Warszawski Fotoplastikon, Galeria Atlas Sztuki (Łódź), Muzeum Powstania Warszawskiego, Leica 6x7 Gallery Warszawa.

Więcej informacji o fotografie znajdziecie na stronie wojtekwieteska.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Świąteczny fotospacer z obiektywami Irix w krakowskim Ogrodzie Świateł
Świąteczny fotospacer z obiektywami Irix w krakowskim Ogrodzie Świateł
Marka Irix ma przyjemność zaprosić na kolejny w tym roku fotograficzny spacer „Uchwyć ducha Świąt w obiektywie Irix”. Wydarzenie odbędzie się 15 grudnia 2020 (wtorek),...
0
0
Już jutro wielki finał konkursu im. Krzysztofa Millera - oglądaj na żywo online
Już jutro wielki finał konkursu im. Krzysztofa Millera - oglądaj na żywo online
W czwartek, 3 grudnia br. o godz. 20:00 poznamy laureata tegorocznej Nagrody im. Krzysztofa Millera. Podczas uroczystości pokazane zostaną najlepsze zdjęcia,...
0
0
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Kilka dni temu, w nowej formule, wystartował XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury. Od dzisiaj do 12 grudnia na zainteresowanych czekają...
0
0
Powiązane artykuły