Zobacz, jak produkowane są filmy natychmiastowe
0
W 1976 roku kupił od NASA taśmy z lądowania na Księżycu za 200 dolarów. Teraz są warte miliony
12 lipiec 2019
Jak to się stało, że oryginalne taśmy z lądowania na księżycu kiedykolwiek opuściły archiwum NASA?
2
Fizycy opracowali formułę rozwiązującą odwieczny problem optyki
8 lipiec 2019
Obiektywy prawdopodobnie nie staną się przez to tańsze, ale zniknie jeden z największych problemów z jakimi borykali się ich projektanci.
2
Nan Goldin w walce z kryzysem opioidowym. Muzea zrzekają się dotacji od rodziny miliarderów
4 lipiec 2019
Choć w Polsce słyszymy o nim niewiele, za oceanem kryzys opioidowy jest jednym z głośniejszych tematów ostatnich lat. Wojnę firmie Purdue Pharma wypowiedziała znana fotografka Nan Goldin, która chce, by nazwisko rodziny Sacklerów zniknęło z instytucji kultury na dobre. Jej organizacja właśnie przeprowadziła swoją pierwszą akcję w Europie.
0
„Biorę na siebie pełną odpowiedzialność“: Michele Crameri przyznaje się do zaaranżowania reportażowych zdjęć
27 czerwiec 2019
Michele Crameri został oskarżony o ustawianie zdjęć i manipulację podpisami w swoim cyklu „Sicario, A Job Like Any Other“. Miał on rzekomo pokazywać członków gangu i płatnych morderców podczas „dokonywania aktów przemocy“. Fotograf już przyznał się do winy, a reprezentująca go agencja zerwała współpracę.
5
Nadchodzi HongMeng OS - autorski system operacyjny Huawei, którym zainteresowały się także Xiaomi, Vivo i Oppo
17 czerwiec 2019
Restrykcje amerykańskiego rządu, zerwana współpraca przez Google i w efekcie wizja braku dostępu do Androida to przysłowiowy „gwóźdź to trumny“. Ale Huawei nie pozostaje bierne i zapowiada autorski systemem operacyjny HongMeng OS. Do tego Xiaomi, Vivo i Oppo wyraziły chęć przystąpienia do fazy testów. Czy czeka nas rewolucja w segmencie chińskich smartfonów?
2
Unia Europejska wprowadza zunifikowane prawo dla operatorów dronów
14 czerwiec 2019
Przepisy dotyczące pilotowania dronów potrafią przyprawić o ból głowy, zwłaszcza jeśli często podróżujemy poza granicami kraju. Tę sytuację zmienić ma jednolite prawo, które już niebawem ma zacząć obowiązywać w Unii Europejskiej.
0
Nowe wieści z rynku aparatów. Czy liderzy mogą nadal spać spokojnie?
10 czerwiec 2019
To że rynek aparatów fotograficznych od wielu lat przeżywa recesję nikogo już chyba nie dziwi. Jak jednak radzą sobie poszczególni producenci? Zobaczcie jak kształtuje się dane za ostatni rok.
13
Cenzura nie pozwala ci prezentować swoich prac w internecie? Facebook rozważy złagodzenie polityki dotyczącej nagości
7 czerwiec 2019
Jak to jest, że na facebooku łatwiej umieścić materiały zawierające przemoc niż kobiecy akt? Być może sytuacja zmieni się na lepsze. Pod naciskiem organizacji NCAC facebook zgodził się włączyć w dyskusję na temat obowiązujących na platformie “standardów społeczności”.
3
Dobre zdjęcia nie wystarczą. Instagram chwali się tym, jak zawężony stał się organiczny zasięg postów
0
Zdjęcie Adama Lacha ikoną 30-lecia wolnej Polski
31 maj 2019
To było do przewidzenia. Symboliczne zdjęcie Adama Lacha - polska prasowa fotografia roku 2017 - wybrane zostało ikoną 30-lecia w konkursie Domu Spotkań z Historią i Press Club Polska.
3
Focus Nordic wyłącznym polskim dystrybutorem rozwiązań Rotolight
30 maj 2019
Rotolight, brytyjska firma technologiczna, specjalizująca się w tworzeniu wielokrotnie nagradzanego oświetlenia dla fotografów i filmowców przyznała firmie ​​Focus Nordic prawo do wyłącznej dystrybucji swoich produktów na terenie naszego kraju.
0
Sony obejmuje drugą pozycję na światowym rynku aparatów
27 maj 2019
Pamiętacie jeszcze jak w zeszłym roku Sony przechwalało się, że w ciągu 3 lat obejmie pozycję lidera rynku? Okazuje się, że firma jest coraz bliżej celu.
2
Huawei z coraz większymi kłopotami. Google zawiesza współpracę z chińskim gigantem, ale to nie jedyny problem
21 maj 2019
Trafienie na czarną listę rządu USA, zerwana współpraca przez Google, czy brak sprzętowego wsparcie ze strony Intel, Qualcomm, Xilinx i Broadcom, to tylko niektóre z gigantycznych problemów chińskiego producenta. Czy użytkownicy Huawei powinni się obawiać?
2
Ciąg dalszy historii z kontrowersyjną okładką Gazety Polskiej. Właśnie ruszył proces „fotoreporterzy kontra tygodnik“
10 maj 2019
20 tys. zł na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej oraz opublikowanie przeprosin - tego domagają się fotoreporterzy Rafał Wojczal i Wojciech Wilczyński, których zdjęcia w zmienionym kontekście posłużyły jako kolaż do okładki Gazety Polskiej. W Gdańsku ruszył proces cywilny o ochronę autorskich praw osobistych.
5
Szukasz darmowych zdjęć? Wyszukiwarka Creative Commons da ci dostęp do ponad 300 mln obrazów na licencji CC
6 maj 2019
W dobie publikacji internetowych, obrazy na licencji creative commons często okazują się zbawieniem dla osób z ograniczonym budżetem, których nie stać na licencjonowanie zdjęć z popularnych stocków. Teraz nareszcie otrzymujemy ich wygodną wyszukiwarkę.
0
Bezlusterkowce wygryzają lustrzanki? Zobaczcie czym zrobiono zdjęcia nagrodzone w World Press Photo 2019
24 kwiecień 2019
Czy ma znaczenie czym fotografujemy? Wszystko zależy od umiejętności i efektów. Zobaczcie więc, co do pracy wybierają zawodowcy nagrodzeni w tegorocznej edycji World Press Photo.
17
Chcesz wiedzieć jakim typem kreatywnej osoby jesteś? Wykonaj ten prosty quiz Adobe
24 kwiecień 2019
Lubisz wszelkiego rodzaju testy sprawdzające osobowość? Jeśli tak to z pewnością przypadnie Ci do gustu quiz „The Creative Types“, w którym sprawdzisz jakim typem kreatywnej osoby jesteś.
0