Funkcja „Dehaze” w programie Lightroom 6?

Funkcja „Dehaze” w programie Lightroom 6?
Ostatnie aktualizacje programu Lightroom CC, przyniosły kilka ciekawych zmian. Między innymi jest to narzędzie „Dehaze”, które, jak pokazuje wiele przykładów w internecie, potrafi czynić cuda ze zdjęciami, na których widoczne są zamglenia. Niestety funkcja ta nie była dostępna dla posiadaczy zwykłej wersji Lightrooma. Ten stan rzeczy zmieniają presety Prolost.
Możliwości narzędzia Dehaze są od pewnego czasu popularnym tematem na forach i w serwisach internetowych poświęconych fotografii. Niestety opcja ta jest zarezerwowana wyłącznie dla użytkowników pakietu Adobe CC. Posiadacze Lightrooma 6 musieli obejść się smakiem. Zmienić to postanowili ludzie z serwisu Prolost, którzy udostępnili presety naśladujące działanie tej funkcji. Ich działanie możecie zobaczyć na poniższym filmiku opublikowanym przez serwis wearesophoto.com.



Ciężko powiedzieć w jakim stopniu funkcje te oddają możliwości narzędzia „Dehaze”, jednak efekty robią bardzo pozytywne wrażenie. Paczkę z presetami możecie pobrać za darmo ze strony Prolost.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2