Aktualizacja Adobe CC Photography, Lightroom 6.1 i Camera Raw 9.1

0
Maciej Luśtyk
16 Czerwiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Adobe udostępniło aktualizację programów pakietu fotograficznego Adobe CC (Lightroom CC, Photoshop CC) oraz samodzielną wersję programu Lightroom. Aktualizacja wprowadza nowe funkcje, wsparcie dla najnowszych aparatów i naprawia kilka błędów. Między innymi rozmycie kolorów podczas edycji plików RAW z aparatów Fujifilm wyposażonych w matryce X-Trans.
Aktualizacje programów Lightroom CC, Photoshop CC oraz Camera Raw 9.1 wprowadzają kilka nowych funkcji. Jest to między innymi narzędzie Dehaze, które za pomocą suwaka pozwala zmniejszyć na zdjęciu zamglenia spowodowane warunkami atmosferycznymi, co sprawdzi się w fotografii krajobrazowej. Ponadto pojawiła się opcja lokalnej korekcji czerni i bieli współpracująca z narzędziami Gradient Filter, Radial Filter oraz Local adjustment brush. Niestety wymienionych usprawnień nie znajdziemy w aktualizacji Lightroom 6.1.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Wszystkie programy otrzymały natomiast najnowsze profile obiektywów i wsparcie dla plików RAW z najnowszych aparatów na rynku, których listę prezentujemy poniżej. Pojawiła się również opcja tetheringu z aparatem Canon EOS 70D.

  • Fujifilm X-T10
  • Nikon 1 J5
  • Nikon D810A
  • Panasonic DMC-G7
  • Pentax K-S2
  • Pentax K3 II

Ponadto uaktualnienia naprawiają szereg występujących wcześniej błedów, z których najważniejszą rzeczą wydaje się być zniwelowanie problemu występującego podczas obróbki plików RAW z aparatów Fujifilm wyposażonych w matryce X-Trans. Objawiał się on rozmyciem krawędzi na brzegach niebieskich partii obrazu.

Więcej informacji o usprawnieniach wprowadzonych wraz z najnowszymi aktualizacjami znajdziecie na stronie blogs.adobe.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Po tym jak Fujifilm w 2018 roku pokazało model X-T100, myśleliśmy, że firma nie będzie już oferować niższych modeli z segmentu “entry level”. Tymczasem otrzymujemy...
12
0
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon przedstawia swój pierwszy zestaw do filmowania aparatem bezlusterkowym, Nikon Z 6. Jak zapewnia producent, to komplet...
1
2
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Podczas gdy Hasseblad i Fujifilm ścigają się na bezlusterkowce, Phase One proponuje nieco odmienne podejście do tematu mobilnego aparatu średnioformatowego. I z...
18
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (13)