Aktualizacja Adobe CC Photography, Lightroom 6.1 i Camera Raw 9.1

Aktualizacja Adobe CC Photography, Lightroom 6.1 i Camera Raw 9.1
Adobe udostępniło aktualizację programów pakietu fotograficznego Adobe CC (Lightroom CC, Photoshop CC) oraz samodzielną wersję programu Lightroom. Aktualizacja wprowadza nowe funkcje, wsparcie dla najnowszych aparatów i naprawia kilka błędów. Między innymi rozmycie kolorów podczas edycji plików RAW z aparatów Fujifilm wyposażonych w matryce X-Trans.
Aktualizacje programów Lightroom CC, Photoshop CC oraz Camera Raw 9.1 wprowadzają kilka nowych funkcji. Jest to między innymi narzędzie Dehaze, które za pomocą suwaka pozwala zmniejszyć na zdjęciu zamglenia spowodowane warunkami atmosferycznymi, co sprawdzi się w fotografii krajobrazowej. Ponadto pojawiła się opcja lokalnej korekcji czerni i bieli współpracująca z narzędziami Gradient Filter, Radial Filter oraz Local adjustment brush. Niestety wymienionych usprawnień nie znajdziemy w aktualizacji Lightroom 6.1.

Wszystkie programy otrzymały natomiast najnowsze profile obiektywów i wsparcie dla plików RAW z najnowszych aparatów na rynku, których listę prezentujemy poniżej. Pojawiła się również opcja tetheringu z aparatem Canon EOS 70D.

  • Fujifilm X-T10
  • Nikon 1 J5
  • Nikon D810A
  • Panasonic DMC-G7
  • Pentax K-S2
  • Pentax K3 II

Ponadto uaktualnienia naprawiają szereg występujących wcześniej błedów, z których najważniejszą rzeczą wydaje się być zniwelowanie problemu występującego podczas obróbki plików RAW z aparatów Fujifilm wyposażonych w matryce X-Trans. Objawiał się on rozmyciem krawędzi na brzegach niebieskich partii obrazu.

Więcej informacji o usprawnieniach wprowadzonych wraz z najnowszymi aktualizacjami znajdziecie na stronie blogs.adobe.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2