Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Paradise 101 - największa wystawa Wojtka Wieteski od 2 lutego w Krakowie!

0

Autor: Redakcja Fotopolis

29 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Projektem Paradise 101 Wojtek Wieteska podsumowuje cykl fotografii i obrazów filmowych inspirowanych rzeczywistością Japonii przełomu XX i XXI wieku, kulturą zen oraz wschodnią kulturą wizualnych narracji. Wernisaż planowany jeszcze na listopad odbędzie się 2 lutego w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Na pokaz Wojtka Wieteski zaplanowany w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie składają się wielkoformatowe fotografie, obrazy filmowe, autorskie obiekty aranżowane w przestrzeni oraz skomponowana na zaproszenie artysty ścieżka dźwiękowa. Wspólnie podkreślają one nieoczywiste granice między fotografią a filmem oraz stawiają pytania o przyszłość opowiadania historii poprzez cyfrowe narzędzia.

Zdjęcia do projektu powstawały przez 29 lat

„Podczas fotografowania Japonii, w dychotomii między jednostką, a masą, w fuzji starożytnych rytuałów i współczesnych zachowań, odnajduję ponadczasową formę chroniącą ludzkie życie przed nieporządkiem.” - mówi Wojtek Wieteska

fot. Wojtek Wieteska, z projektu Paradise 101

Instalacje w przestrzeni, brak chronologii, operowanie skalą, pokazywanie zdjęć w seriach o tym samym motywie lub zestawianie detali, obok ujęć w szerokim planie, służy podkreśleniu, że w sztukach wizualnych czas i przestrzeń powstają głównie w relacji i reakcji z widzem.  Prace prezentowane na wystawie powstawały na przestrzeni 29 lat: od 1991 do 2019 roku.

Kuratorką projektu jest Ania Diduch.

fot. Wojtek Wieteska, z projektu Paradise 101

Kiedy i gdzie?

Wystawę Paradise 101 będzie można oglądać od 2 lutego 2020 roku w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, przy ul. Marii Konopnickiej 26 w Krakowie.

Szczegóły na stronie wydarzenia na facebooku.

Wojtek Wieteska

Wojtek Wieteska – (ur. 1964, w Warszawie) Fotografuje i pisze o fotografii, choć uważa, że "fotografie są szybsze od słów”. Autor wystaw, książek i uniwersytecki wykładowca z 20-letnim doświadczeniem. Studiował na Wydziale Operatorskim i Realizacji TV w PWSFTviT w Łodzi, a także historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Sorbona IV w Paryżu. W roku 2015 obronił doktorat z dziedziny sztuk wizualnych, specjalizacja (a jakże!): fotografia.

Jego cykle były wystawiane w miejscach takich, jak: Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (Kraków), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Warszawa), Yours Gallery (Warszawa), Galeria Atlas Sztuki (Łódź), Muzeum Powstania Warszawskiego, Leica 6x7 Gallery Warszawa.

Więcej informacji o fotografie znajdziecie na stronie wojtekwieteska.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Zamroź ruch zimą i wygraj statyw Tokina
Zamroź ruch zimą i wygraj statyw Tokina
Dystrybutor marki Tokina rusza z konkursem „Ruch zimową porą”, w którym możecie wygrać statyw fotograficzny.
0
0
Powraca Fotograficzna Publikacja Roku - konkurs na najlepsze polskie książki fotograficzne
Powraca Fotograficzna Publikacja Roku - konkurs na najlepsze polskie książki fotograficzne
Po rocznej przerwie FPR powraca ze zdwojoną siłą. Fotograficzna Publikacja Roku 2020/2021 w podwójnej edycji nagrodzi najlepsze książki fotograficzne zrealizowane na...
7
0
Szkoła, jakiej nie znacie - „Abzgram” Karoliny Wojtas w Instytucie Fotografii Fort
Szkoła, jakiej nie znacie - „Abzgram” Karoliny Wojtas w Instytucie Fotografii Fort
Co dziś powinno być zadaniem szkoły? Tego na wystawie Karoliny Wojtas się nie dowiecie. „Abzgram” to fantastyczna i żywa dekonstrukcja systemu edukacji.
26
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)